id: 5rrkjd

Czwórka bez sternika - Łódka wioślarska dla Unii Tczew

Czwórka bez sternika - Łódka wioślarska dla Unii Tczew

Nasi użytkownicy założyli 1 168 720 zrzutek i zebrali 1 217 122 191 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dzień dobry wszystkim !

Z tej strony Mariusz Grubich i Karol Arczewski - Trenerzy, oraz Wioślarze Unii Tczew

Zwracamy się z prośbą o pomoc w zakupie łódki - Czwórki podwójnej bez sternika.


O Nas w skrócie :

2022 roku będziemy obchodzić STU lecie naszego klubu. Niemal sto lat funkcjonuje już Unia Tczew. Mariusz Grubich główny trener, bezustannie od ponad 20 lat trenuje, wychowuje i uczy nowych zawodników. Dzięki niemu Klub nadal funkcjonuje ale i odnosi ogromne sukcesy. Unia Tczew to nie tylko klub sportowy, dla nas, to drugi dom. Tutaj od lat wspólnie się bawimy, spędzamy dużo czasu, uczymy, poznajemy nowych ludzi i oczywiście trenujemy do najważniejszych imprez wioślarskich.


Nie mamy żadnej czwórki bez sternika. Nie posiadamy podstawowej łódki do trenowania i ścigania się w tak podstawowej konkurencji. Ostatnim naszym zakupem była - czwórka ze sternikiem - niezbędna szkoleniowo. Na takiej łódce się uczy podstaw, więc bez niej się nie dało. Nasi zawodnicy już świetnie sobie radzą i chcielibyśmy móc rozwijać się i ścigać w kolejnych latach.


....

Parę słów więcej ...

9k=


Jesteśmy małym klubem, mamy mało sprzętu i ciężkie warunki jeśli chodzi o naszą siedzibę - myślę, że nie skłamie jeśli powiem, że nasza przystań jest jedną z najgorszych w Polsce. A JEDNAK ! mamy ogromny zapał, pasję i chęci do działania !

Czego dowodami są nie tylko osiągnięcia sportowe ale sam fakt jak wiele dzieci i młodzieży wciąż wraca na treningi!.


Pomimo tych ciężkich warunków, w ostatnich latach cały czas zdobywamy medale na mistrzostwach Polski, a nawet na większych imprezach międzynarodowych !

Nasz wychowanek Mateusz Biskup, to multimedalista Mistrzostw Polski i dwukrotny Olimpijczyk ! 4 miejsce w Rio, 6 w Tokyo . . . a teraz mamy nadzieję, że 1 będzie w Paryżu !

Aktualna ekipa Unii, to młodzi zawodnicy, którzy zakochali się w sporcie. Przychodzą na treningi kiedy tylko mogą, wzorują się na Mateuszu i już jako młodzicy zdobywają największe osiągnięcia w swojej kategorii.

Ostatnie mistrzostwa Polski to

Złoto na czwórce podwójnej ze sternikiem chłopców ! dokładnie, jesteśmy mistrzami Polski!

Wicemistrzostwo i srebrny medal dziewczynek w tej samej konkurencji!

Wicemistrzostwo i srebrny medal dziewczynki na jedynce !

DRUGIE MIEJSCE w klasyfikacji punktowej Mistrzostw Polski Młodzików !

Z


Drodzy Państwo, pragnę wam przekazać, że naprawdę dużo serca i czasu wkładamy w nasz klub sportowy, pomimo ciężkich warunków cały czas propagujemy sport wśród dzieci i młodzieży, pomagamy im pokonywać swoje trudności i przygotowujemy do rywalizacji z profesjonalnymi klubami z całej Polski.

9k=Z


Ostatnim naszym zakupem była łódka wioślarska - czwórka podwójna ze sternikiem. Zbieraliśmy na nią kilka lat, a gdyby nie sukcesy Mateusza, pewnie byśmy i tak nie uzbierali. Kiedy Mateusz przechodził do innego klubu otrzymaliśmy kwotę która pozwoliła nam zakupić używaną łódkę, która jak Państwo widzicie, zdobywa medale!. Bo to właśnie dzięki temu zakupowi, nasi młodzicy mogli rywalizować i wygrać mistrzostwo Polski 2021 !

2Q==


Nasi młodzicy, przechodzą do kolejnej kategorii wiekowej, aby mogli dalej rywalizować i rozwijać swoje umiejętności potrzebują nowego sprzętu. Czwórka ze sternikiem która posiadamy, to tak naprawdę nasza jedyna dobra łódka, ale szkoleniowo - dla młodzika idealna. Dlatego była dla nas taka ważna, od tego zaczyna się przygoda i my to potrafimy robić, co potwierdzają osiągnięcia. Oczywiście nie jest to konkurencja Olimpijska, co za tym idzie, w starszych kategoriach coraz mniej się na takiej łodzi pływa i przechodzi się po prostu do Czwórki ( Czwórki bez sternika ). Jeśli chcemy nadal liczyć się w Polsce, dawać naszym zawodnikom możliwość realizacji marzeń, możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie, możliwość rozwoju sportowego, to potrzebujemy tej łodzi.

2Q==


Nasz sprzęt, w większości, to niemalże zabytki. Ostatnia NOWA łódka była zakupiona w 2015r. Dzięki pomocy darczyńców, była to jedynka, wtedy niezbędna. Czwórka którą ostatnio kupiliśmy jest używana i średniej klasy, dużo cięższa, szkoleniowa. Ale się świetnie sprawdza. Pozostałe łódki, trzymają się tylko dzięki ogromnej uwagi i troski, swoje lata wysłużyły i będą jeszcze długo pływać, ponieważ dbamy o nasz sprzęt. Bardzo chcemy się rozwijać dlatego krok po kroku chcemy ten sprzęt wymieniać, bo chociaż dbamy najlepiej na świecie o nasze łódki, to są to łódki starej generacji, często już dużo cięższe, już mimo wszystko zużyte, często naprawiane i już nie takie " sprawne ", daleko daleko odbiegające od dzisiejszych reali innych klubów. Dobre do pływania i nauki ale nie do ścigania w starszych konkurencjach . . .

Kiedy w całej Polsce uczy się najmłodszych często na takim, trochę starszym sprzęcie, to już w starszych kategoriach zawodnicy dostają sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Nasi zostają dalej na tym samym. . .


Dlaczego Zrzutka ?

 • Tak nam proponujecie, wy nasi kochani kibice i byli zawodnicy.
 • Kwota na pozór wydaje się duża, ale my nie celujemy w nową łódkę najwyższej klasy - to były koszt 80 000zł. Celujemy w realną półkę, zależy nam na łodzi, dość niskiej klasy ale jednak lekką i profesjonalną, taką która pozwoli nam szkolić zawodników, a przy ciężkiej pracy i zaangażowaniu rywalizować o medale w Polsce.
 • Środki własne jakimi dysponujemy ledwo starczają nam na koszty stałe. Wioślarstwo to w dużej mierze sprzęt, sama łódź to oczywiście podstawa, ale trzebą ją konserwować, wymieniać podnóżki, szyny, dulki..... Do tego ostatnio kupowaliśmy wiosła. z Kosztów stałych : Paliwo do motorówki, wyjazdy na zawody to przyczepa pełna łodzi, nocleg kilku dniowy, transport zawodników, stałe prace nad naszą przystanią.
 • A nasz budżet ? NASZE ZAJĘCIA DLA DZIECI SĄ BEZPŁATNE, jesteśmy stowarzyszeniem, pieniądze mamy od miasta i darczyńców. Chcielibyśmy żeby tak pozostało, chociaż rodzicie i tak nas bezustannie wspierają.
 • Co z wsparciem od miasta ? Pomagają, za co serdecznie dziękujemy, ale sytuacja była skomplikowana, dopiero od ubiegłego roku Klub oficjalnie należy do miasta. Wcześniej byliśmy kolejowym klubem sportowym, niestety kolej dawno, dawno temu o nas zapomniała a ziemia należała do nich. Miasto wykupiło całość za co dziękujemy, bo nie była to taka prosta sprawa. Cały czas wspiera nas podczas wyjazdów na zawody i pozwala korzystać z miejskiej infrastruktury sportowej podczas zimy, jednak mimo wszystko też ma ograniczony budżet. Aczkolwiek wierzymy, że i tym razem dołoży cegiełkę do naszej zbiórki.
 • dodatkowo miasto ma piękny plan wybudowania nam nowej przystani, jednak takie inwestycje potrzebują czasu i cały czas wspólnie działamy nad tym projektem. Jednak nie mamy czasu, nasi zawodnicy są tu i teraz i szkoda ich potencjału.
 • Dlaczego teraz ? Nie mamy czasu odkładać mozolnie i czekać. Jak wcześniej wspominałem, klub bardzo mocno się rozwija i jeśli chcemy iść na przód, to w kolejnym roku musimy już mieć nową łódkę.


Szukamy także sponsorów strategicznych !

Przy większej kwocie i długoterminowych warunkach współpracy :

 • Możemy zamieścić logo firmy na naszych strojach, łódkach i motorówce
 • Wykorzystać mury i ziemie na banery / logotypy
 • reklamować firmę podczas wywiadów
 • reklamować firmę na naszym funpagu na Facebooku ( ostatni post dot. Mistrzostw Polski to zasięg rzędu - 14 000 odsłon )
 • Jesteśmy otwarci na inne pomysły współpracy

Zapraszamy do indywidualnego kontaktu pod numerem telefonu

Trenera Karola Arczewskiego

nr telefonu: 661 032 663

e-mail: [email protected]

9k=


Jeśli uda nam się zebrać większą kwotę, wydamy oczywiście wszystko na sprzęt. Dwójka to też kolejne marzenie na przyszłe lata. . .


Nasza strona na FB:

Sekcja wioślarska - Unia Tczew

https://www.facebook.com/Sekcja-Wio%C5%9Blarska-Unia-Tczew-111986263629283


Zachęcamy do obejrzenia kilku ujęć zebranych przez Mateusz Dziąba - świetnego twórcę filmów i artysty w swoim fachu, Który nas zawsze chętnie wspiera, za co bardzo Dziękujemy. Mamy w Planie stworzyć wspólnie materiał promujący nasz klub !


https://drive.google.com/file/d/1KnUA8wGiHcR89geBBVVuPBXo-f4x_K3x/view?usp=sharing


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 52

 
Użytkownik niezarejestrowany
525,34 zł
RS
RW SERWIS S.C.
500 zł
KA
Rafał Arczewski
500 zł
BR
Browar
300 zł
PR
Kieras
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
TL
Tomasz Lesiński
200 zł
SK
Sylwia Kalinowska
130 zł
MM
Marcin Markowski
100 zł
MG
Mariusz Grubich
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków