Oddaję włos na rehabilitację Dawida! ID: 5rybpn

Oddaję włos na rehabilitację Dawida! ID: 5rybpn

4 371 zł

łącznie

4 371 zł

4 371 zł

łącznie

zakończona

zakończona

19.10.2016r

116

116

wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Oddaję włosy na walkę z rakiem

Nazywam się Gosia Radkiewicz i chcę zebrać pieniądze na rehabilitację chorego na raka mózgu Dawida. W tym celu ścinam swoje włosy, które potem oddaję na peruki dla chorych po chemioterapii.

10zł dla Dawida = 1mm włosów na peruki dla fundacji Rak n Roll

\n

\n

\n

POZNAJ DAWIDA

\n

\n

Dawid ma teraz niecałe 22 lata i od kilku walczy z glejakiem, który zagnieździł się w jego głowie. Przeszedł już kilka serii terapii, niestety, zmiana jest duża i niemożliwa do usunięcia operacyjnie. Rak nieustannie osłabia organizm Dawida - coraz ciężej jest mu normalnie funkcjonować, pojawiły się problemy z chodzeniem. Chcemy zebrać pieniądze na rehabilitację, żeby jak najbardziej ułatwić Dawidowi codzienne życie.

Stąd pomysł: za każde wpłacone przez Was 10zł obetnę milimetr moich włosów, które następnie przekażę fundacji Rak n Roll na peruki dla pacjentek po chemioterapii. Jest co obcinać - włosy zapuszczałam przez ostatnie 7 lat, są zdrowe, niefarbowane i posłużą do wyprodukowania peruki o długości co najmniej 50cm.

Wszystkie zebrane środki przeznaczone zostaną na rehabilitację Dawida.

Uwaga: fundacja odradziła mi obcinanie włosów na "zero" - więc do obcięcia pozostaje około 60cm. To nadal niezła ilość. Damy radę uzbierać dla Dawida 6000zł?

to są moje włosy

i chcą walczyć z rakiem

Od ponad 7 lat zapuszczam włosy

Do ścięcia przeznaczyłam ok. 60cm

Za każde 10zł wpłacone przez Was w ramach tej zbiórki, przekażę 1 mm włosów fundacji Rak n Roll na stworzenie peruk dla osób po chemii. Wpłacona kwota natomiast będzie przeznaczona na rehabilitację Dawida.

wpłacając 10zł wspierasz aż 2 cele

Cel 1: Rehabilitacja

Każde wpłacone 10zł pomaga Dawidowi w walce o normalną codzienność z rodziną i znajomymi. Wszystkie zebrane środki trafią na ten właśnie cel.

Cel 2: Peruki

Wszystkie obcięte włosy przekażę fundacji Rak n Roll w ramach akcji "Daj włos!". Powstaną z nich peruki dla osób, które swoje włosy straciły na skutek chemioterapii

dawid i jego rodzina

będą wdzięczni za każdą wpłatę

Dawid pisze:

Cztery lata temu zdiagnozowano u mnie guza mózgu. Przebyłem dwie operacje ratujące życie usunięcia guza w Łodzi w Centrum Zdrowia Matki Polki.\nPo operacji doznałem porażenia połowicznego lewej części ciała.\nWcześniej nie chorowałem, byłem zdrowy, uprawiałem sport, jeździłem krosem po torach, byłem w pełni sprawny.

Musiałem przywyknąć do szpitali, około dwudziestu rezonansów i ciężka rehabilitacja w trakcie chodzenia do szkoły.\nWsparcie psychiczne i finansowe moich rodziców i najbliższych poświęcone na moją rehabilitację, a także mój wysiłek i upór uświadomiły mi, że najważniejsze jest to, że żyję i mogę więcej z siebie dać – muszę dalej ćwiczyć.

Obecnie jestem pod obserwacją w Centrum Onkologii w Gliwicach. Okazało się, że mój guz jest rzadkością, wykryty tylko u kilkunastu osób na świecie, a moje leczenie polega na rehabilitacji.

Bardzo zależy mi, aby usprawnić chodzenie, wielokrotnie uszkodziłem staw skokowy. Stabilizatory, które podtrzymują kostkę nie są trwałe – na jeden miesiąc (mam 190cm wzrostu).\nCzęsto nie mogę chodzić, gdy jestem zmęczony noga podnosi mi się do góry, nie mogę dać kroku dalej.\nMam 640zł renty socjalnej i przy pomocy rodziców ledwie starcza mi na dojazdy na rehabilitację, prywatne ćwiczenia. Ćwiczę też sam, brakuje mi sprzętu, część kupiłem na raty.\nChciałbym kiedyś pracować i moim marzeniem jest, żeby lepiej wyrehabilitować stopę choćby w małym stopniu.

Choroba odebrała mi kilka lat życia, ale walczę z nią. Prowadzę zdrowy tryb życia, nie mam nałogów, rozpocząłem jazdę na rowerze. Dzięki moim bliskim robię wszystko, aby zgromadzić środki i wyżyć z mojej renty.\nPotrzebuję pomocy – więc proszę.\nZa najdrobniejszą pomoc dziękuję, to doda mi sił do dalszej walki. Chcę żyć jak moi rówieśnicy.

Z wyrazami szacunku,

Dawid

wpłać chociaż 20zł

to mniej niż bilet do kina

Bardzo dziękuję jednocześnie osobom, które już pomogły!

Łukasz Bakuła i Paweł Kurek - wspaniałe zdjęcia

Maciek Michno - wstawanie o 5 rano, trzymanie blendy i ogólna wspaniałość

Studio fryzjerskie Kesner (https://www.facebook.com/MateuszKesnerStylist) - mistrzowskie ułożenie całego majdanu na mojej głowie do sesji

Wpłacający116

M
m.liberek
311 zł
A
antekw1
271 zł
LG
Lidia Guzikowska
207 zł
M
mackabiuro
150 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
150 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
123,23 zł
M
m-radkiewicz
105 zł
 
Dane ukryte
104 zł
LG
Lidia Guzikowska
104 zł
DB
Dorota Blacha
104 zł
Zobacz więcej

Komentarze3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

517 197 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?