id: 5s2bmh

Bezdotykowa klawiatura komputerowa Zhelta K6 i K42 dla osób niepełnosprawnych - zrzutka na rozwój projektów

Bezdotykowa klawiatura komputerowa Zhelta K6 i K42 dla osób niepełnosprawnych - zrzutka na rozwój projektów

Nasi użytkownicy założyli 1 038 212 zrzutek i zebrali 1 109 603 596 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności24

 • Znowu wyjazd. Tym razem kierunek Kraków, by pokazać działanie klawiatur lekarzom. Zaproszenie na Międzynarodowe Sympozjum Pulp Fiction 2022 w charakterze prelegenta to duże wyróżnienie dla Filipa. Wszystko dzięki niesamowitemu nauczycielowi, która przyciąga ludzi z pasją i energią. Brawa po prezentacji nagradzają wysiłek i motywują.

  kd6d641049b942fb.jpg


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

CEL ZRZUTKI


Filip – młody wynalazca (Jarosław, woj. podkarpackie, Polska) i twórca bezdotykowej klawiatury Zhelta K6, potrzebuje funduszy na rozwój swojego projektu, nowych prototypów (Zhelta K42, przyciski przywoławcze i klawiatury komunikacyjne) oraz realizację kolejnych zamówień od osób potrzebujących.

Jeśli leży Ci na sercu los osób niepełnosprawnych – dołóż swoją cegiełkę!

Wykluczenie osób niepełnosprawnych z pracy przy komputerze, zarówno w życiu zawodowym i prywatnym to duży problem.

 

Cel jest szczytny – pomoc osobom z niepełnosprawnościami (ruchowe, umysłowe, niedowidzący i niewidomi) i zapobieganie ich wykluczeniu w informatycznej sferze życia.


Zrzutka ma na celu rozwój nowatorskiego projektu bezdotykowej klawiatury dla niepełnosprawnych Zhelta K6 (aktualnie zgłoszony i przyjęty wniosek patentowy).

Zebrana kwota będzie przeznaczona na dalszy rozwój projektu Zhelta K6 – nowatorskiej i jedynej takiej klawiatury dla osób z niedowładami kończyn. Klawiatura Zhelta K6 całkowicie zmienia życie osób niepełnosprawnych.


O PROJEKCIE I WYNALAZCY


Filip jestem uczniem i wynalazcą, na co dzień uczy się w 1. klasie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Od zawsze pasjonuje się techniką, elektroniką, informatyką i programowaniem. Fascynują go nowe technologie.

W czasie wolnym od zajęć szkolnych projektuje, tworzy i składa klawiatury komputerowe.

n1f460624e7e9db1.jpegNie są to jednak zwykłe klawiatury.

Mają one służyć głównie osobom niepełnosprawnym, które nie są w stanie własnymi rękami posługiwać się komputerem, tabletem czy telefonem.

Dla osób zdrowych to oczywiste czynności, dla niepełnosprawnych niestety nie.

Filip chce sprawić by osoby niepełnosprawne miały szersze możliwości korzystania z komputera, zarówno w pracy jak i rozrywce, by mogły przekraczać kolejne bariery.  

Klawiatura Zhelta K6 jest rzeczywiście wyjątkowa. Testowana przez osoby pozbawione władzy w rękach - sprawdza się znakomicie. Sprawia, że osoba niepełnosprawna ma poczucie własnej sprawczości i staje się w dużej mierze niezależna od opiekunów.

Ponadto, obecnie powstają już 3 kolejne prototypy klawiatur, całkowicie spersonalizowane i dostosowane pod indywidualne potrzeby. Filip cały czas pracuje, projektuje, programuje i udoskonala swoje pomysły. Odwiedza potrzebujących by poznać ich indywidualne potrzeby i sprostać wymaganiom.

Zapał i chęci do dalszej pracy oczywiście są, ale niestety fundusze topnieją.

 yef125461c424a14.jpeg

Zebrana kwota umożliwi Filipowi budowanie kolejnych klawiatur bezdotykowych i mechanicznych oraz realizację zamówień od osób potrzebujących Zhelta K6 (z całej Polski). 

yb01074d1fa69f6f.jpegMożliwy będzie zakup niezbędnych podzespołów i sprzętu (płytki drukowane, mikrokontrolery, drukarka 3D, filamenty do druku 3D, statywy, wiertarka kolumnowa. dokładna stacja lutownicza, laser do cięcia pleksi, skaner 3D do skanowania odcisku kończyny, elementy montażowe, itp.), a także niezbędnego, profesjonalnego oprogramowania do projektowania modeli 3D oraz poszerzania możliwości i horyzontów technologicznych (np projektowanie przycisków przywoławczych, komunikacyjnych i innych prototypów urządzeń dla różnych niepełnosprawności).

Dzięki funduszom będzie możliwa pomoc kolejnym osobom niepełnosprawnym. Kolejka potrzebujących cały czas wydłuża się, zgłaszają się kolejne zainteresowane osoby, które już od lat czekały na takie rozwiązanie techniczne. Po ukazaniu się informacji o urządzeniu w mediach jest duży odzew od osób zainteresowanych.

Kwota jaką uda się zebrać dzięki Państwu będzie w całości przeznaczona na wyżej wymienione cele oraz na wyprodukowanie kolejnych prototypów i gotowych klawiatur dla potrzebujących.

 

 

Wesprzyjmy tworzenie innowacyjnych klawiatur komputerowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Nie wykluczajmy osób niepełnosprawnych w korzystaniu z komputerów i urządzeń wymagających sterowania.

 

Dzięki Tobie, Filip pomoże wielu niepełnosprawnym.

Dziękujemy za zaufanie!

Rodzice Filipa: Sabina i Bogusław

Dobro zawsze wraca...


Zhelta K6 w mediach:


https://deon.pl/po-godzinach/ludzie-i-inspiracje/15-letni-filip-stworzyl-niezwykly-wynalazek-to-klawiatura-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia,2210294


https://www.explory.pl/2022/naukowcy/23-filip-piekos/


https://www.facebook.com/page/106579032737672/search/?q=filip%20piękoś


https://www.pressreader.com/poland/angora/20220522/282475712426189


https://pl.aleteia.org/2022/04/21/pogromcy-smieci-i-nowotworow-10-najnowszych-odkryc-polakow-ktore-moga-zmienic-swiat-na-lepsze/ 3. miejsce


https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,28400658,15-letni-geniusz-z-jaroslawia-czeka-na-patent-filip-wynalazl.html?disableRedirects=true&fbclid=IwAR30aW7DaeY9GZ5x29zpDU0fcAhOuk4SSIWxpiV1hWat__NWMuWq6DrBAqo


https://www.zstiojar.edu.pl/aktualnosci/zheltak6-w-ddtvn


https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/filip-piekos-stworzyl-klawiature-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami-5683797


https://ekspresjaroslawski.pl/artykul/filip-wymyslil-klawiature/1294338


https://www.zycie.pl/informacje/artykul/34610,pietnastoletni-geniusz-filip-piekos-z-jaroslawskiego-banachahttps://twitter.com/kawecki_maciej/status/1504521364161638402


https://www.tysol.pl/a80814-naukowy-wieczor-z-dr-kaweckim-to-co-zrobil-ten-mlody-polak-nie-miesci-sie-w-glowie

 

 


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 277

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
JN
Jakub Nowak
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
KK
Kacper
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków