id: 5sea5c

Wesprzyj działania Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego!

Wesprzyj działania Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego!

19 506 zł 
z 59 000 zł
33%
zakończona 12.01.2020r
254 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Dziękujemy Wam za tak pozytywny odzew! ???????? Przez dwa tygodnie uzbieraliśmy 9 845 zł na nasze działania w 2020 roku. To 16% zakładanego celu! Dziękujemy! ❤️
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Polskie Towarzystwo Psychodeliczne to inicjatywa, która powstała, w ramach działalności Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej, aby przeprowadzić reformę prawa umożliwiającą stosowanie psychodelików do celów medycznych i naukowych. Chcemy rozpocząć w Polsce merytoryczną debatę na temat psychodelików, pozbawioną lęków, mitów i przekłamań. Wierzymy, że tylko działając wspólnie osiągniemy ten cel, dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia!Dlaczego psychodeliki?


Substancje psychodeliczne były znane człowiekowi od zarania dziejów i wykorzystywane w celu uzdrawiania i psychicznego rozwoju człowieka. Ze względów politycznych badania naukowe nad psychodelikami zostały istotnie ograniczone w drugiej połowie XX wieku.


Obecnie mierzymy się z wieloma wyzwaniami zdrowia psychicznego, z którymi nie radzi sobie współczesna medycyna, a substancje psychodeliczne mogą być rozwiązaniem. Aktualne wyniki badań sugerują, że psychodeliki mogą być terapią przełomową w wielu problemach natury psychicznej w tym w leczeniu depresji, lęku, uzależnień, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych i zespołu stresu pourazowego.


Na świecie rozpoczął się renesans psychodeliczny. Współczesne badania naukowe sugerują, że mają one olbrzymi potencjał terapeutyczny, a odpowiedzialnie stosowane są bezpieczne, nieuzależniające i mogą przynieść korzyści, które są w stanie korzystnie zmienić lub ocalić ludzkie życie.


Niestety w Polsce wokół psychodelików funkcjonuje nadal wiele mitów i uprzedzeń, a obecne prawo uniemożliwia prowadzenie badań naukowych oraz stosowanie ich w medycynie. Co więcej, za samo ich posiadanie można trafić do więzienia.


Jak poprawić sytuację w Polsce?Wierzymy, że tylko działając wspólnie możemy wprowadzić pozytywne zmiany. Dlatego powołaliśmy Polskie Towarzystwo Psychodeliczne, które zrzesza specjalistów reprezentujących wiele dziedzin i zawodów. Są wśród nas m.in. lekarze, psycholodzy, prawnicy, socjolodzy, chemicy, artyści, aktywiści.


Chcemy popularyzować i wspierać badania naukowe nad psychodelikami, aby stworzyć przestrzeń do merytorycznej debaty. Chcemy rozmawiać na temat ich potencjalnego zastosowania w medycynie i psychoterapii oraz w rozwoju jednostek i społeczeństw. Będziemy udzielać rzeczowych informacji opartych na badaniach naukowych na temat korzyści i ryzyka z ich stosowania rekreacyjnego i terapeutycznego.


Ty również chcesz by substancje psychodeliczne były stosowane w polskiej medycynie? Uważasz, że karanie za ich posiadanie jest szkodliwe? Jeśli się z nami zgadzasz to wesprzyj nasze działania w 2020 roku, w szczególności:


 • Zmianę niesprawiedliwego i szkodliwego prawa poprzez przygotowanie projektu ustawy dekryminalizacji oraz reklasyfikacji psychodelików do grupy substancji o istotnych zastosowaniach medycznych, które mogą być stosowane również w celach naukowych i przemysłowych.
 • Zmianę negatywnego postrzegania psychodelików w Polsce poprzez stworzenie krótkometrażowego filmu dokumentalnego prezentującego Polakom aktualny stan wiedzy na temat właściwości terapeutycznych psychodelików.
 • Rozwój nauki psychodelicznej w Polsce poprzez organizację konferencji naukowej poświęconej psychodelikom, ze szczególnym uwzględnieniem ich potencjału terapeutycznego.
 • Upowszechnienie wiedzy na temat psychodelików poprzez wspieranie działalności wydawniczej.
 • Pomoc prawna oskarżonym poprzez prowadzenie konsultacji prawnych w przypadku spraw karnych za posiadanie substancji psychodelicznych na własny użytek.
 • Poprawę dostępności do medycznej marihuany dla polskich pacjentów poprzez działania zmierzające do wprowadzenia narodowych upraw konopi.
 • Zwiększenie bezpieczeństwa społeczeństwa poprzez prowadzenie akcji edukacyjnych oraz działań z zakresu redukcji szkód związanych z rekreacyjnym używaniem substancji psychodelicznych.
 • Stworzenie interdyscyplinarnej platformy współpracy między profesjonalistami, którzy zajmują się tematem psychodelików.


Wierzymy, że zmiana prawa, zwiększenie liczby badań naukowych nad psychodelikami oraz dotarcie do mediów i społeczeństwa z rzetelnymi informacjami na temat potencjalnych korzyści i realnych zagrożeń stosowania psychodelików wpłynie pozytywnie na rozwój społeczeństwa.


Wesprzyj nasze działania! Zostań jednym z sojuszników racjonalnej polityki narkotykowej. Przyczyń się do rozwoju nauki i debaty dotyczącej psychodelików w Polsce. Bez Ciebie nie damy rady tego osiągnąć!


Więcej na naszej stronie www.psychodeliki.org

5sea5c-498035db.png

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 254

 
Dane ukryte
1 000 zł
PP
Piotr Pacewicz
1 000 zł
 
Dane ukryte
600 zł
 
Dane ukryte
500 zł
JR
Joanna Rutkowska
256 zł
DC
Dawid Chełmecki
200 zł
PN
Pawel Noga
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
BK
Błażej Koperski
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 22

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

750 799 zrzutek

i zebrali

539 995 426 zł

A ty na co dziś zbierasz?