id: 5skx9y

Film Mitologiczny Animowany z Polski i Zimbabwe - Ceremonia dla Świata

Film Mitologiczny Animowany z Polski i Zimbabwe - Ceremonia dla Świata

1 384 zł 
z 40 000 zł
3%
zakończona 01.09.2021r
28 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

NZARA-HUNGER: Film Animacyjny z Polski i Zimbabwe


Kim jesteśmy, co robimy?


Jestem Klara, dyrektorka Teatru Ceremonii ‘Śnienie Mhondoro’ lub ‘Mhondoro Dreams.’ Od paru lat buduję most artystyczno-duchowo-kulturowy pomiędzy Zimbabwe a Polską.


NZARA:HUNGER to nasz pierwszy film. Jest to film który powstał z mitologicznej sztuki na podstawie mitu z Wielkiego Zimbabwe o tym, jak Imperium Rozvi próbowało wykraść księżyc z nieba bo myśleli, że księżyc to talerz. W naszej opowieści w kraju panuje wielki głód, a Księżyc jest kobietą która wcale nie chce zejść dlatego że paru głodnych mężczyzn Rozvi sobie postanowiło, że chcą ją zjeść.


Sztuka miała premierę w Theatre in the Park, w Harare, Zimbabwe, w październiku 2019 r. Grali Clive Proverb Jonga, Jaysome Marikano, Matthias Kureva i Klara Wojtkowska. Dzień po premierze do teatru zadzwoniła policja i pod groźbą aresztu sztuka została zdjęta ze sceny. 


Po zbanowaniu sztuki w Zimbabwe dostaliśmy grant od organizacji Pro Helvetia Johannesburg aby wystawić sztukę w teatrach w RPA, z myślą o emigracji Zimbabweańskiej która w RPA jest potężna. Niestety z powodu Covidu i sytuacji wirusowej na świecie w roku 2020 wyjazd się nie udał, i postanowiliśmy zamiast tego zrobić film animowany. Film jest współpracą między artystami z Zimbabwe będącymi w Zimbabwe, artystami z Zimbabwe mieszkający w Polsce, Influun Studio Animacji w Krakowie, i Mhondoro Dreams Productions, czyli moja firma która buduje most kulturowo-artystyczno-duchowy między Polską a Zimbabwe.


Niestety, grant nie pokrywa wszystkich kosztów robienia filmu, pracy, promocji, organizowania premiery, i dlatego robimy zrzutkę.


Tutaj trailer do filmu: https://youtu.be/VdV--RAYwW4


A tutaj filmik o tym, jak powstała NZARA: https://youtu.be/1s7nQALMQsQ


Więcej info: www.facebook.com/NZARATheMovie

www.mhondorodreams.com


DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ


Dlaczego warto nas wesprzeć? 


  • Za Twój wkład dostaniesz bilet na globalną pra-premierę NZARA – HUNGER, która odbędzie się online, 19.12.20. Ci co dorzucą większe cegiełki dostaną prezenty typu: bilet na premierę (przewidziana pod koniec Maja),  płyta z muzyką z NZARY, plakat, torba i niespodziankę z Zimbabwe.
  • Film animuje świat magii, baśni, pieśni, i piękna, i takie rzeczy warto wspierać, bo jest ich coraz mniej, bo film ten, wbrew historii, nie ma politycznego podtekstu. Jest to uniwersalny film, dla całego świata, o naszym głodzie. Głód który nakręca wyniszczającą zachłanność naszej cywilizacji błaga o to, aby ktoś go wreszcie tak nakarmił, że będzie mógł zamienić się w dziękczynienie za życie, za to, że jest takie cudowne. Jest to również film o tym, że nie wolno próbować kraść księżyca z nieba, czyli nie wolno próbować manipulować życiem, ani swoim, ani innych - ludzi i innych żyjących stworzeń. Człowiek nie jest bogiem, i jeśli będzie próbował nim być, i zawłaszczał sobie księżyc, to konsekwencje dla ludzkości będą trudne. W naszym erze zmiany klimatu to przesłanie nam się szczególnie przyda. 
  • Film może być rozrywką dla całej rodziny, ma walory edukacyjne, i pokazuje wartości ponadczasowe.
  • Film ten jest ceremonią dla złamanego świata, i Księżyc chce nam znowu opowiedzieć o tym jak, żyć prawdziwie i pięknie.NA CO ZAMIERZAMY PRZEZNACZYĆ ZEBRANE ŚRODKI? 


Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na skończenie filmu, czyli:

-Dogranie aktorów i dodawanie dźwięków, itd.

-Dogranie muzykę.

-Dogranie Polskiej ścieżki dźwiękowej (z tłumaczeniem).

-Promocja filmu - w tym strona internetowa, drukowanie materiałów, itd.

-Wynagrodzenie animatorom, aktorom, studiu, montażyście, reżyserowi dźwięku, reżyserowi.

- Postprodukcja filmu.

- Zorganizowanie premiery. 

-Opłaty wpisowe na festiwale filmowe.


Co dostaniesz w zamian?


Dowolna donacja pomiędzy 30 a 99 złotych: dostaniecie bilet na pra-premierę online NZARA-HUNGER 19ego Grudnia, 2020 i serdeczne podziękowania.


100 – 499 złotych – dostaniecie bilet na pra-premierę, bilet na premierę, płytę z muzyką z filmu, i serdeczne podziękowania. Twoje imię zostanie dodane do sponsorów na koniec filmu.


500+ - dostaniecie bilet na pra-premierę, bilet na premierę, płytę z muzyką z filmu, plakat, torbę, prezent z Zimbabwe i serdeczne podziękowania.


Opcja Sponsora Filmu od 900 zł. - Dostaniecie bilety na pra-premierę, bilety na premierę, płytę z muzyką z filmu, plakat, torbę, prezent z Zimbabwe i Twoje imię zostanie dodane do sponsorów na koniec filmu.


 Co JESZCZE można zrobić?


Zaprosić znajomych! Podać informacje o zbiórce i zbliżającej się premierze, skontaktować się z osobami, które mogą nagłośnić zbiórkę, odezwać się prywatnie. Wspierać w sercu i w myślach! Wysłać pomysły na to gdzie na świecie można zorganizować wyświetlenie filmu. A może są osoby, które chcą zostać aniołami, patronami lub matronkami filmu NZARA-HUNGER?Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 28

EB
Ewa Bluszcz
50 zł
AB
Arkadiusz Buchman
30 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
TO
50 zł
MW
Marcin Wasilewski
50 zł
TO
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
PT
Paulina Turowicz
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

853 015 zrzutek

i zebrali

739 065 222 zł

A ty na co dziś zbierasz?