id: 5skx9y

Film Mitologiczny Animowany z Polski i Zimbabwe - Ceremonia dla Świata / NZARA-HUNGER - A Polish-Zimbabwean Mythological Full-Length Animation, and a Ceremony for the World

Film Mitologiczny Animowany z Polski i Zimbabwe - Ceremonia dla Świata / NZARA-HUNGER - A Polish-Zimbabwean Mythological Full-Length Animation, and a Ceremony for the World

Nasi użytkownicy założyli 1 188 216 zrzutek i zebrali 1 250 872 929 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

NZARA-HUNGER: Film Animacyjny z Polski i Zimbabwe


Kim jesteśmy, co robimy?


Jestem Klara, dyrektorka Teatru Ceremonii ‘Śnienie Mhondoro’ lub ‘Mhondoro Dreams.’ Od paru lat buduję most artystyczno-duchowo-kulturowy pomiędzy Zimbabwe a Polską.


NZARA:HUNGER to nasz pierwszy film. Jest to film który powstał z mitologicznej sztuki na podstawie mitu z Wielkiego Zimbabwe o tym, jak Imperium Rozvi próbowało wykraść księżyc z nieba bo myśleli, że księżyc to talerz. W naszej opowieści w kraju panuje wielki głód, a Księżyc jest kobietą która wcale nie chce zejść dlatego że paru głodnych mężczyzn Rozvi sobie postanowiło, że chcą ją zjeść.


Sztuka miała premierę w Theatre in the Park, w Harare, Zimbabwe, w październiku 2019 r. Grali Clive Proverb Jonga, Jaysome Marikano, Matthias Kureva i Klara Wojtkowska. Dzień po premierze do teatru zadzwoniła policja i pod groźbą aresztu sztuka została zdjęta ze sceny. 


Po zbanowaniu sztuki w Zimbabwe dostaliśmy grant od organizacji Pro Helvetia Johannesburg aby wystawić sztukę w teatrach w RPA, z myślą o emigracji Zimbabweańskiej która w RPA jest potężna. Niestety z powodu Covidu i sytuacji wirusowej na świecie w roku 2020 wyjazd się nie udał, i postanowiliśmy zamiast tego zrobić film animowany. Film jest współpracą między artystami z Zimbabwe będącymi w Zimbabwe, artystami z Zimbabwe mieszkający w Polsce, Influun Studio Animacji w Krakowie, i Mhondoro Dreams Productions, czyli moja firma która buduje most kulturowo-artystyczno-duchowy między Polską a Zimbabwe.


Niestety, grant nie pokrywa wszystkich kosztów robienia filmu, pracy, promocji, organizowania premiery, i dlatego robimy zrzutkę.


Tutaj trailer do filmu: https://youtu.be/VdV--RAYwW4


A tutaj filmik o tym, jak powstała NZARA: https://youtu.be/1s7nQALMQsQ


Więcej info: www.facebook.com/NZARATheMovie

www.mhondorodreams.com


DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ


Dlaczego warto nas wesprzeć? 


  • Za Twój wkład dostaniesz bilet na globalną pra-premierę NZARA – HUNGER, która odbędzie się online, 19.12.20. Ci co dorzucą większe cegiełki dostaną prezenty typu: bilet na premierę (przewidziana pod koniec Maja),  płyta z muzyką z NZARY, plakat, torba i niespodziankę z Zimbabwe.
  • Film animuje świat magii, baśni, pieśni, i piękna, i takie rzeczy warto wspierać, bo jest ich coraz mniej, bo film ten, wbrew historii, nie ma politycznego podtekstu. Jest to uniwersalny film, dla całego świata, o naszym głodzie. Głód który nakręca wyniszczającą zachłanność naszej cywilizacji błaga o to, aby ktoś go wreszcie tak nakarmił, że będzie mógł zamienić się w dziękczynienie za życie, za to, że jest takie cudowne. Jest to również film o tym, że nie wolno próbować kraść księżyca z nieba, czyli nie wolno próbować manipulować życiem, ani swoim, ani innych - ludzi i innych żyjących stworzeń. Człowiek nie jest bogiem, i jeśli będzie próbował nim być, i zawłaszczał sobie księżyc, to konsekwencje dla ludzkości będą trudne. W naszym erze zmiany klimatu to przesłanie nam się szczególnie przyda. 
  • Film może być rozrywką dla całej rodziny, ma walory edukacyjne, i pokazuje wartości ponadczasowe.
  • Film ten jest ceremonią dla złamanego świata, i Księżyc chce nam znowu opowiedzieć o tym jak, żyć prawdziwie i pięknie.NA CO ZAMIERZAMY PRZEZNACZYĆ ZEBRANE ŚRODKI? 


Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na skończenie filmu, czyli:

-Dogranie aktorów i dodawanie dźwięków, itd.

-Dogranie muzykę.

-Dogranie Polskiej ścieżki dźwiękowej (z tłumaczeniem).

-Promocja filmu - w tym strona internetowa, drukowanie materiałów, itd.

-Wynagrodzenie animatorom, aktorom, studiu, montażyście, reżyserowi dźwięku, reżyserowi.

- Postprodukcja filmu.

- Zorganizowanie premiery. 

-Opłaty wpisowe na festiwale filmowe.


Co dostaniesz w zamian?


Dowolna donacja pomiędzy 30 a 99 złotych: dostaniecie bilet na pra-premierę online NZARA-HUNGER 19ego Grudnia, 2020 i serdeczne podziękowania.


100 – 499 złotych – dostaniecie bilet na pra-premierę, bilet na premierę, płytę z muzyką z filmu, i serdeczne podziękowania. Twoje imię zostanie dodane do sponsorów na koniec filmu.


500+ - dostaniecie bilet na pra-premierę, bilet na premierę, płytę z muzyką z filmu, plakat, torbę, prezent z Zimbabwe i serdeczne podziękowania.


Opcja Sponsora Filmu od 900 zł. - Dostaniecie bilety na pra-premierę, bilety na premierę, płytę z muzyką z filmu, plakat, torbę, prezent z Zimbabwe i Twoje imię zostanie dodane do sponsorów na koniec filmu.


 Co JESZCZE można zrobić?


Zaprosić znajomych! Podać informacje o zbiórce i zbliżającej się premierze, skontaktować się z osobami, które mogą nagłośnić zbiórkę, odezwać się prywatnie. Wspierać w sercu i w myślach! Wysłać pomysły na to gdzie na świecie można zorganizować wyświetlenie filmu. A może są osoby, które chcą zostać aniołami, patronami lub matronkami filmu NZARA-HUNGER?English below:

NZARA-HUNGER is a mythological, musical epic, full-length animated feature telling the story of the Rozvi Empire in Great Zimbabwe attempting to steal the moon out of the sky. However, the moon is a magical woman and she wants to climb down her own way - no other way. The movie re-enchants a world eaten by the terror of its hunger, and invites us once again, to believe in love. A ceremony in itself, through song, music, poetry and the exploration of the many hungers in human life, we find ourselves walking the road of human folly and ultimately finding grace at the end of it all.  


NZARA-HUNGER had its pre-premiere on December 19, 2020, and we are now collecting money for finishing the movie and organizing the premiere in May, 2021. You can buy a ticket through this site for both the premiere and for the pre-premiere viewing of the movie. We are very grateful for any means of support, including telling your friends and family about our movie!


Bless you, all of you!


Written and Directed by Klara Wojtkowska

Art Direction: Justyna Rosa and Weronika Rosa

Music: Klara Wojtkowska

Illustration, animation and editing: Justyna Rosa and Weronika Rosa


Featuring (in order of appearance):

Security Guard 1 ….. Brian Bareta

Security Guard 2 ….. Ashline Mpofu

Moon, Ancestor 1 and Storyteller …. Klara Wojtkowska

King …………… Ashline Mpofu

Mhondoro …… Joseph Jaysome Marikano

Old Man and Ancestor 2 …. Clive “Proverb” Jonga

People ………… Brian Bareta, Clive “Proverb” Jonga, Joseph Jaysome Marikano and Ashline Mpofu


Musicians:

Brian Bareta

Mamadou Diouf

Clive “Proverb” Jonga

Maciej Kubera

Ashline Mpofu

Klara Wojtkowska


Sound Engineer: Maciej Kubera

Sound Effects: Chris Umney

Translation: Klara Wojtkowska

Subtitles: Studio Kropka


Produced by Mhondoro Dreams and Influun Animation Studio


This movie was made through an ANT Grant from Pro Helvetia Johannesburg. We are very grateful for the opportunity they gave us.


The script premiered as a theatre play at Theatre in the Park in Harare, Zimbabwe, on October 2, 2019. The original cast was made up of: Clive “Proverb” Jonga, Matthias Kureva, Joseph Jaysome Marikano, and Klara Wojtkowska.


The sound was recorded at Teatr Polskiego Radia in Warsaw, Poland, and Bigyards Music in Dzivarasekwa, Harare, Zimbabwe.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 29

 
Dane ukryte
ukryta
EB
Ewa Bluszcz
50 zł
AB
Arkadiusz Buchman
30 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
TO
50 zł
MW
Marcin Wasilewski
50 zł
TO
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!