id: 5skx9y

Film Mitologiczny Animowany z Polski i Zimbabwe - Ceremonia dla Świata

Film Mitologiczny Animowany z Polski i Zimbabwe - Ceremonia dla Świata

Opis zrzutki

NZARA-HUNGER: Film Animacyjny z Polski i Zimbabwe


Kim jesteśmy, co robimy?


Jestem Klara, dyrektorka Teatru Ceremonii ‘Śnienie Mhondoro’ lub ‘Mhondoro Dreams.’ Od paru lat buduję most artystyczno-duchowo-kulturowy pomiędzy Zimbabwe a Polską.


NZARA:HUNGER to nasz pierwszy film. Jest to film który powstał z mitologicznej sztuki na podstawie mitu z Wielkiego Zimbabwe o tym, jak Imperium Rozvi próbowało wykraść księżyc z nieba bo myśleli, że księżyc to talerz. W naszej opowieści w kraju panuje wielki głód, a Księżyc jest kobietą która wcale nie chce zejść dlatego że paru głodnych mężczyzn Rozvi sobie postanowiło, że chcą ją zjeść.


Sztuka miała premierę w Theatre in the Park, w Harare, Zimbabwe, w październiku 2019 r. Grali Clive Proverb Jonga, Jaysome Marikano, Matthias Kureva i Klara Wojtkowska. Dzień po premierze do teatru zadzwoniła policja i pod groźbą aresztu sztuka została zdjęta ze sceny. 


Po zbanowaniu sztuki w Zimbabwe dostaliśmy grant od organizacji Pro Helvetia Johannesburg aby wystawić sztukę w teatrach w RPA, z myślą o emigracji Zimbabweańskiej która w RPA jest potężna. Niestety z powodu Covidu i sytuacji wirusowej na świecie w roku 2020 wyjazd się nie udał, i postanowiliśmy zamiast tego zrobić film animowany. Film jest współpracą między artystami z Zimbabwe będącymi w Zimbabwe, artystami z Zimbabwe mieszkający w Polsce, Influun Studio Animacji w Krakowie, i Mhondoro Dreams Productions, czyli moja firma która buduje most kulturowo-artystyczno-duchowy między Polską a Zimbabwe.


Niestety, grant nie pokrywa wszystkich kosztów robienia filmu, pracy, promocji, organizowania premiery, i dlatego robimy zrzutkę.


Tutaj trailer do filmu: https://youtu.be/VdV--RAYwW4


A tutaj filmik o tym, jak powstała NZARA: https://youtu.be/1s7nQALMQsQ


Więcej info: www.facebook.com/NZARATheMovie

www.mhondorodreams.com


DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ


Dlaczego warto nas wesprzeć? 


  • Za Twój wkład dostaniesz bilet na globalną pra-premierę NZARA – HUNGER, która odbędzie się online, 19.12.20. Ci co dorzucą większe cegiełki dostaną prezenty typu: bilet na premierę (przewidziana pod koniec Maja),  płyta z muzyką z NZARY, plakat, torba i niespodziankę z Zimbabwe.
  • Film animuje świat magii, baśni, pieśni, i piękna, i takie rzeczy warto wspierać, bo jest ich coraz mniej, bo film ten, wbrew historii, nie ma politycznego podtekstu. Jest to uniwersalny film, dla całego świata, o naszym głodzie. Głód który nakręca wyniszczającą zachłanność naszej cywilizacji błaga o to, aby ktoś go wreszcie tak nakarmił, że będzie mógł zamienić się w dziękczynienie za życie, za to, że jest takie cudowne. Jest to również film o tym, że nie wolno próbować kraść księżyca z nieba, czyli nie wolno próbować manipulować życiem, ani swoim, ani innych - ludzi i innych żyjących stworzeń. Człowiek nie jest bogiem, i jeśli będzie próbował nim być, i zawłaszczał sobie księżyc, to konsekwencje dla ludzkości będą trudne. W naszym erze zmiany klimatu to przesłanie nam się szczególnie przyda. 
  • Film może być rozrywką dla całej rodziny, ma walory edukacyjne, i pokazuje wartości ponadczasowe.
  • Film ten jest ceremonią dla złamanego świata, i Księżyc chce nam znowu opowiedzieć o tym jak, żyć prawdziwie i pięknie.NA CO ZAMIERZAMY PRZEZNACZYĆ ZEBRANE ŚRODKI? 


Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na skończenie filmu, czyli:

-Dogranie aktorów i dodawanie dźwięków, itd.

-Dogranie muzykę.

-Dogranie Polskiej ścieżki dźwiękowej (z tłumaczeniem).

-Promocja filmu - w tym strona internetowa, drukowanie materiałów, itd.

-Wynagrodzenie animatorom, aktorom, studiu, montażyście, reżyserowi dźwięku, reżyserowi.

- Postprodukcja filmu.

- Zorganizowanie premiery. 

-Opłaty wpisowe na festiwale filmowe.


Co dostaniesz w zamian?


Dowolna donacja pomiędzy 30 a 99 złotych: dostaniecie bilet na pra-premierę online NZARA-HUNGER 19ego Grudnia, 2020 i serdeczne podziękowania.


100 – 499 złotych – dostaniecie bilet na pra-premierę, bilet na premierę, płytę z muzyką z filmu, i serdeczne podziękowania. Twoje imię zostanie dodane do sponsorów na koniec filmu.


500+ - dostaniecie bilet na pra-premierę, bilet na premierę, płytę z muzyką z filmu, plakat, torbę, prezent z Zimbabwe i serdeczne podziękowania.


Opcja Sponsora Filmu od 900 zł. - Dostaniecie bilety na pra-premierę, bilety na premierę, płytę z muzyką z filmu, plakat, torbę, prezent z Zimbabwe i Twoje imię zostanie dodane do sponsorów na koniec filmu.


 Co JESZCZE można zrobić?


Zaprosić znajomych! Podać informacje o zbiórce i zbliżającej się premierze, skontaktować się z osobami, które mogą nagłośnić zbiórkę, odezwać się prywatnie. Wspierać w sercu i w myślach! Wysłać pomysły na to gdzie na świecie można zorganizować wyświetlenie filmu. A może są osoby, które chcą zostać aniołami, patronami lub matronkami filmu NZARA-HUNGER?Wpłacający 24

 
Dane ukryte
ukryta
B
Bożenna Szewczyk
50 zł
MW
Marcin Wasilewski
50 zł
TO
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
PT
Paulina Turowicz
50 zł
T
Trikster
100 zł
 
Dane ukryte
30 zł
M
Magdalena Troszynska
30 zł
Z
Zanna
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

625 023 zrzutki

i zebrali

375 987 939 zł

A ty na co dziś zbierasz?