id: 5ur5ue

Rok bezpłatnych zajęć w APE bez stresu o rachunki

Rok bezpłatnych zajęć w APE bez stresu o rachunki

2 926 zł 
z 10 000 zł
29%
38 dni do końca
45 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Wesprzyj największą oddolną szkołę w Polsce! Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna to nieformalna inicjatywa, która za nadrzędny cel stawia sobie demokratyzację dostępu do edukacji i wiedzy. W świecie prywatnych szkół, edukacji dla wybranych mieniącej się “demokratyczną”, płatnych kursów i pogłębiających się społecznych nierówności, proponujemy alternatywę – dzielimy się wiedzą i umiejętnościami zupełnie za darmo i bez żadnych kruczków – bez względu na status majątkowy, płeć, pochodzenie czy tożsamość. Wierzymy, że dostęp do wiedzy powinien być prawem, a nie towarem. Dokładamy więc skromną cegiełkę do budowy świata, w którym chcielibyśmy i chciałybyśmy żyć.  


W roku szkolnym 2021/22 prowadzimy około 30 bezpłatnych grup zajęciowych, odbywających się przez cały tydzień w naszej siedzibie na Osiedlu Jazdów w Warszawie. Od przedmiotów szkolnych, przez zajęcia językowe i teoretyczne formaty "akademickie", po umiejętności praktyczne (programowanie, gotowanie, upcykling) i zajęcia artystyczne. Współpracujemy również na polu edukacyjnym z podopiecznymi Fundacji Ocalenie, z którą dzielimy naszą przestrzeń - prowadzimy grupy korepetycyjne dla młodzieży z doświadczeniem migracji, przygotowujące do egzaminów szkolnych. Robimy to całkowicie za darmo - za działalność w APE nikt nie pobiera ani złotówki, a całą inicjatywę utrzymujemy z dobrowolnych darowizn.


Plan prowadzonych przez nas zajęć znajdziecie tutaj:

https://ape.edu.pl/plan-zajec/


Dziś zwracamy się z prośbą o pomoc do Was, sympatyków i sympatyczek APE, byłych i obecnych uczniów i uczennic. Czas edukacji zdalnej znacząco uszczuplił nasz budżet i codzienne możliwości zbierania pieniędzy na dalszą działalność. Kolejny rok szkolny to dla nas kolejne rachunki do opłacenia, kolejne materiały do zajęć do kupienia i kolejne remonty do wykonania. Na to wszystko potrzebujemy niemałej jak na nasze warunki kwoty. 


Jeśli doceniacie nasze działania, a może nawet z nich korzystacie, pomóżcie nam przetrwać kolejny, szósty rok naszej działalności. Proponowana przez nas kwota nie jest niska, ale umożliwi nam funkcjonowanie bez stresu o rachunki, rozwój infrastruktury edukacyjnej i doposażenie tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na materiały do zajęć. Jeżeli uda się uzbierać całą kwotę, nadwyżkę przeznaczymy na organizacje wspierające uchodźców i uchodźczynie na granicy polsko-białoruskiej.


Organizujemy dla Was APE od lat, tym razem może nie udać się nam bez Waszej pomocy. Liczy się każde, nawet najmniejsze wsparcie. Możemy więcej, gdy robimy coś razem.


Dziękujemy,

Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 45

 
Dane ukryte
300 zł
R
Robert
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AS
pupacore
100 zł
AJ
asdf
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MJ
Michał Jankowski
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • AR
  Antifa Reytan _1968

  Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei

  I przed ?narodem? niosą oświaty kaganiec;

  A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,

  Jak kamienie przez ?Boga? rzucane na szaniec!...

  20 zł

Lokalizacja

Jazdów 5A/4, 00-467

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

753 220 zrzutek

i zebrali

544 038 711 zł

A ty na co dziś zbierasz?