id: 5us2gh

Operacja i kontrola w niemieckiej klinice Schoen Klinik w Vogtereuth, rehabilitacja, leczenie

Operacja i kontrola w niemieckiej klinice Schoen Klinik w Vogtereuth, rehabilitacja, leczenie

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
85 156 zł 
z 350 000
24%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 957 120 zrzutek i zebrali 963 625 916 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Adelka jest już po wizycie w niemieckiej klinice Schoen Klinik w Vogtereuth w pobliżu Monachium. Podczas trzytygodniowego pobytu zrobiono jej mnóstwo badań oraz zabieg na który czekaliśmy kilka lat w Polsce. Nie był to zabieg, który miał na celu wyleczenie Adelki, ale możliwość dalszej diagnostyki.

Rezonans trwał kilka godzin, dzięki temu wiemy więcej i możemy podjąć dalsze kroki. Dowiedzieliśmy się, że zmiana która jest u Adeli w głowie jest odpowiedzialna za napady. Niestety jest ona duża i rozlana.

Wróciliśmy do Polski - udało nam się zrobić funkcjonalny rezonans magnetyczny główki, który pokazał, że najprawdopodobniej Adelki główka może przejść operacje usunięcia fragmentów chorych i nie zabierze jej to mowy, ale na pewno ją osłabi. Będzie to kosztowało wiele, wiele ćwiczeń, ale mowa może wrócić. Adusi mózg już niejednokrotnie pokazywał nam swoją siłę do nauki i regeneracji. Zabieg przyniesie też porażenie prawej strony – co jest również do wyćwiczenia. Wizyta w Niemczech pokazała nam całkowicie inne spojrzenie na przypadek Adelki. Zaproponowano nam nowe rozwiązania i otwarto wcześniej dla nas niedostępne furtki – piszę to w wielkiej przenośni, ale i dosłownie. Wcześniejsze „nie da się” zastąpiono „spróbujmy”, „działajmy”. Mam nadzieję, że tym razem trafiliśmy na tych którzy przemyślą wszystko dokładnie i podejmą właściwą decyzję. Jako rodzic dziecka chorego przewlekle walczącego o jego zdrowie codziennie dochodzę do jednej prostej, ale za razem jakże ważnej konkluzji „najważniejsza jest szybka i dobra diagnoza”.

Podsumowując, póki co musimy dalej zbierać na Adelki rehabilitacje i modlić się, aby decyzja operacyjnego leczenia Adelki była tą właściwą. Operacje w niemieckiej klinice wyceniono na 38 tysięcy euro, dodatkowo dojdą koszty rehabilitacji, tłumacza, dojazdów, 2 kontroli po operacyjnych.

Pomimo przeszkód jakie niesie jej życie z codziennymi napadami epilepsji, jesteśmy z niej bardzo dumni. Nasza mała "cwaniara" jest w 3 klasie i powoli wchodzi w ciężki etap dorastania i wkurzania wszystkich dookoła. Prosimy Państwa o pomoc - zbieramy na leczenie operacyjne w niemieckiej klinice Schoen Klinik w Vogtereuth oraz codzienną rehabilitację Adelki . https://dzieciom.pl/podopieczni/25913

Lokalizacja

Gryfino, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 354

AA
Aam
100 zł
BM
Bartek Maka
 
Dane ukryte
ukryta
NA
Natalia
O&
Ogniwo & Przyjaciele
500 zł
KW
Kinga Wyremska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MB
Magdalena Berent
200 zł
PC
Króliczek i książki
130 zł
Zobacz więcej

Komentarze 24

 
2500 znaków