id: 5uwxdc

Gramy dla Olka! - zrzutka turnieju Gwiazdy na Gwiazdkę

Gramy dla Olka! - zrzutka turnieju Gwiazdy na Gwiazdkę

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
96 400 zł
z 150 000
64%
zakończona
07.03.2023r
235
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 014 587 zrzutek i zebrali 1 061 053 715 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Olek nie miał łatwego startu. Od 25 doby swojego życia zmaga się z padaczką lekooporną, obniżonym napięciem mięśniowym i opóźnieniem psychoruchowym. Większość życia spędził w szpitalu w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie do tej pory odbywa się jego leczenie. Gdy miał dwa miesiące, przeszedł dwa udary niedokrwienne. Występujące objawy przez prawie rok, sugerowały lekarzom chorobę mitochondrialną. Dopiero wykonane badania genetyczne WES, pozwoliły na poznanie prawdziwej genezy choroby synka, którą jest mutacja dwóch genów: SCN2A (wariant powodujący wczesnodziecięcą encefalopatię) i COL4A2 (wariant powodujący chorobę naczyń małych mózgu).


Pomimo przyjmowania leków padaczkowych, napady pojawiają się u Olusia kilka razy w ciągu dnia. Olek dalej ma problemy z kontrolą główki, nie siedzi i nie chodzi. Zyskał za to więcej siły, którą niestety przekłada na silne odgięcia tułowia do tyłu. Ponadto po udarze Olek ma problemy ze wzrokiem i mową. Wbrew wszystkim przeciwnościom czasami potrafi się uśmiechnąć i z zaciekawieniem patrzy na otaczający go świat. Od czasu do czasu próbuje również trochę gaworzyć.


Rodzice walczą o sprawność synka. Rehabilitacja metodami Vojty, Medek, Bobath, hipoterapia, terapia powięziowa, spotkania z neurologopedą i tyflopedagogiem są dla Olusia codziennością. Walkę o zdrowie Aleksandra, wspierają również wlewy komórek macierzystych. Liczymy także na to, że zdrowie Olusia może poprawić częsty udział w turnusach rehabilitacyjnych oraz alternatywna komunikacja, którą chcemy rozpocząć. Komunikacja wspomagająca i alternatywna (AAC) jest używana przez osoby, które nie mogą mówić, lub ich mowa jest ograniczona z różnych powodów, tak jak w przypadku Olusia.


To właśnie dzięki tym wszystkim zajęciom widać postępy Olusia, co daje ogromną nadzieję. Koszty wszystkich tych terapii są ogromne, a patrzenie na cierpienie synka jest dla rodziców ciężkie.


dzVXA4HrMlTaqCiY.jpg


Wszystkie ręce na pokład i pomagamy Olusiowi w rehabilitacji! Kolejny raz, już dziewiętnasty, organizujemy turniej Gwiazdy na Gwiazdkę. Jest to wyjątkowe, największe w województwie łódzkim wydarzenie charytatywne, które odbywa się corocznie w Łowiczu, w okresie okołoświątecznym (grudzień-styczeń).


Nadchodząca edycja będzie wydarzeniem 3-płaszyznowym:


1) Licytacje niesamowitych przedmiotów z autografami gwiazd odbędą się online. Wystartują tuż przed Świętami i będą prowadzone na grupie LICYTACJE Gwiazdy na Gwiazdkę na Facebook. Same perełki! Zapraszamy!

-----------------------------------------------------------------

2) 30 grudnia w grze UFC zmierzą się nasi przyjaciele Krzysztof Radzikowski, Konrad Karwat, Dominik Abus, Bilguun Ariunbaatar i gość specjalny. Transmisja live na kanale YouTube Strong Ekipa. W trakcie będą prowadzone licytacje na tzw. „skarbonkach”.

-----------------------------------------------------------------

3) Natomiast wydarzenie główne – turniej futsalu GnG – odbędzie się 6 stycznia w hali OSiR nr 1 w Łowicz. A zmierzą się w nim 4 naszpikowane gwiazdami drużyny: ARTYŚCI, YOUTUBERZY, DZIENNIKARZE i PRZYJACIELE GnG. Transmisja online na kanale Youtube Qeska. W trakcie również będą prowadzone licytacje. Szczegóły na FB Gwiazdy na Gwiazdkę!


FbPYhtgvMBBIjePP.jpgLokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Pamiątkowy MEDAL GnG [UNIKAT!]
Wpłacając kwotę powyżej 5000 zł otrzymasz pamiątkowy MEDAL GnG dedykowany najbliższej edycji naszego turnieju :) Dokładnie taki sam, jaki otrzymują za...
5000 zł

Kupione 1 z 10

Zakończona

Wpłaty 235

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
JG
RB Jernej/Jędrzej Grabiec L36
600 zł
DS
Zooksy :)
18 100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AR
Adrian Rybowicz L30
800 zł
PK
Paweł Kapusta
600 zł
AC
Aleksandra Ceglińska L11
700 zł
SC
Sebastian Cichal Nr licytacji L35 - 1200 ZŁ
1 200 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków