id: 5uzefj

POMÓŻ POWSTRZYMAĆ NOWOTWÓR MÓZGU! (ZBIÓRKA NA LECZENIE OLGI)

POMÓŻ POWSTRZYMAĆ NOWOTWÓR MÓZGU! (ZBIÓRKA NA LECZENIE OLGI)

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
22 550 zł
z 30 000
75%
zakończona
18.04.2022r
325
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 016 592 zrzutki i zebrali 1 065 212 400 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe dla naszej kochanej Oli. Olga niedługo skończy 11 lat, choruje na NF1 - to choroba, która produkuje guzy w ciele chorego. Oli guz jest w mózgu, jest bardzo duży i ciągle rośnie mimo 3 ciężkich operacji i intensywnej chemioterapii.


Nowotwór oślepił Olę na jedno oczko. Dziewczynka jest słaba, ciągle zmęczona, korzysta z wózka inwalidzkiego. Jednocześnie pozostaje spokojna i optymistyczna. Jeszcze niejednego pocieszy i doradzi w kłopocie. Ma umysł dorosłej kobiety. Ma też talent malarski i "ksywkę" Lawendowa Dziewczynka.


O chorobie dowiedzieliśmy się trzy lata temu - wtedy potrzebna była już operacja - świat runął. Ratowanie życia... Część guza, ta co się dało, wycięta i długa rehabilitacja...


I kiedy myśleliśmy, że jest stabilnie okazało się, że znowu urósł. I to był powrót do piekła, do którego mieliśmy wiarę nigdy już nie wrócić. Po drugiej operacji nastąpiły potworne komplikacje i potrzebna byłam trzecia. Oli wszczepiono zastawkę w mózgu. Ola przebywała w śpiączce farmakologicznej, a po wybudzeniu była w połowie sparaliżowana. Nie mogła mówić. Pocięta główka, grube szwy…


Zaraz potem wiadomość, że potrzebna chemioterapia. Po 7 miesiącach okropnego, wycieńczającego leczenia okazało się, że guz dalej rośnie. Ola zaczęła niewyraźnie mówić. Przed nią następne długie miesiące nowej chemioterapii - co tydzień jeździmy do Warszawy, do Centrum Zdrowia Dziecka. Olga wymaga też opieki wielu innych specjalistów (najważniejsi to neurolog, neurochirurg, endokrynolog, okulista i ginekolog), gdyż choroba jest wielopostaciowa.


Zbieramy pieniądze na długotrwałe leczenie Olgi - dojazdy do Warszawy oraz Bydgoszczy, zakwaterowanie, rehabilitację, wizyty u specjalistów i inne wydatki związane z jej leczeniem.


Prosimy o pomoc.

Rodzice Olgi

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 325

KR
krzysztof
PW
Piotr Wendołowski
ukryta
KK
Mądre Sówki 1a
1 000 zł
IC
Irena Czerwonik
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KA
Kasia
100 zł
AT
Anna T-T
300 zł
AS
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków