id: 5uzefj

POMÓŻ POWSTRZYMAĆ NOWOTWÓR MÓZGU! (ZBIÓRKA NA LECZENIE OLGI)

POMÓŻ POWSTRZYMAĆ NOWOTWÓR MÓZGU! (ZBIÓRKA NA LECZENIE OLGI)

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
19 472 zł 
z 30 000 zł
64%
21 dni do końca
295 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe dla naszej kochanej Oli. Olga niedługo skończy 11 lat, choruje na NF1 - to choroba, która produkuje guzy w ciele chorego. Oli guz jest w mózgu, jest bardzo duży i ciągle rośnie mimo 3 ciężkich operacji i intensywnej chemioterapii.


Nowotwór oślepił Olę na jedno oczko. Dziewczynka jest słaba, ciągle zmęczona, korzysta z wózka inwalidzkiego. Jednocześnie pozostaje spokojna i optymistyczna. Jeszcze niejednego pocieszy i doradzi w kłopocie. Ma umysł dorosłej kobiety. Ma też talent malarski i "ksywkę" Lawendowa Dziewczynka.


O chorobie dowiedzieliśmy się trzy lata temu - wtedy potrzebna była już operacja - świat runął. Ratowanie życia... Część guza, ta co się dało, wycięta i długa rehabilitacja...


I kiedy myśleliśmy, że jest stabilnie okazało się, że znowu urósł. I to był powrót do piekła, do którego mieliśmy wiarę nigdy już nie wrócić. Po drugiej operacji nastąpiły potworne komplikacje i potrzebna byłam trzecia. Oli wszczepiono zastawkę w mózgu. Ola przebywała w śpiączce farmakologicznej, a po wybudzeniu była w połowie sparaliżowana. Nie mogła mówić. Pocięta główka, grube szwy…


Zaraz potem wiadomość, że potrzebna chemioterapia. Po 7 miesiącach okropnego, wycieńczającego leczenia okazało się, że guz dalej rośnie. Ola zaczęła niewyraźnie mówić. Przed nią następne długie miesiące nowej chemioterapii - co tydzień jeździmy do Warszawy, do Centrum Zdrowia Dziecka. Olga wymaga też opieki wielu innych specjalistów (najważniejsi to neurolog, neurochirurg, endokrynolog, okulista i ginekolog), gdyż choroba jest wielopostaciowa.


Zbieramy pieniądze na długotrwałe leczenie Olgi - dojazdy do Warszawy oraz Bydgoszczy, zakwaterowanie, rehabilitację, wizyty u specjalistów i inne wydatki związane z jej leczeniem.


Prosimy o pomoc.

Rodzice Olgi

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 295

 
Dane ukryte
30 zł
BS
Bogusław Salamon
400 zł
AD
Irena i Sławek
200 zł
CM
Teresa
40 zł
EN
Ewelina Nikonowicz
100 zł
ZR
Zbigniew Rogowski
100 zł
KW
Wojtek Wojtek
100 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MS
Monika Solinska
50 zł
AK
Anna Kulczycka
50 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

777 520 zrzutek

i zebrali

579 460 011 zł

A ty na co dziś zbierasz?