Zostań przy mnie! Zakończona 26.11.2017r ID: 5v4z4p

Zostań przy mnie!

Zebrano 880 zł
z kwoty 31 000 zł

2 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

158
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Dzięki współpracy naszej fundacji Polski Instytut Otwartego Dialogu z zespołem XII Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu działa mobilny zespół interwencji środowiskowej pracujący w nurcie „Otwarty Dialog” [1]. Zapewnia on wszechstronną opiekę nad pacjentem i jego rodziną, przez ten sam zespół terapeutyczny, w trakcie i po hospitalizacji.

Oto co mówią i o co proszą specjaliści z wrocławskiego szpitala:

„Codzienne uczestniczenie we wstrząsających historiach małych pacjentów i bezsilność wobec symptomów powracających zbyt szybko zaburzeń, jest dla nas i licznego grona profesjonalistów trudnym doświadczeniem. Płynie z niego nasza determinacja, aby aktualny system opieki psychiatrycznej uzupełnić podejściem ukierunkowanym na proces zdrowienia.Taką możliwość otworzył przed nami projekt Otwarty Dialog."

Dzięki pomocy ofiarodawców, ponad 50 rodzin skorzystało już z opieki poszpitalnej, naszym celem jest dalsza pomoc potrzebującym.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe pozwalające na kontynuowanie rozpoczętej terapii w ramach spotkań rodzin i sieci społecznych. Obecnie przed koniecznością przedwczesnego zakończenia terapii stoi 10 rodzin, a kolejne 10 czeka z nadzieją na podjęcie pracy terapeutycznej po opuszczeniu oddziału przez ich dziecko. By umożliwić tym rodzinom 6-miesięczną kontynuację procesu leczenia potrzebujemy kwoty 31 000 zł.

Zasilenie naszej inicjatywy kwotą 300 zł wydłuża okres opieki jednej rodziny o 2 tygodnie ale liczy się każda i za każdą wpłatę z góry dziękujemy.


Inicjatywa stworzenia zespołu mobilnego pracującego w nurcie Otwarty Dialog przy XII Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu wśród personelu szpitala zrodziła się dwa lata temu. Wielokrotnie obserwowaliśmy szybkie postępy w procesie zdrowienia pod wpływem intensywnych oddziaływań terapeutycznych. Zbyt często jednak konfrontowaliśmy się z bezradnością pacjentów i ich rodzin, którzy po wypisaniu z oddziału psychiatrycznego pozostają sami, bez instytucjonalnego wsparcia, wobec olbrzymiego stresu jakim jest powrót do środowiska sprzed hospitalizacji.

Po okresie hospitalizacji i intensywnych oddziaływaniach farmako- i psychoterapeutycznych, pacjent zmaga się ze społecznym wykluczeniem, napiętnowaniem, brakiem odpowiednich oddziaływań ze strony opieki zdrowotnej i poczuciem osamotnienia w obliczu wyczerpania zasobów radzenia sobie. Emocjonalne przeciążenie i chroniczny stres pogłębiały izolację systemu rodzinnego, były prognostykiem trudności funkcjonowania poszczególnych jego członków oraz katalizatorem kryzysów w relacjach.

Po dwuletnim okresie działalności zespołu mobilnego wiemy, że zmiana jest możliwa. Dzięki regularnym spotkaniom terapeutycznym rodzin naszych pacjentów po wypisaniu z oddziału udaje się skutecznie łagodzić napięcie związane z powrotem do życia poza warunkami, odbudowywać kontakty społeczne i nadszarpnięte nadzieje na zdrowie, rozwój i osobiste szczęście.

Skuteczność oddziaływań terapeutycznych w nurcie „Otwartego Dialogu” potwierdzona jest wieloletnimi badaniami naukowymi oraz naszym osobistym doświadczeniem. Dotychczas ponad 50 rodzin mogło korzystać z opieki poszpitalnej – 170 osób opowiadało nam swoje historie obdarzając zaufaniem i pokładając nadzieję na powrót do zdrowia. Zakończenie projektu związane z brakiem finansowania oznaczałoby dla nich – i dla wielu czekających rodzin w kryzysie – konieczność samotnego zmagania się z doświadczeniami ponad siły.

Fundacja Polski Instytut Otwartego Dialogu gorąco popiera inicjatywę wrocławskich profesjonalistów i włącza się w zebranie potrzebnej kwoty 31 000 zł.

[1] Zachęcamy do przeczytania, czym jest nurt "Otwarty Dialog"

http://otwartydialog.pl/o-nas/otwarty-dialog-wprowadzenie

Więcej informacji o naszej fundacji:

http://otwartydialog.pl

Poniżej wypowiedzi praktyków - zespołu z Tornio w Finlandii

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

ŁD

Łukasz Dominik Górka

Ofiaruje to w znaku sprzeciwu wobec stygmatyzacji chorych psychicznie z wiara w

Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
75 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
RB
50 zł
Regina Bisikiewicz
MF
50 zł
maria from
Ł
50 zł
Łukasz Dominik Górka
CC
50 zł
Czesław Czabała
BP
50 zł
Bożena Piróg
MP
50 zł
Magdalena Pietrusiewicz
DS
45 zł
Danuta Sosnowska
MN
40 zł
Mata Nowak
JW
30 zł
Joanna Wróbel
Kasia Nosek
20 zł
Kasia Nosek
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
IH
10 zł
Iwona Horczyńska
P
10 zł
Paweł
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
AJ
10 zł
Agnieszka Jeżewska
H
10 zł
Halina Smętek
M
5 zł
Maria Adela Ornatowska
PS
5 zł
Piotr Szamrowski
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

DS
45 zł
Danuta Sosnowska

Najwyższa wpłata

RB
50 zł
Regina Bisikiewicz
Nasi użytkownicy założyli

335 989 zrzutek

Pomóż zebrać 31 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

158
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.