id: 5v4z4p

Zostań przy mnie!

Zostań przy mnie!

880 zł 
z 31 000
2%
zakończona
26.11.2017r
25
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 936 546 zrzutek i zebrali 927 064 289 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dzięki współpracy naszej fundacji Polski Instytut Otwartego Dialogu z zespołem XII Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu działa mobilny zespół interwencji środowiskowej pracujący w nurcie „Otwarty Dialog” [1]. Zapewnia on wszechstronną opiekę nad pacjentem i jego rodziną, przez ten sam zespół terapeutyczny, w trakcie i po hospitalizacji.

Oto co mówią i o co proszą specjaliści z wrocławskiego szpitala:

„Codzienne uczestniczenie we wstrząsających historiach małych pacjentów i bezsilność wobec symptomów powracających zbyt szybko zaburzeń, jest dla nas i licznego grona profesjonalistów trudnym doświadczeniem. Płynie z niego nasza determinacja, aby aktualny system opieki psychiatrycznej uzupełnić podejściem ukierunkowanym na proces zdrowienia.Taką możliwość otworzył przed nami projekt Otwarty Dialog."

Dzięki pomocy ofiarodawców, ponad 50 rodzin skorzystało już z opieki poszpitalnej, naszym celem jest dalsza pomoc potrzebującym.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe pozwalające na kontynuowanie rozpoczętej terapii w ramach spotkań rodzin i sieci społecznych. Obecnie przed koniecznością przedwczesnego zakończenia terapii stoi 10 rodzin, a kolejne 10 czeka z nadzieją na podjęcie pracy terapeutycznej po opuszczeniu oddziału przez ich dziecko. By umożliwić tym rodzinom 6-miesięczną kontynuację procesu leczenia potrzebujemy kwoty 31 000 zł.

Zasilenie naszej inicjatywy kwotą 300 zł wydłuża okres opieki jednej rodziny o 2 tygodnie ale liczy się każda i za każdą wpłatę z góry dziękujemy.

Inicjatywa stworzenia zespołu mobilnego pracującego w nurcie Otwarty Dialog przy XII Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu wśród personelu szpitala zrodziła się dwa lata temu. Wielokrotnie obserwowaliśmy szybkie postępy w procesie zdrowienia pod wpływem intensywnych oddziaływań terapeutycznych. Zbyt często jednak konfrontowaliśmy się z bezradnością pacjentów i ich rodzin, którzy po wypisaniu z oddziału psychiatrycznego pozostają sami, bez instytucjonalnego wsparcia, wobec olbrzymiego stresu jakim jest powrót do środowiska sprzed hospitalizacji.

Po okresie hospitalizacji i intensywnych oddziaływaniach farmako- i psychoterapeutycznych, pacjent zmaga się ze społecznym wykluczeniem, napiętnowaniem, brakiem odpowiednich oddziaływań ze strony opieki zdrowotnej i poczuciem osamotnienia w obliczu wyczerpania zasobów radzenia sobie. Emocjonalne przeciążenie i chroniczny stres pogłębiały izolację systemu rodzinnego, były prognostykiem trudności funkcjonowania poszczególnych jego członków oraz katalizatorem kryzysów w relacjach.

Po dwuletnim okresie działalności zespołu mobilnego wiemy, że zmiana jest możliwa. Dzięki regularnym spotkaniom terapeutycznym rodzin naszych pacjentów po wypisaniu z oddziału udaje się skutecznie łagodzić napięcie związane z powrotem do życia poza warunkami, odbudowywać kontakty społeczne i nadszarpnięte nadzieje na zdrowie, rozwój i osobiste szczęście.

Skuteczność oddziaływań terapeutycznych w nurcie „Otwartego Dialogu” potwierdzona jest wieloletnimi badaniami naukowymi oraz naszym osobistym doświadczeniem. Dotychczas ponad 50 rodzin mogło korzystać z opieki poszpitalnej – 170 osób opowiadało nam swoje historie obdarzając zaufaniem i pokładając nadzieję na powrót do zdrowia. Zakończenie projektu związane z brakiem finansowania oznaczałoby dla nich – i dla wielu czekających rodzin w kryzysie – konieczność samotnego zmagania się z doświadczeniami ponad siły.

Fundacja Polski Instytut Otwartego Dialogu gorąco popiera inicjatywę wrocławskich profesjonalistów i włącza się w zebranie potrzebnej kwoty 31 000 zł.

[1] Zachęcamy do przeczytania, czym jest nurt "Otwarty Dialog"

http://otwartydialog.pl/o-nas/otwarty-dialog-wprowadzenie

Więcej informacji o naszej fundacji:

http://otwartydialog.pl

Poniżej wypowiedzi praktyków - zespołu z Tornio w Finlandii

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 25

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
75 zł
RB
Regina Bisikiewicz
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MF
maria from
50 zł
ŁD
Łukasz Dominik Górka
50 zł
JC
Jan Czesław Czabała
50 zł
BP
Bożena Piróg
50 zł
MP
Magdalena Pietrusiewicz
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • ŁD
    Łukasz Dominik Górka

    Ofiaruje to w znaku sprzeciwu wobec stygmatyzacji chorych psychicznie z wiara w