Zostań przy mnie! Zakończona 26.11.2017r ID: 5v4z4p

Zostań przy mnie!

Zebrano 880 zł
z kwoty 31 000 zł

2 %

WPŁAĆ

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Dzięki współpracy naszej fundacji Polski Instytut Otwartego Dialogu z zespołem XII Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu działa mobilny zespół interwencji środowiskowej pracujący w nurcie „Otwarty Dialog” [1]. Zapewnia on wszechstronną opiekę nad pacjentem i jego rodziną, przez ten sam zespół terapeutyczny, w trakcie i po hospitalizacji.

Oto co mówią i o co proszą specjaliści z wrocławskiego szpitala:

„Codzienne uczestniczenie we wstrząsających historiach małych pacjentów i bezsilność wobec symptomów powracających zbyt szybko zaburzeń, jest dla nas i licznego grona profesjonalistów trudnym doświadczeniem. Płynie z niego nasza determinacja, aby aktualny system opieki psychiatrycznej uzupełnić podejściem ukierunkowanym na proces zdrowienia.Taką możliwość otworzył przed nami projekt Otwarty Dialog."

Dzięki pomocy ofiarodawców, ponad 50 rodzin skorzystało już z opieki poszpitalnej, naszym celem jest dalsza pomoc potrzebującym.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe pozwalające na kontynuowanie rozpoczętej terapii w ramach spotkań rodzin i sieci społecznych. Obecnie przed koniecznością przedwczesnego zakończenia terapii stoi 10 rodzin, a kolejne 10 czeka z nadzieją na podjęcie pracy terapeutycznej po opuszczeniu oddziału przez ich dziecko. By umożliwić tym rodzinom 6-miesięczną kontynuację procesu leczenia potrzebujemy kwoty 31 000 zł.

Zasilenie naszej inicjatywy kwotą 300 zł wydłuża okres opieki jednej rodziny o 2 tygodnie ale liczy się każda i za każdą wpłatę z góry dziękujemy.


Inicjatywa stworzenia zespołu mobilnego pracującego w nurcie Otwarty Dialog przy XII Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu wśród personelu szpitala zrodziła się dwa lata temu. Wielokrotnie obserwowaliśmy szybkie postępy w procesie zdrowienia pod wpływem intensywnych oddziaływań terapeutycznych. Zbyt często jednak konfrontowaliśmy się z bezradnością pacjentów i ich rodzin, którzy po wypisaniu z oddziału psychiatrycznego pozostają sami, bez instytucjonalnego wsparcia, wobec olbrzymiego stresu jakim jest powrót do środowiska sprzed hospitalizacji.

Po okresie hospitalizacji i intensywnych oddziaływaniach farmako- i psychoterapeutycznych, pacjent zmaga się ze społecznym wykluczeniem, napiętnowaniem, brakiem odpowiednich oddziaływań ze strony opieki zdrowotnej i poczuciem osamotnienia w obliczu wyczerpania zasobów radzenia sobie. Emocjonalne przeciążenie i chroniczny stres pogłębiały izolację systemu rodzinnego, były prognostykiem trudności funkcjonowania poszczególnych jego członków oraz katalizatorem kryzysów w relacjach.

Po dwuletnim okresie działalności zespołu mobilnego wiemy, że zmiana jest możliwa. Dzięki regularnym spotkaniom terapeutycznym rodzin naszych pacjentów po wypisaniu z oddziału udaje się skutecznie łagodzić napięcie związane z powrotem do życia poza warunkami, odbudowywać kontakty społeczne i nadszarpnięte nadzieje na zdrowie, rozwój i osobiste szczęście.

Skuteczność oddziaływań terapeutycznych w nurcie „Otwartego Dialogu” potwierdzona jest wieloletnimi badaniami naukowymi oraz naszym osobistym doświadczeniem. Dotychczas ponad 50 rodzin mogło korzystać z opieki poszpitalnej – 170 osób opowiadało nam swoje historie obdarzając zaufaniem i pokładając nadzieję na powrót do zdrowia. Zakończenie projektu związane z brakiem finansowania oznaczałoby dla nich – i dla wielu czekających rodzin w kryzysie – konieczność samotnego zmagania się z doświadczeniami ponad siły.

Fundacja Polski Instytut Otwartego Dialogu gorąco popiera inicjatywę wrocławskich profesjonalistów i włącza się w zebranie potrzebnej kwoty 31 000 zł.

[1] Zachęcamy do przeczytania, czym jest nurt "Otwarty Dialog"

http://otwartydialog.pl/o-nas/otwarty-dialog-wprowadzenie

Więcej informacji o naszej fundacji:

http://otwartydialog.pl

Poniżej wypowiedzi praktyków - zespołu z Tornio w Finlandii

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Łukasz Dominik Górka

Łukasz Dominik Górka

23.09.2017 19:12

Ofiaruje to w znaku sprzeciwu wobec stygmatyzacji chorych psychicznie z wiara w

Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

75 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Regina Bisikiewicz

Regina Bisikiewicz

50 zł
maria from

maria from

50 zł
Łukasz Dominik Górka

Łukasz Dominik Górka

50 zł
Czesław Czabała

Czesław Czabała

50 zł
Bożena Piróg

Bożena Piróg

50 zł
Magdalena Pietrusiewicz

Magdalena Pietrusiewicz

50 zł
Danuta Sosnowska

Danuta Sosnowska

45 zł
Mata Nowak

Mata Nowak

40 zł
Joanna Wróbel

Joanna Wróbel

30 zł
Kasia Nosek

Kasia Nosek

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Iwona Horczyńska

Iwona Horczyńska

10 zł
Paweł

Paweł

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Agnieszka Jeżewska

Agnieszka Jeżewska

10 zł
Halina Smętek

Halina Smętek

10 zł
Maria Adela Ornatowska

Maria Adela Ornatowska

5 zł
Piotr Szamrowski

Piotr Szamrowski

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta

Pomóż zebrać 31 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

158
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.