id: 5w5dye

Skracamy dystans by daleko dojść.

Skracamy dystans by daleko dojść.

Nasi użytkownicy założyli 1 033 730 zrzutek i zebrali 1 098 834 768 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • 2000 zł celowane na obóz a wpłacone przez Fundację Novis Plus na nasze fundacyjne konto spowodowało, że zmieniliśmy całościową kwotę na zrzutce z 9 471 na 7 471zł. I tym sposobem mamy już 69% całości!  Dziękujemy!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dystans to teraz bardzo popularny temat. Społeczny. 2 metrowy. Bezpieczny. Odpowiedzialny. My, rodziny w spektrum autyzmu znamy też taki rodzaj dystansu, który chcemy mocno skrócić. To stereotypy. Im bardziej zbliżysz się do autyzmu, im dokładniej nas poznasz, tym szybciej zrobimy krok naprzód, w stronę społeczeństwa, w stronę możliwości. A mamy je ogromne!

Łam z nami stereotypy. Skracaj dystans.
Zeszłoroczna, premierowa edycja obozu Muay Thai dla osób w spektrum autyzmu i ich rodzin okazała się strzałem w 10! 5 rodzin. 5 dni.15 treningów. 1 trener. 1 psycholog. 125 osób wspierających nasz wyjazd na poprzedniej zrzutce. Chcemy to powtórzyć. Sport uczy nas pokory i jednocześnie ambicji. Wygrałeś raz -> jeśli nie spoczniesz na laurach, możesz triumfować znowu. My ćwiczyliśmy cały rok. Jesteśmy gotowi.


Krok za krokiem pokonywaliśmy nasz dystans. Pomału do mety. Dla niektórych celem jest samodzielne mieszkanie, dla innych praca. Są też tacy, którzy marzą o prawdziwej przyjaźni. Nasza drużyna, to prawdziwi twardziele.


r29f43a25be4c410.jpeg

Do treningów stacjonarnych wróciliśmy zaraz po obozie. Nasze pozytywne opowieści o tym co działo się na wyjeździe i emanująca z każdego energia, zaowocowały nowymi członkami sekcji Muay Thai. Dołączyły do nas 3 nowe rodziny! Szybko weszliśmy z nimi w kontakt. Prawy prosty, łokieć i kolanko. Boks to sport kontaktowy a nasi podopieczni bardzo potrzebują relacji z drugim człowiekiem, choć wchodzą w nie i i dbają w specyficzny sposób.


To, że nasi podopieczni nie utrzymują kontaktu wzrokowego z rozmówcą, nie znaczy, że nie mają nic do powiedzenia. Sport uczy nas szacunku do siebie i każdego rywala. Jeśli tego nie zrozumiesz, oddalasz się od mety.


Pandemia brutalnie przerwała nasze cotygodniowe sportowe spotkania i zmagania. Zorganizowaliśmy treningi online, co pozwoliło nam utrzymać kondycję fizyczną (Trener wyciągał z nas wszystko nawet przez monitor), ale brak realnego spotkania z kumplem, skakania po tej samej macie, przewrotów przy profesjonalnej asyście, przybicia piątki przy wyjściu z szatni, doskwierają nam bardzo wyraźnie.


Prawdziwy wojownik musi być przygotowany na zakręty na długiej drodze. Czasem trzeba zawrócić. Wracając, możesz spojrzeć jeszcze raz na te same rzeczy z innej strony. To wiele uczy. Bądź uważny. Dobre przygotowanie do odległego dystansu zwiększa szanse na jego pokonanie!

f42352fdc3998a7e.jpegBy sfinansować pobyt naszych 10 podopiecznych na sportowo - rodzinnym obozie potrzebujemy:


 • 700 zł (koszt zawodnika z pełnym wyżywieniem i treningiem na profesjonalnej sali 2 x dziennie) x 10 = 7000 zł
 • 700 x 2 (Trener + Psycholog) = 1400 zł


By każdemu naszemu wojownikowi (zarówno w spektrum autyzmu jak i równie walecznemu rodzeństwu) wręczyć pakiet Mistrza: koszulkę, dyplom, medal potrzebujemy

63 zł (cena pakietu) x 17 (tak liczną mamy drużynę) = 1071 zł


Razem: 9471 złNa drugim rodzinnym obozie sekcji Muay Tahi dla osób w spektrum autyzmu nadrobimy zaległości. Oczywiście w wymaganej odległości.


q2e9f61e7ee868d9.jpeg

Obóz odbędzie się w dniach 22.08 - 29.08.2020 w OW Rycerka w Rycerce Dolnej.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 107

 
Dane ukryte
1 000 zł
EB
Ewa Bukowska
800 zł
JK
Jan Krupa
650 zł
JZ
Jacek
200 zł
ŁK
Łukasz Kosturek
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MK
180 zł
 
Dane ukryte
150 zł
SS
Sławomir Szarek
150 zł
JB
Justyna
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!