id: 5w5dye

Skracamy dystans by daleko dojść.

Skracamy dystans by daleko dojść.

7 772 zł 
z 7 471
104%
zakończona 22.08.2020r
107 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • 2000 zł celowane na obóz a wpłacone przez Fundację Novis Plus na nasze fundacyjne konto spowodowało, że zmieniliśmy całościową kwotę na zrzutce z 9 471 na 7 471zł. I tym sposobem mamy już 69% całości!  Dziękujemy!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej

 • 0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Do naszej zbiórki, z extra inicjatywą, dołączył Krzysztof! g14fdcdd7db1e44c.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dystans to teraz bardzo popularny temat. Społeczny. 2 metrowy. Bezpieczny. Odpowiedzialny. My, rodziny w spektrum autyzmu znamy też taki rodzaj dystansu, który chcemy mocno skrócić. To stereotypy. Im bardziej zbliżysz się do autyzmu, im dokładniej nas poznasz, tym szybciej zrobimy krok naprzód, w stronę społeczeństwa, w stronę możliwości. A mamy je ogromne!

Łam z nami stereotypy. Skracaj dystans.
Zeszłoroczna, premierowa edycja obozu Muay Thai dla osób w spektrum autyzmu i ich rodzin okazała się strzałem w 10! 5 rodzin. 5 dni.15 treningów. 1 trener. 1 psycholog. 125 osób wspierających nasz wyjazd na poprzedniej zrzutce. Chcemy to powtórzyć. Sport uczy nas pokory i jednocześnie ambicji. Wygrałeś raz -> jeśli nie spoczniesz na laurach, możesz triumfować znowu. My ćwiczyliśmy cały rok. Jesteśmy gotowi.


Krok za krokiem pokonywaliśmy nasz dystans. Pomału do mety. Dla niektórych celem jest samodzielne mieszkanie, dla innych praca. Są też tacy, którzy marzą o prawdziwej przyjaźni. Nasza drużyna, to prawdziwi twardziele.


r29f43a25be4c410.jpeg

Do treningów stacjonarnych wróciliśmy zaraz po obozie. Nasze pozytywne opowieści o tym co działo się na wyjeździe i emanująca z każdego energia, zaowocowały nowymi członkami sekcji Muay Thai. Dołączyły do nas 3 nowe rodziny! Szybko weszliśmy z nimi w kontakt. Prawy prosty, łokieć i kolanko. Boks to sport kontaktowy a nasi podopieczni bardzo potrzebują relacji z drugim człowiekiem, choć wchodzą w nie i i dbają w specyficzny sposób.


To, że nasi podopieczni nie utrzymują kontaktu wzrokowego z rozmówcą, nie znaczy, że nie mają nic do powiedzenia. Sport uczy nas szacunku do siebie i każdego rywala. Jeśli tego nie zrozumiesz, oddalasz się od mety.


Pandemia brutalnie przerwała nasze cotygodniowe sportowe spotkania i zmagania. Zorganizowaliśmy treningi online, co pozwoliło nam utrzymać kondycję fizyczną (Trener wyciągał z nas wszystko nawet przez monitor), ale brak realnego spotkania z kumplem, skakania po tej samej macie, przewrotów przy profesjonalnej asyście, przybicia piątki przy wyjściu z szatni, doskwierają nam bardzo wyraźnie.


Prawdziwy wojownik musi być przygotowany na zakręty na długiej drodze. Czasem trzeba zawrócić. Wracając, możesz spojrzeć jeszcze raz na te same rzeczy z innej strony. To wiele uczy. Bądź uważny. Dobre przygotowanie do odległego dystansu zwiększa szanse na jego pokonanie!

f42352fdc3998a7e.jpegBy sfinansować pobyt naszych 10 podopiecznych na sportowo - rodzinnym obozie potrzebujemy:


 • 700 zł (koszt zawodnika z pełnym wyżywieniem i treningiem na profesjonalnej sali 2 x dziennie) x 10 = 7000 zł
 • 700 x 2 (Trener + Psycholog) = 1400 zł


By każdemu naszemu wojownikowi (zarówno w spektrum autyzmu jak i równie walecznemu rodzeństwu) wręczyć pakiet Mistrza: koszulkę, dyplom, medal potrzebujemy

63 zł (cena pakietu) x 17 (tak liczną mamy drużynę) = 1071 zł


Razem: 9471 złNa drugim rodzinnym obozie sekcji Muay Tahi dla osób w spektrum autyzmu nadrobimy zaległości. Oczywiście w wymaganej odległości.


q2e9f61e7ee868d9.jpeg

Obóz odbędzie się w dniach 22.08 - 29.08.2020 w OW Rycerka w Rycerce Dolnej.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 107

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

891 696 zrzutek

i zebrali

832 354 178 zł

A ty na co dziś zbierasz?