id: 5w689j

Pszczoły ratujesz, świat ratujesz ! Pomóż nam !

Pszczoły ratujesz, świat ratujesz ! Pomóż nam !

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 166 346 zrzutek i zebrali 1 212 806 722 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóż ratować pszczoły - to proste

Celem akcji jest zachęcenie do pomocy owadom zapylającym, których los jest w niebezpieczeństwie. Pomoc owadom jest prostsza niż się wydaje - wystarczy choćby zasadzić rośliny miododajne!

Dlaczego pszczoły giną?

Zacząć należy od tego, że pszczoły żyją w koloniach. Rodzina od wiosny zbiera pyłek i nektar, po to żeby dobrze się rozwinąć oraz przygotować zapas pożywienia na zimę (pszczoły w zimie nie śpią, jedzą miód i ogrzewają ul dzięki zebranym zapasom. Ściskają się wtedy w zbity kłąb i wzajemnie się ogrzewają powoli konsumując zebrany miód). Pszczoły latają do kilku kilometrów od ula i na tym obszarze zbierają pożywienie.

Pszczoły giną: - z powodu zmian środowiska, bo w okolicy ula nie ma wystarczającej ilości roślin miododajnych, na co wpływ mają: stosowanie pestycydów, wielkoobszarowe plantacje rolne, na których wysiewany jest tylko jeden gatunek roślin – kiedyś poletka były drobne obsiane różnymi roślinami, a pola zboża niebieskie były od miododajnych chabrów, które teraz są tępione jako chwasty, jednocześnie łąki i tereny zielone koszone są przed zawiązaniem przez rośliny nasion, co powoduje coraz mniejszą ilość kwiatów i ziół, nie pomaga też wypalanie łąk, itd),

- z powodu chorób, gdzie najwięcej szkód wyrządza pajęczak (roztocze Varroa Destructor), który żywi się hemolimfą pszczół, co je osłabia. Do Europy dotarł kilkadziesiąt lat temu wraz z rodzinami pszczelimi importowanymi z innych kontynentów, więc nasze pszczoły nie wykształciły jeszcze mechanizmów obronnych przeciwko temu pasożytowi i dlatego tak istotna jest rola pszczelarza, który pomaga im się uporać z pajęczakiem.

Co my już zrobiliśmy i co będziemy robić dalej?

Teraz jest za zimno, żeby pracować z pszczołami, więc staramy się promować i przygotować akcję RATUJ PSZCZOŁY. Jak tylko się ociepli będziemy odbudować i modernizować pasiekę. W ramach akcji RATUJ PSZCZOŁY zaczęliśmy od naszego najbliższego otoczenia, czyli miejsc gdzie trzymamy pszczoły. W okolicach Krakowa rolnicy, na których polach stoją pszczoły w tym roku obiecali zasiać rośliny miododajne.

Pomóż nam dalej rozwijać pasje, rozwijać i dawać Wam zdrowie każdego dnia. Ratujmy świat razem bo jak powiedział Albert Einstein „Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia. Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie zapylania, nie będzie roślin, nie będzie roślin, to nie będzie zwierząt…….”

Dziękujemy Wszystkim!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2

 
Dane ukryte
6 zł
BT
Bogdan Tekieli
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!