id: 5wfvfr

Świąteczne porządki w szkole w Mubende. Upiększamy sale lekcyjne

Świąteczne porządki w szkole w Mubende. Upiększamy sale lekcyjne

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
810 zł 
z 36 000 zł
2%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Pomożecie nam wykończyć szkolne budynki i postawić nowe? Chcemy naszym ugandyjskim dzieciakom podarować na Święta piękne sale lekcyjne, takie w których nie tylko będą mogły się uczyć, ale też poczują się dobrze i przytulnie.


Pamiętacie Marggie, bohaterkę książki Tomasza Michniewicza "Chrobot" i jej szkołę w Ugandzie?

W tej chwili szkoła dysponuje trzema murowanymi budynkami, ale są to zwyczajne surowe ściany z cegieł, a w środku na dzieciaki czekają tylko i wyłącznie ławki i tablice. Nic poza tym. Naszym marzeniem jest, by szkoła stała się bardziej przyjazna, cieplejsza, zapraszająca.

pb43454f4f8b56e8.jpeg

Planujemy wykończenie podłóg, które na tę chwilę są zwyczajnym klepiskiem. Chcemy też otynkować budynki. W miarę możliwości finansowych będziemy także starali się urządzić sale lekcyjne tak, by były czymś więcej niż czterema ścianami.

Na terenie szkoły są też budynki, a raczej zwyczajne szopy, które wymagają wyburzenia. W ich miejsce należałoby postawić nowe, tak by starczyło miejsca dla wszystkich 350 uczniów.Cały remont to koszt 36.000 PLN. Sporo, a do tego mniej spektakularnie niż w przypadku studni. Niemniej jednak zanim podejmiemy się nowych wyzwań, chcemy doprowadzić do końca to, co już zaczęliśmy. Możemy liczyć na Waszą pomoc?Tak docelowo powinny wyglądać budynki naszej szkoły:

c02e108bd971f04e.jpegDokładnie rok temu prowadziliśmy zbiórkę na budowę studni w Mubende, „Podarujmy dzieciom wodę na Święta”. Udało się – studnia w Mubende stoi i służy naszym uczniom oraz okolicznym mieszkańcom. Czy uda się w tym roku? Głęboko wierzę, że tak.


Dziękuję wszystkim, którzy zechcą się w nasze działania włączyć.

Ewa Kubeczka

SOS Mubende

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 11

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 958 zrzutek

i zebrali

810 094 805 zł

A ty na co dziś zbierasz?