id: 5yczjh

GRANICA

GRANICA

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat
Ta zrzutka nie ma jeszcze skarbonek
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 066 474 zrzutki i zebrali 1 161 519 133 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jedną z tradycji kultywowanych podczas świąt Bożego Narodzenia jest pozostawienie dla niespodziewanego przybysza pustego miejsca – symboliczna gotowość by obcego przyjąć, ogrzać i nakarmić.


Chcąc zwrócić uwagę na kryzys humanitarny na wschodniej granicy Polski postanowiłem pozostać na mrozie, bez jedzenia, do granic swoich możliwości. Gest, który wykonam, ma na celu symboliczne oddanie swojego ciepła osobom w kryzysie uchodźczym na granicy, z którymi w tym czasie będzie przebywał Antek Mantorski (https://www.instagram.com/zxlifeofmyownxz/).


Procesowi towarzyszy zbiórka pieniężna, której całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc na granicy (śpiwory termiczne, odzież narciarska, wysokiej jakości termosy, maty izolacyjne, kuchenki gazowe). Działanie, które podejmę jest również apelem do władz, prośbą o humanitarną postawę.


*Zdaję sobie sprawę, że wykonuję ten gest z pozycji przywileju – możliwość przerwania protestu w każdym momencie zapewniają mi strefę komfortu, której ludzie w kryzysie uchodźczym nie mają. 


Miejsce: Warszawa

czas trwania performansu:

start: 24.12 (18:00)

koniec: nieokreślony


Grzegorz Wełnicki (1986)

RATS Agency

A-P-P

Instytut Dobrej Śmierci


W 2013 uzyskałem dyplom mgr sztuki z wyróżnieniem, na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.


W tym roku zostałem nominowany do Paszportów Polityki (Sztuki Wizualne) wraz z Archiwum Protestów Publicznych. Jestem laureatem: „Spojrzenia 2021 – Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki”, wraz z Archiwum Protestów Publicznych, International Photographer of the Year, BZ WBK Press Photo, Newsweek Polska Photo Contest. Byłem nominowany w międzynarodowych konkursach tak jaki: Photographic Museum of Humanisty Grant, Life Framer.


Moje prace były pokazywane w galeriach oraz na festiwalach w Polsce oraz za granicą m.in. w: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Galerii Labirynt w Lublinie, Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, Galeria Pop Up w Łodzi, Galeria Pauza w Krakowie, Faktyczny Dom Kultury w Warszawie, Galeria Lookout w Warszawie, festiwal "Fondo Internazionale per la Fotografia" we Włoszech, „Verzasca Foto Festiwal” w Szwajcarii, „Photois.rael” Festiwal w Izraelu, Festiwal "W ramach Sopotu" w Sopocie.


Publikowałem swoje zdjęcia w: British Journal of Photography, Frieze Magazine, Life Framer, Magazyn Szum, DOC! Photo Magazine, GUP Magazine, Internazionale Magazine, Zone Magazine, Newonce Paper, Gazeta Wyborcza, Duży Format, Przekrój, Wysokie Obcasy, Vogue Polska, Kwartalnik FOTOGRAFIA, Kontynenty. 


Zrobiłem zdjęcia do książki Wojciecha Tochmana „Eli, Eli” wydawnictwo Czarne.

Moje prace były wystawione w IV Edycji Charytatywnej Aukcji Sztuki Refugees Welcome 2020 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Wykonałem fotografie do książki “Tygiel. Kuchnia nowych Polaków”, wydawnictwo Fundacja Ocalenie. 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 200

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • VH
  Veronika Holmanova

  Thank you for your efforts! Please, dont forget women and children,provide sanitary pads and nappies. Stay strong, we in the Czech Rep care!

  50 zł
 • JZ
  Justyna

  Dzielmy się dobrem

  20 zł