Opis zrzutki

Zapraszamy na warsztat dla rodziców i opiekunów "Dzieci i seksualność. Jak rozmawiać , o co dbać?" , który odbędzie się 23 marca w Szczecinie

Rodzicielstwo bliskości może być nowym i ciekawym spojrzeniem również na sferę seksualności dzieci. Zapraszamy na warsztat poruszający najważniejsze zagadnienia z tego obszaru. Jak wspierać dzieci? Na co zwrócić uwagę? Jak rozmawiać? Jak oswoić strach i wstyd? Co jest ważne w edukacji seksualnej? Uwaga: na warsztacie nie będzie tematów tabu. Wstydząc się lub nie, spotkamy się z seksualnością bez cenzury – za to z dziecięcą ciekawością.

Jesteśmy istotami płciowymi od samego początku. Już pierwsze doświadczenia dziecka wpływają na to, jak będzie ono doświadczało siebie jako istoty seksualnej w relacjach z innymi. Uważnie towarzysząc dziecku możemy zrobić wiele, żeby zwiększyć jego szanse na harmonijne przeżywanie seksualności i bliskich relacji w dorosłym życiu.

Warsztat jest zaproszeniem do przyjrzenia się temu, jak w relacjach z dziećmi na różne sposoby (często nieoczywiste) przekazujemy dzieciom wiedzę o seksualności, cielesności, relacjach między ludźmi oraz jak ta wiedza może później działać w ich dorosłym życiu.

Poszukamy zachowań i sytuacji, w których dziecko zdobywa wiedzę o swojej seksualności i zobaczymy, jaki możemy mieć na to wpływ.

Przyjrzymy się naszym własnym przekonaniom na temat seksualności i temu, w jaki sposób nieświadomie przekazujemy je dzieciom.

Porozmawiamy o sytuacjach i zachowaniach, które budzą niepokój rodziców.

Zastanowimy się, co wspiera dziecko w dbaniu o siebie i swoje granice w obszarze seksualności.

Na warsztat zaprasza Katarzyna Mitschke: pedagożka, polonistka, trenerka komunikacji. Była mentorka w szkole demokratycznej. Miłośniczka gór, wszystkiego co zmysłowe, niestrudzona orędowniczka empatii i miłości bezwarunkowej. O wspieraniu ludzi w rozwoju seksualności uczyła się od Agnieszki Stein i Karo Akabal.

ZAPISY BEZ WCZEŚNIEJSZEGO ZGŁOSZENIA WYSTARCZY UIŚCIĆ OPŁATĘ.

Cena: 130 zł

OBOWIĄZUJE LIMIT MIEJSC

WPŁATA przez zrzutkę

Po wpłacie istnieje możliwość zwrotu wpłaty jedynie na dwa tygodnie przed wydarzeniem.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wydarzenia prosimy o kontakt mailowy : [email protected]

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

677 220 zrzutek

i zebrali

437 871 050 zł

A ty na co dziś zbierasz?