id: 5zgggw

Zbiórka na sprzęt okulistyczny na misje medyczne w Afryce

Zbiórka na sprzęt okulistyczny na misje medyczne w Afryce

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 338 zrzutek i zebrali 1 161 281 154 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zapraszamy Cię do wsparcia naszych działań! Aktualnie organizujemy zbiórkę na przenośny gabinet okulistyczny, z którym nasi Wolontariusze dotrą na wioski w najodleglejszych zakątkach Afryki

- gdzie nigdy nie było lekarza, a oczy leczy czarownik zakrapiając je sokiem z cytryny.

Tam, gdzie okulary ratują życie - dzięki nim mieszkańcy Afryki mogą usunąć pchłę piaskową, tym samym nie dopuścić do rozwinięcia gangreny!

Razem możemy więcej!


Jesteśmy grupą lekarzy okulistów, optometrystów oraz wolontariuszy, którzy od 2012 roku wyjeżdżają na misje do krajów Afryki - do dzisiaj zorganizowaliśmy 28 misji medycznych w 8 krajach. Głównie wyjeżdżamy do Ghany, Kamerunu, Tanzanii, Kenii, Ugandy, a od zeszłego roku także na Madagaskar. Współpracujemy ze stowarzyszeniami, fundacjami, katolickimi ośrodkami misyjnymi oraz wszędzie tam gdzie nasza wiedza i doświadczenie może przynieść owoce w postaci wyleczonych chorób oczu czy poprawy jakości widzenia. Na misjach badamy pacjentów i leczymy choroby oczu oraz dobieramy korekcje okularowe. Zbieramy pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu okulistycznego, który pozwoli nam zorganizować lekarski gabinet okulistyczny w każdych afrykańskich warunkach.

5zgggw-c76b932a.png

Na organizowanych przez nas misjach pacjentami są dorośli i dzieci, mężczyźni i kobiety. Udzielamy pomocy wszystkim bez względu na pochodzenie, wyznanie, kolor skóry, wyznawane poglądy. Słowem jeśli tylko możemy pomagamy każdemu dopóki wystarcza nam sił. Nasz zespół tworzy 18 osób, którzy od początku akcji Okuliści dla Afryki przebadali łącznie około 12 000 pacjentów!

5zgggw-abd0e589.png

Aktualnie nasi Wolontariusze pracują dzięki uprzejmości innych organizacji oraz dzięki prywatnym kontaktom. Za każdym razem wyjeżdżają wyposażeni w sprzęt, który pozwala nam nieść pomoc potrzebującym w każdych warunkach, w szkołach, na wioskach pod drzewem akacji czy na misjach. Z każdym kolejnym rokiem przybywa Wolontariuszy. Z własnym sprzętem będziemy mogli organizować więcej misji, a co za tym idzie – przywracać dobre widzenie większej liczbie osób potrzebujących.

5zgggw-5170007f.png

Do naszych szeregów wciąż dołączają nowi lekarze okuliści oraz nowi specjaliści optometryści. Koszty misji medycznych w większości pokrywane są z prywatnych pieniędzy wyjeżdżających wolontariuszy. Nie stoją za nami sponsorzy, sporadycznie udaje się czasem uzbierać środki na pokrycie części kosztów transportu. Organizujemy coraz więcej wyjazdów. Aktualnie, w 2019 roku doszliśmy do momentu, w którym działanie wciąż na pożyczonym sprzęcie przestaje mieć rację bytu. Niektóre misje są możliwe do przeprowadzenia w bardzo wąskim przedziale czasowym i jeśli pokrywają się z innymi misjami lub sprzęt pracuje w tym czasie w innym miejscu, wtedy musimy odmawiać potrzebującym lub odkładać przyjazd w czasie. Nie chcemy odmawiać pomocy. Posiadamy zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, z zapałem i ogromną energią do pracy w najcięższych warunkach. Chcemy zakupić komplet przenośnego sprzętu okulistycznego aby w pełni wykorzystać potencjał naszych wolontariuszy.

5zgggw-f128cd54.png

Od 2018 roku nasza działalność przyjęła formę Fundacji i jako Fundacja Okuliści dla Afryki zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zebraniu środków na poniższy sprzęt:

Autorefractometer Retinomax.

Każdy z nas kiedyś przeszedł badanie autorefraktometrem w gabinecie okulistycznym czy optometrycznym. Zwykle jest to duże urządzenie, które służy do przesiewowej oceny wady wzroku. Autorefraktometr ręczny to wydajne urządzenie bezprzewodowe pozwalające wykonać badanie wady wzroku. Dzięki temu, że jest lekkie i przenośne, daje nam to możliwość przeprowadzania badań w każdym miejscu! Jest szczególnie przydatne przy badaniu dzieci lub osób starszych przy zaawansowanych chorobach oczu i wadach widzenia. Koszt: 26 000zł

5zgggw-88d86f9f.png

Bezprzewodowy wziernik Fisona Omega.

Wygląda niepozornie ale to mercedes wśród wzierników. Wygodny zakładany na głowę pozwala wygodnie pracować z pacjentami. Pozwala na zbadanie dna oka w każdych warunkach także u małych dzieci i osób starszych. Bateria pozwala na kilka godzin pracy, wziernik ten pozwala zachować bezkontaktowość w badaniu pacjenta co zmniejsza ryzyko epidemiologiczne.

Koszt: 15 000zł

5zgggw-2a147a55.png

Kaseta ze szkłami próbnymi.

Używamy jej każdego dnia misji. To dzięki niej jesteśmy w stanie trafnie dobrać korekcję widzenia zarówno do dali jak i do bliży. To dzięki niej dobraliśmy korekcje okularowe dla przeszło tysiącom pacjentów! Koszt: 1 200zł

5zgggw-b94d022e.png

Lampa szczelinowa ręczna.

Pozwala zbadać przedni odcinek oka. Zbudowana jest w taki sposób że można zmieniać szerokość szczeliny światła i kat jego padania, aby ocenić różne części oka. Każdy nasz pacjent jest za jej pomocą badany. Jest na tyle mała, że nie wzbudza strachu przed badanie u pacjentów nawet u dzieci. Jest lekka, poręczna, mieści się w kieszeni, a bateria pozwala na cały dzień intensywnej pracy z pacjentami. Koszt: 2 600zł

5zgggw-88f529.png

Tablice Snellena

Te standardowe tablice pozwalają nam szybko ocenić ostrość widzenia u pacjentów. Potrzebujemy 2 kompletów tablic do badania ostrości widzenia do dali i do bliży. Jest to podstawowe badanie w ocenie czy pacjent potrzebuje korekcji okularowej. Koszt: 200zł

5zgggw-5ff7d75e.png

Cały powyższy sprzęt został przez nas wielokrotnie przetestowany w najcięższych warunkach. Dobrze wytrzymuje wysoka temperaturę kurz i pył. Pomóż nam w jego zakupie!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 67

 
Dane ukryte
20 zł
DF
Dawid Fajkowski
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
50 zł
EG
Ewa Gęszka
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
LW
Łukasz
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
IB
Izabela Bahyrycz
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków