id: 623vk4

Złożyliśmy akt oskarżenia przeciwko Krystynie Pawłowicz

Złożyliśmy akt oskarżenia przeciwko Krystynie Pawłowicz

Nasi użytkownicy założyli 937 810 zrzutek i zebrali 929 629 601 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Złożyliśmy subsydiarny akt oskarżenia przeciwko Krystynie Pawłowicz z powodu rozpowszechniania przez nią rasistowskich treści w przestrzeni publicznej.

623vk4-1878ef87.png

Oskarżamy Krystynę Pawłowicz o znieważanie ludzi z powodu ich wyznania i pochodzenia etnicznego.

Krystyna Pawłowicz została mianowana przez PiS sędzia tzw. Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, to nie oznacza jednak, że jest zupełnie bezkarna.


Wystąpiliśmy o zgodę na pociągnięcie jej do odpowiedzialności w procesie karnym. Akt oskarżenia przeciwko Pawłowicz już trafił do Sądu Rejonowego w Warszawie.


Ale to nie wszystko!


W krakowskim sądzie czeka na nią również nasz prywatny akt oskarżenia w sprawie jej publicznej wypowiedzi na antenie katolickiego Radia Maryja z dnia 13 sierpnia 2019 r. W jej trakcie wielokrotnie znieważała osoby LGBT mówiąc m.in.:

● osoby LGBT są "zaburzone seksualnie, chore i należy je leczyć"

● "Marsze LGBT nie mają charakteru pokojowego, prowokują ludzi spokojnych, wierzących. No, oni rzucają tam jajkami, odpowiadają tam jakoś, bo są prowokowani"

● "Zgromadzenia osób tych zaburzonych, tak zwanych LGBT nawołują do karalnych, patologicznych zachowań seksualnych"

● "Te środowiska patologiczne uważają, że nie ma moralności, wszystko jest dozwolone w ramach wolności"

● "Te agresywne środowiska lesbijsko-pedalskie mogą wystąpić o udzielenie ochrony i władza musi udzielić im ochrony, bo oni ciągle mówią, że są atakowani. No, bo prowokują, sami prowokują"

● LGBT to ludzie "którzy są przedstawicielem diabelstwa, zła, nienawiści, podłości największej jaką można sobie wyobrazić"


Zdajemy sobie sprawę, że występujemy przeciwko prominentnej działaczce PiS.

Jak informuje TVN24 dotychczas w procesach z udziałem Pawłowicz dziwnym zbiegiem okoliczności orzekał wciąż ten sam sędzia:

Sędzia Krzysztof Świderski jest sędzią Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli, delegowanym do Sądu Okręgowego w Warszawie. W 2018 roku wydał dwa wyroki w procesach, które posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz wytoczyła szefowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzemu Owsiakowi. W obu przypadkach były to pozytywne rozstrzygnięcia dla posłanki Prawa i Sprawiedliwości.

W 2017 roku proces cywilny wytoczył jej poseł Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras. Złożył wniosek do sądu w Szczecinie, jednak później sprawa została przeniesiona do Warszawy. Wówczas do rozpatrzenia tej sprawy w warszawskim Sądzie Okręgowym ponownie został przydzielony sędzia Świderski.

Nitras: jestem pełen niepokoju, czy to jest jeszcze niezawisły sąd

(http://www.tvn24.pl)


Pomimo wszystko nie poddajemy się, i walczymy o sprawiedliwość. Dość już bezkarnego obrażania ludzi i nawoływania do nienawiści i popełnienia czynów zabronionych przez Pawłowicz.


Wesprzyj zbiórkę, pomóż postawić Pawłowicz przed sądem!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 239

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
RM
Rafal Matuszewski
165 zł
 
Dane ukryte
150 zł
KP
Kamil Plocki
100 zł
EK
Emanuela Knodt
100 zł
BD
Bartosz Dymarski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 19

 
2500 znaków