id: 62mzrd

Pomóż nam obudzić Gucia ze śpiączki

Pomóż nam obudzić Gucia ze śpiączki

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
71 312 zł 
z 300 000 zł
23%
zakończona 01.12.2020r
724 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Cześć kochani!

  Mam straszne wyrzuty sumienia, że nie wywiązuję się z mojego obowiązku informowania Was o tym jaki jest stan Gucia i co u niego słychać.

  A słychać dużo, bo z jednej strony koronawirus strasznie nam krzyżuje plany, a z drugiej sam Gucio daje nam popis waleczności.

  Najważniejsza informacją, którą chciałbym się z Wami podzielić to: Gucio nie jest już w śpiączce!

  Dwa miesiące temu musieliśmy ewakuować się ze szpitala w Olsztynie aby uniknąć zakażenia koronawirusem. (dziękuję lekarzom za to, że wtedy pomogli nam podjąć tę trudną decyzję) Z jednej strony uniknęliśmy ryzyka zakażenia wirusem, z drugiej przekreśliliśmy wtedy szansę na dostanie się do kliniki Budzik.

  Byłem tym faktem przerażony i załamany. Okazało się jednak, że niepotrzebnie. Gucio każdego dnia, który spędził w znajomym dla niego otoczeniu otwierał oczy milimetr po milimetrze coraz szerzej.

  W pewnym momencie okazało się, że rozumie to co do niego mówimy i potrafi wypowiedzieć bardzo proste słowa.

  Także nie jest idealnie ale jest lepiej niż było i to znacznie lepiej. Nadal Gucio ma poważne problemy ze wzrokiem i komunikacją. Udar uszkodził część mózgu, która jest odpowiedzialna za wzrok ale na szczęście nerw wzrokowy nie uległ uszkodzeniu więc jest szansa na to, że przy odpowiedniej rehabilitacji Gucio będzie znowu widzieć. Nie potrafi samodzielnie się poruszać, pić, mówić (co ciekawe na początku potrafił powiedzieć „tak” i „nie” – teraz tego nie potrafi), ma bardzo poważne ograniczenia manualne.

  Wiemy więc, że przed nami jeszcze daleka droga do powrotu do pełnego zdrowia ale dzięki Wam wszystkim jesteśmy w stanie Guciowi zagwarantować rzeczywiście to co jest w danym momencie dla niego najbardziej potrzebne. To dzięki Wam Gucio ma zagwarantowaną najlepszą możliwą opiekę, leki i sprzęt – a przynajmniej najlepszy jaki jest dostępny w danym momencie.

  Dziękujemy Wam wszystkim za to, że wspieracie nas w naszej walce o zdrowie Gucia. Wiemy, że to dzięki Wam Gucio stawia pierwsze kroki na drodze do pełnego zdrowia.  

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

To miały być najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia. Mieliśmy dostać najlepszy prezent, bo miała urodzić się nasza córeczka Wanda. 17 grudnia byliśmy jeszcze u Gucia w przedszkolu na przedstawieniu świątecznym. Gucio był przebrany za choineczkę i pięknie śpiewał i tańczył. Nic nie wskazywało na to, że za kilka dni będzie walczyć o życie. Następnego dnia urodziła się Wanda, byliśmy bardzo szczęśliwi. Gdy po porodzie przebywałysmy jeszcze w szpitalu Gucio zaczął się źle czuć, ale lekarze twierdzili, że to tylko zapalenie jamy ustnej dlatego jest osłabiony i odwodniony bo przez ból w buzi nie może jeść. W rzeczywistości była to już rozwijająca się cukrzyca. 22 grudnia Gucio trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii w ciężkiej kwasicy ketonowej, która była spowodowana wysokim stężeniem cukru we krwi. Po badaniu rezonansem magnetycznym okazało się, że Gucio ma duży obrzęk mózgu i doszło do rozległego udaru i wodogłowia. Byliśmy przerażeni i zrozpaczeni. Przez kilka dni trwała walka o jego życie. Stan się ustabilizował Gucio zaczął sam oddychać, ale się nie wybudził. Nasz synek jest w śpiączce mózgowej nie ma z nim kontaktu. Potrzebuje bardzo intensywnej i kosztownej rehabilitacji żeby można go było wybudzić ze śpiączki. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami bardzo długa droga mozolnej rehabilitacji, ale Gucio dzielnie walczy i wierzymy, że małymi kroczkami wróci do nas i znowu będziemy szczęśliwi. On jest taki malutki i całe życie przed nim. Mamy nadzieję, że będzie mógł się bawić ze swoją młodszą siostrzyczką.


Bez waszej pomocy nie damy rady zapewnić Guciowi potrzebnego leczenia.

Potrzebujemy wsparcia finansowego. Będziemy wdzięczni za każdy grosz. 


Oprócz wsparcia finansowego możecie też pomóc na wiele innych sposobów. Na przykład możesz:

 • po prostu zostawić wspierający nas komentarz (nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy jak wiele siły daje kilka dobrych słów w tak trudnych dla nas chwilach)
 • udostępnić link do tej zbiórki wśród swoich znajomych
 • podzielić się wiedzą. Wiesz, jak mogę pomóc mojemu synkowi? Słyszałeś o nowej lub po prostu skutecznej metodzie przebudzenia ze śpiączki? Proszę pozostaw te informacje w komentarzu lub skontaktuj się z tatą Gucia bezpośrednio na telefon komórkowy: +48 790 565 622 lub adres e-mail: [email protected] czy też przez facebooka: https://www.facebook.com/milosztadrzak
 • możesz też udostępnić post na facebooku https://www.facebook.com/milosztadrzak/posts/3168339256531877


Dziękuję Ci za wszelką formę wsparcia! Wierzymy, że razem obudzimy Gucia!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 724

A.
A.K.J.G.
2 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 500 zł
GS
Gosia S.
 
Dane ukryte
1 000 zł
GG
Grzesiek i Magda
1 000 zł
PK
Paweł Kempa
1 000 zł
MI
Milena i Karol
1 000 zł
AG
AdamG
1 000 zł
NK
911 zł
 
Dane ukryte
512 zł
Zobacz więcej

Komentarze 24

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 888 zrzutek

i zebrali

760 277 151 zł

A ty na co dziś zbierasz?