id: 63jcv7

Zrzuta na dach!

Zrzuta na dach!

Nasi użytkownicy założyli 1 152 324 zrzutki i zebrali 1 197 651 284 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Uwaga! Jest sprawa!

Po 18 latach działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie, doczekaliśmy się momentu, w którym nasze marzenie o nowym domu staje się rzeczywistością! Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie od 2005 roku wspiera dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz z zaburzeniami psychicznymi.

Jesteśmy pozytywnie zakręconą kadrą terapeutyczną, której odbiła palma na punkcie nowego, profesjonalnego, dostosowanego do potrzeb naszych uczestników domu. Jako organizacja pozarządowa podejmujemy trud tego przedsięwzięcia sami, bez dofinansowania ze strony funduszy państwowych. Do tej pory gromadziliśmy fundusze za pomocą kiermaszy rękodzieła, występów teatralnych i aukcji charytatywnych. Wieloletnia praca pozwoliła nam wybudować dom, jednak teraz stoi przed nami wyzwanie: POKRYJMY GO DACHEM!

Brakuje nam do tego celu 100 000 złotych.

Nie robimy tego dla siebie, lecz dla naszych Uczestników, którzy sami o to nie poproszą.

Nowy budynek będzie dostosowany do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich oraz z innymi dysfunkcjami. Możliwości wyciszenia i komfortowej przestrzeni potrzebuje każdy z naszych podopiecznych. Miejsca wyciszenia potrzebuje m. in. Piotruś, Sławek, Aga i Basia. Ich potrzebą jest przyciemnione pomieszczenie, w którym dźwięki będą wytłumione. Osoby ze spektrum autyzmu słyszą wyraźniej i większość dźwięków sprawia im ból. Są piękni i kochani, ale rozdrażnieni stają się niespokojni, a czasem agresywni. My już wiemy, że to nie jest ich wina. Znamy ich potrzeby. Tym bardziej jest dla nas smutne to, że nie możemy ich zaspokoić, bo nie mamy do tego specjalnych pomieszczeń.


W zajęciach terapeutycznych bierze udział blisko 40 osób. Uczestnictwo w nich jest treningiem umiejętności społecznych i zawodowych. Pozwala utrzymać na stałym poziomie zdolności do wykonywania czynności dnia codziennego, uczy samodzielności i rozwija indywidualne zdolności. 


Dzięki Twojemu wsparciu uczestnicy domu samopomocy w Skawinie otrzymają dużą i wspaniałą przestrzeń do terapii, rehabilitacji i rozwoju talentów.Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 54

K.
K.S
50 zł
MI
Monika
100 zł
PW
Paweł Wyparło
150 zł
ŚD
xxx
EK
Ewa Kruk
100 zł
KL
Klaudia
50 zł
GB
Grażyna Bała
300 zł
MM
Wspierająca
20 zł
JW
Joanna
50 zł
BA
Adam Brańka
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!