Aktualności2

 • image
  Urządzenie już jest z nami. Dzięki waszemu wsparciu i jednemu z kluczowych projektów, jesteśmy na półmetku. 
  Nadal liczymy na wsparcie🥰 mamy czas do grudnia na zamknięcie projektu. Wierzymy że dzięki naszym wspólnym staraniom zakończymy go sukcesem 👍
  Czytaj więcej
 • Więcej o nasze zbiórce można zobaczyć w załączonym materiale.
  https://www.facebook.com/krajnatv/videos/568138280768089/
  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jako strażakom rzadko zdarza nam się prosić o cokolwiek. Jesteśmy ludźmi od niesienia pomocy i dokonywania wręcz niemożliwych rzeczy w obliczu zagrożenia. Zawsze gotowi ofiarnie i z poświęceniem stanąć tam, gdzie jest taka potrzeba. Wychodząc naprzeciw stale zmieniającym się zagrożeniom wynikających z rozwoju nowoczesnych technologii i rozwoju cywilizacyjnego otaczającego nas świata staramy się pozyskać urządzenie gaśniczo-tnące ,,CUT LANCA”. Cały czas intensywnie pracujemy nad pozyskaniem niezbędnych środków. Za nami dziesiątki spotkań, rozmów telefonicznych, pism i projektów. Jednak bez państwa pomocy i tak może nam się nie udać zgromadzić niezbędnych środków. Do tej pory pozyskaliśmy, ze środków własnych i od naszych lokalnych partnerów, kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Pozwoli nam to na pokrycie kosztów dostosowania samochodu przez producenta zabudowy i montażu tego urządzenia już na etapie budowy oraz dopasować go do naszych indywidualnych potrzeb. Kwota jaką mamy do uzbierania to około 60 tysięcy złotych.

Liczymy na pomoc ze strony mieszkańców naszego regionu i nie tylko, tak jak i na naszą pomoc zawsze można liczyć. Każda, nawet najdrobniejsza kwota, przyczyni się do realizacji naszego celu. Dzięki temu będziemy w stanie jeszcze lepiej zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i ich mieniu.

O walorach tego urządzenia nie sposób nie wspomnieć. Daje nam ono szerokie spektrum działania nie tylko podczas gaszenia konwencjonalnych pożarów, ale przede wszystkim podczas pożarów w obrębie urządzeń pod napięciem m.in. fotowoltaiki, czy coraz bardziej popularnych samochodów elektrycznych i hybrydowych. W dobie panującej pandemii SARS-CoV-2 daje nam ono również możliwości przeprowadzania dezynfekcji  pomieszczeń wielkopowierzchniowych i infrastruktury zewnętrznej.

Jak podaje producent:

To wszechstronne i uniwersalne Urządzenie Gaśniczo-Tnące dedykowane do gaszenia pożarów w ekstremalnie trudnej sytuacji, pozwala gasić pożar przez ścianę, przez zamknięte drzwi (nie wchodząc do środka) oraz przez każdą konstrukcję z dala od czynników rakotwórczych i wysokiej temperatury. Urządzenie wyposażono w specjalnie opatentowaną dyszę (o możliwości wyrzucania mgły na odległość około 30 metrów o średnicy pojedynczej kropelki do 20 mikronów), co zapewnia bezpieczną dezynfekcje (w obecności ludzi) przestrzeni publicznych, hal wielkokubaturowych i wielkopowierzchniowych za pomocą ekologicznego preparatu biobójczego na bazie srebra Q-Live Rescue (z potwierdzonym działaniem na koronawirusy). Zastosowana technologia pozwala na gaszenie pożaru, bezpośrednio po wykonaniu dezynfekcji (bez konieczności przepłukiwania), co gwarantuje stałą gotowość bojową. Dzięki funkcji przebijania się przez wszelkie konstrukcje, urządzenie umożliwia wykonywanie zadań pozostając na zewnątrz pomieszczeń skażonych i niebezpiecznych. Funkcja beziskrowego cięcia wodą umożliwia wykonywanie ratownictwa także w przestrzeniach zagrożenia wybuchem. Cut Lanca posiada certyfikat Instytutu Energetyki (Zakładu Wysokich Napięć) dzięki czemu umożliwia gaszenie urządzeń i obiektów pod napięciem, także instalacji fotowoltaicznych. Cut Lanca umożliwia również bezpieczne i skuteczne gaszenie pojazdów hybrydowych i elektrycznych także kolejowych a dzięki połączeniu unikalnych funkcji zapewnia całkowitą dezaktywację akumulatorów także litowo-jonowych, które standardowymi metodami są często nie do zgaszenia lub wymagają zużycia wielu ton wody i wielu godzin akcji.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 50

E-
Ekover - Sępólno Krajeńskie Instalacje fotowoltaiczne , Panele Słoneczne
5 000 zł
HJ
Transport Ciężarowy Hubert Jazienicki
500 zł
CE
Centrum Energii Odnawialnej
500 zł
RL
RTU Lipińscy
500 zł
AM
A....X
500 zł
AM
L M
435 zł
 
Dane ukryte
400 zł
AM
A.X
390 zł
M
Mirek
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 039 zrzutek

i zebrali

527 781 504 zł

A ty na co dziś zbierasz?