id: 64jbck

Digitalizacja w CDIAK fond 966 - Archiwum Kaczanowskiego

Digitalizacja w CDIAK fond 966 - Archiwum Kaczanowskiego

Nasi użytkownicy założyli 1 179 583 zrzutki i zebrali 1 233 643 389 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności11

 • Szanowni Państwo,

  przekazuję w wolnym dostępie, za darmo, dla wszystkich efekt moich działań w CDIAK w Kijowie.

  Planowałem to zrobić troszeczkę później, chciałem przygotować stronę internetową z tym zasobem, ale wobec aktualnej sytuacji na Ukrainie postanowiłem ze nie będę czekał na zakończenie prac związanych ze stroną.


  Tak naprawdę, do wczoraj nie zdawałem sobie do końca sprawy jak ważne było to co zrobiłem - Digitalizacja kolekcji 966 w CDIAK w Kijowie.


  Bardziej myślałem o ułatwieniu dostępu wszystkim zainteresowanym niż dostępu w ogóle - chodzi nie o mnie tylko dostęp do Ukraińskich archiwów w obecnej sytuacji.


  Prócz mojej pracy, mojego czasu projekt ten udało się zrealizować dzięki kilkuset wpłatom od osób wspierających mnie i moje działania poprzez zrzutkę:

  https://zrzutka.pl/64jbck  Pracy przy tej kolekcji jest jeszcze sporo. Pozostało do zdigitalizowania 7 spraw, których nie udostępniono ze względu na zły stan zachowania. Mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości uda sie tego dokonać.

  Poza tym, prace na Inwentarzem - takim w miarę pozwalającymm się poruszać po tej kolekcji.

  Tutaj link do tego co już zrobiłem, i prośba do osób chętnych współuczestnictwem w tworzeniu go:

  https://docs.google.com/document/d/1XiqBZrzcsBAHpn7Gc9OAjLXfJeNkpRD9/edit?usp=sharing&ouid=103038312045560467519&rtpof=true&sd=true


  i pliki pomocne w tworzeniu go:

  https://drive.google.com/drive/folders/1J4_D6NkN6D4W9XhO9XuwfoGGk7AsO7Q5?usp=sharing  Cała kolekcja dostępna pod linkiem (w formie skanów jpg, a także w formie pdf) :

  skany: https://drive.google.com/drive/folders/1YofkOO5qwRZn1jSay-YR-wBbZvLiJcES?usp=sharing


  pdf: 

  https://drive.google.com/drive/folders/18CHDIlOEmm8KA2dut09kccuY3ouxiTh8?usp=sharing
  W planach miałem teraz digitalizację Ksiag Sądowych Kijowskich i Żytomierskich, niemal wszystko dopiete na ostatni guzik. ech...

  Dla tego też prośba do osbób dysponujacych materiałami z Ukraińskich archiwów - do naszych naukowców którzy wieleokrotnie, wiele z tych ksiag sfotografowali - UDOSTĘPNIJCIE JE.  W ramach podziękowań, docenienia proszę o dalsze darowizny na moje projekty:

  https://zrzutka.pl/64jbck

  oraz

  https://zrzutka.pl/8s38zh


  prace, mam nadzieję chwilowo są wstrzymane, ale obiecuję sporo z tego co udało mi się już zeskanować udostępnić dla wszystkich - m.in. kolekcja ksiąg metrykalnych z dekanatu berdyczowskiego (f 1046).


  Do samego niemal końca wykorzystałem możliwość skanowania materiałów z Ukraińskich Archiwów. 

  Barbarzyński najazd Rosji na Ukrainę zastał mnie w Żytomierzu. Musiałem natychmiast przerwać swój pobyt tam i wracać do Kijowa po rodzinę i ewakuować się do Polski.


  Mam nadzieję, że Państwo docenią moją pracę i przede wszystkim - że jej efekty pozwolą dokonać wielu odkryć w Waszych badaniach historycznych i genealogicznych.


  pozdrawiam


  Marcin Kowal

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Digitalizacja zasobów kolekcji dokumentów znajdujących się w CDIAK w Kijowie znanych pod nazwą "Archiwum Kaczanowskiego"

Jest to ponad 100 000 stron do zdigitalizowania. Praca na ponad pół roku.

Działania w CDIAK zamierzam rozpocząć na przełomie października i listopada 2020 roku.


Archiwum Kaczanowskiego” jest przechowywane w zasobie Centralnego Państwowego Historycznego Archiwum Ukrainy w Kijowie(CDIAK Fond 966 "Колекція документів Департаменту Герольдії Царства Польського". Zawiera nie tylko materiały z biura Kaczanowskiego, ale rękopiśmienne, nieznane wcześniej tomy herbarzy Ignacego Tuczyk-Kapicy oraz Wojciecha Wielądka, a także wypisy z tych akt grodzkich i ziemskich, które spaliły się w 1944 roku.


Co to za kolekcja można dowiedzieć się na forum PTG w wątku https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-82868-postorder-asc.phtml

oraz na na grupie FB Genealogia na Podolu i Kijowszczyźnie https://www.facebook.com/groups/483927925655815/?ref=bookmarks


Digitization of the collection of documents in CDIAK in Kiev known as the "Kaczanowski Archive"

There are over 100,000 pages to be digitized. Work for over half a year.

I intend to start activities at CDIAK at the turn of October and November 2020.

The "Kaczanowski Archive" is stored in the resources of the Central State Historical Archives of Ukraine in Kiev (CDIAK Fond 966 "Колекція документів Департаменту Герольдії Царства Польського"). It contains not only materials from Kaczanowski's office, but also handwritten, previously unknown volumes of herbaras by Ignacy Tuczyk-Kapica and Wojciech Wielądek, as well as excerpts from those town and land records that burned down in 1944.

You can find out what this collection is on the PTG forum in the thread https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-82868-postorder-asc.phtml

and on the FB group Genealogy in Podolia and the Kiev region https://www.facebook.com/groups/483927925655815/?ref=bookmarks

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 354

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków