id: 64ss7s

Półkolonia dla dzieci z przeworskiego domu dziecka

Półkolonia dla dzieci z przeworskiego domu dziecka

Opis zrzutki

Stowarzyszenie Patriotyczne "Miłość&Honor Lokalny Patriotyzm" pragnie w okresie ferii zimowych dla dzieci z przeworskiego domu dziecka zorganizować tygodniową półkolonię - ZACHĘCAMY DO WSPARCIA NASZEGO PROJEKTU !

Patrioci pragnął zorganizować dzieciom półkolonię !

Młodzież patriotyczna z Przeworska oraz okolic pragnie zorganizować w dniach 18/02/2019 - 24/02/2019 r. półkolonię dla dzieci z lokalnego domu dziecka.

Nasze lokalne stowarzyszenie jest kontynuacją działań organizacji Przeworscy Patrioci, która w październiku ubiegłego roku po 5 latach aktywnej działalności zakończyła manewry patriotyczne w swoim mieście.

Organizacja nasza obejmuje działania ogólnopolskie, jednakże szczególnym dla nas miejscem działań jest województwo podkarpackie.

NAJWAŻNIEJSZY JEST UŚMIECH DZIECKA !

Panele warsztatowe dla dzieci !

W planach codziennych zajęć młodzież pragnie zorganizować warsztaty: - patriotyczny - sportowy

- taneczny

- muzyczny

- plastyczny a- dwa spotkania z osobami, które mogą stać się inspiracją dla dorastającej młodzieży

- wspólny mecz piłkarski

- wyjście na wspólną pizze do lokalnej restauracji Dla dzieci pragniemy przygotować również prezenty w postaci koszulek patriotycznych oraz przyborów szkolnych.

Nasz priorytet w 2019 roku - edukacja młodych mieszkańców !

Nasze patriotyczne stowarzyszenie widząc marazm władzy, szkół i innych "kół" zainteresowań w naszym przeworskim środowisku, za cel w 2019 roku uznało czynną edukację uczniów lokalnych szkół oraz tworzenie różnych projektów edukacyjnych, charytatywnych, sportowych i artystycznych w naszym mieście i powiecie.

Naszym głównym celem w bieżącym roku jest organizacja ciekawych, a zarazem bardzo dużych inicjatyw historycznych, które ukażą szczególnie młodzieży najważniejsze fakty z historii naszego przeworskiego grodu.

Jakie metody będziemy stosować w swoich działaniach w bieżącym 2019 roku ?

Rok pełen ciekawych wydarzeń...dla wszystkich !

Po pięciu latach obserwacji lokalnej społeczności, a w szczególności młodych ludzi z naszego miasta z wielkim smutkiem musimy przyznać......jest ciężko ! Młodzież nie mając świadomych wzorców, nie mając autorytetów, które inspirować mogą każdego z nich do nauki i cięższej pracy powoduję jednocześnie, że zanika jakakolwiek działalność "pozalekcyjna" i jedynym zajęciem dla młodych mieszkańców jest laptop, konsola lub telewizor.

Organizacja wydarzeń patriotycznych w 2019 roku obfitować będzie przede wszystkim w różnorodność i pomysłowość tj. ubiegłoroczny hołd Powstańcom Warszawy, tuż przy jednych z głównych dróg.

Jako organizacja Przeworscy Patrioci w ostatnich dwóch latach działania stworzyliśmy projekt "Bohaterowie są wśród Nas" na co składał się wywiad z żyjącymi bohaterami, kilkukrotne akcje "kartkowe" na skalę ogólnopolską, zapraszając na manifestacje, wykłady szkolne oraz marsze patriotyczne, mając na uwadze potrzebę "przyjmowania" żywej lekcji historii, jaką wciąż mamy.

Organizacja zawodów sportowych w sportach drużynowych oraz indywidualnych w mieście Przeworsk oraz na terenach powiatu przeworskiego.

Tworzenie bezinteresownych akcji charytatywnych, których celem jest dodanie uśmiechu dla najbardziej cierpiących osób niezależnie od wieku.

Jak wyglądać będzie półkolonia dla dzieci ? Odpowiada organizator i pomysłodawca akcji: michał horbaczek

Dlaczego organizujecie zbiórkę pieniędzy na 700 złotych ?

Mając świadomość powagi sytuacji oraz naszego debiutu pedagogicznego jako młodzi wolontariusze będziemy bardzo blisko dzieci przez cały tydzień 4 godziny po południu. Każdy dzień tygodnia będzie innym warsztatem działań, gdyż podchodzimy bardzo profesjonalnie do tej akcji, Kwota 1000 złotych pokryje koszta logistyczne akcji tj. zakup najpotrzebniejszego asortymentu do warsztatów artystycznych, opłacenie kosztów dojazdu m.in animatorów do zabaw oraz treningu sportowego i wielkiego piłkarskiego finału, a wspólnego meczu. W ramach otrzymanych składek będziemy wstanie opłacić halę sportową, pomoc medyczną i nagrodzić wszystkie dzieci patriotycznymi koszulkami jako forma podziękowania za wspólnie spędzony czas.

Spotkania dzieci z osobami, które swoją postawą są wzorem do naśladowania

W ramach panelu "CZŁOWIEK INSPIRACJA" pragniemy zorganizować dwa spotkania autorskie z osobami pochodzącymi z naszych regionów. Szczególnie zależy Nam na osobach młodych m.in. sportowcach i artystach, którzy codziennie poświęcają swój czas, pieniądze, nerwy i zdrowie, aby osiągnąć swój życiowy sukces.

Kilka słów od organizatora Michała o naszym projekcie

Utworzenie tygodniowej "półkolonii" to dla Nas priorytet w działaniach styczeń-luty w lokalnym środowisku w związku z czym moja osoba oraz wolontariusze z wielu miast, którzy przybędą do dzieci oddadzą się tym projekcie cali, dosłownie w 100 % Niestety, nasze środki finansowe są wciąż za małe, aby zorganizować półkolonię dla +15 osób w związku z czym pragnę po raz kolejny prosić Państwa o pomoc i wspólnie móc dodać uśmiechu najmłodszym !

Wpłacający 8

MZ
Mira Zielinska
200 zł
BB
Barbara Buja
100 zł
B
Bolek
50 zł
IS
Izabela Stadnicka
30 zł
MW
Mariusz Walanus
25 zł
AH
Anna H.
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 256 zrzutek

i zebrali

376 977 920 zł

A ty na co dziś zbierasz?