Akcja #DwaBratanki Zakończona 11.11.2018r ID: 66rh53

Akcja #DwaBratanki

Zebrano 577 zł
z kwoty 10 000 zł

5 %

Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Zapraszamy Węgrów do świętowania stulecia odzyskania niepodległości. Zrzucamy się, kupujemy kwas chlebowy (piwa nie da rady), wysyłamy wszystko do Budapesztu i 11 listopada częstujemy wszystkich.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Co zrobimy?

Zrzucamy się na drinka dla Węgrów. Zrzutka trwa do 17 października. Za całość kwoty kupujemy napój kwas chlebowy. Wieziemy wszystko do Budapesztu, aby 11 listopada częstować naszych braci Węgrów.


Ważna uwaga #1: Dlaczego kwas chlebowy?

PIWO, CYDR, PODPIWEK nie przejdą! Nie możemy kupować napojów alkoholowych lub zawierających w nazwie słowa takie jak „piwo” z trzech powodów:

  • Z uwagi na ustawę o wychowaniu w trzeźwości media i instytucje nie mogą promować akcji, która powiązana jest z napojami alkoholowymi. Żaden decydent w stacji TV lub radiowej nie zaryzykuje nawet prób dowcipnego obejścia tej kwestii.
  • Chcemy, aby akacja miała charakter rodzinno-patriotyczny, a więc jest ona skierowana do dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.
  • Chcemy współpracować z polską ambasadą w Budapeszcie. Sprawa jest taka sama, jak z mediami. Zobaczymy, co powiedzą. 


Ważna uwaga #2: Ostateczna decyzja co do kupowanego napoju

Dnia 25 września 2018 roku organizator zbiórki oceni, czy zbiórka poradzi sobie sama wysiłkiem  „siły Internetu”, czy też oprze się na współpracy z mediami tradycyjnymi i ambasadą RP w Budapeszcie. Jeśli pomysł chwyci, napojem kupowanym zostanie piwo + alternatywa bezalkoholowa dla abstynentów. W decyzji pod uwagę zostanie wzięta: opinia zrzutkowiczów, sugestie ze strony sponsorów i patronów, ocena ryzyka wariantów realizacji.


Plan działania          

Zrzucamy się "na piwo" na   https://zrzutka.pl/akcja-dwabratanki


  1. Kupujemy u polskich producentów tyle kwasu chlebowego (lub piwa), na ile starczy.                    
  2. Wysyłamy wszystko do Budapesztu.                    

  3. Dnia 23 października (święto węgierskie) lub 11 listopada (nasze) stawiamy drinka naszym braciom Węgrom.

Dodatkowa pozytywna energia

Mamy w planach kilka niespodzianek z pozytywną energią. Zaczniemy je ujawniać po 7 dniach od początku akcji.

Plan B

Akcja jest skomplikowana znacznie bardziej, niż może się wydawać. Mamy całą gamę planów zastępczych na wypadek problemów. A więc jeśli napoju nie da się kupić w Polsce i wyeksportować do Węgier bez ryzyka kłopotów formalnych, zakup nastąpi wewnątrz Węgier.

Jeśli masz pomysł na zmniejszenie ryzyka całego przedsięwzięcia, skontaktuj się z nami.

Czas trwania zbiórki


  • Zbiórka trwa od 17 września do 17 października. Decyduje o tym potrzeba marginesu czasowego na logistykę transportu i zakupu.
  • Kwoty wpłacone po 17 października zostaną przeznaczone na zakup dodatkowy, o ile to będzie możliwe. Decyzja o przeznaczeniu kwoty od spóźnialskich zostanie podjęta w stosownej chwili.

Szczegóły w skrócie


  • W akcję będzie zaangażowana strona węgierska, a być może i nasza placówka dyplomatyczna w Budapeszcie.
  • Kupujemy napoje od producentów polskich (właściciel, założyciel, miejsce produkcji). W celu zachowania maksymalnej transparentności będą dwie zbiórki. Zbiórka główna: zebrana kwota w całości idzie na zakup, transport i organizację rozdawania piwa w Budapeszcie. Zbiórka druga: wynagrodzenie dla organizatorów i osób najbardziej zaangażowanych w organizację i promocję akcji.Inicjator akcji

Pomysłodawcą akcji jest Piotr Plebaniak, pisarz, socjolog i doktorant wydziału historiografii uniwersytetu PCCW w Tajpej na Tajwanie.

Kontakt i szczegóły biografii na stronie domowej inicjatywy tutaj.

Inicjator o sobie samym

Zapraszam do zapoznania się z moimi tekstami, które ukazują się w Internecie i w prasie tradycyjnej.

poniedziałek, 29 października 2018 o 02:36

Szanowni państwo, niestety realizacja poczęstunku w Budapeszcie okazuje się niemożliwa do realizacji. Szczegóły: Kontakt z osobami na miejscu jest tak fatalny (opóźnienia w odpowiedzi, brak responsywności, kontakt możliwy wyłącznie przez Facebook), że próby pchania sprawy na siłę mogą prowadzić wyłącznie do pojawienia się bardzo negatywnej energii. Nie będę nawet próbował przenieść akcji do Warszawy, gdyż i tutaj napotkałem na to samo zjawisko: nierealizowane słowne zobowiązania itp. Co dalej: 1. Uczestnicy zrzutki dostaną zwrot 100%. Jest kilka osób, które wpłaciły anonimowo - proszę je niniejszym o kontakt celem zwrotu wpłaty na zrzutkę. 2. Wszyscy uczestnicy (27 osób) dostaną nagrody od sponsorów. Proszę kontaktujcie się ze mną przez fanpage akcji Facebooku. Do wyboru kubek z firmy Veroni lub książka wydawnictwa Zysk i S-ka. Jest to konieczne, gdyż nie mam wszystkich danych kontaktowych do wpłacających. Pytania i propozycje: fanpage Facebook lub tutaj.

środa, 24 października 2018 o 08:02

Świetna wiadomość: na razie wstępnie i czekamy na potwierdzenie, ale przegarną nas organizatorzy oficjalnych uroczystości szykowanych w Budapeszcie. Szukamy więc 2-3 osób, które za wynagrodzeniem chciałyby rozdawać drinki w imieniu akcji #DwaBratanki. Proszę kontaktujcie się przez fanpage na Facebooku.

wtorek, 23 października 2018 o 02:10

Zmiana zasad losowania nagród. Po dobrze uzasadnionej uwadze jednego ze zrzutkowiczów obniżamy próg losowania nagród książkowych do 6 zł (było 10 zł). Trzymajcie się!

poniedziałek, 22 października 2018 o 23:45

Z całą pewnością uda się wysłać przynajmniej 1 pełną paletę 1000 butelek. Jeśli mieszkasz w Budapeszcie i chcesz pomóc (nie za darmo) zgłoś się do mnie w celu ustalenia szczegółów. Szukamy aktualnie osoby do rozdawania drinków w dniach 10 i 11 listopada.

niedziela, 21 października 2018 o 05:40

Dziś zaczynamy kampanię w mediach społecznościowych w Polsce i na Węgrzech. Zebraliśmy do tej pory 470 złotych, za co uda się kupić ok. 250 butelek. To niewiele, ale niekoniecznie. To 250 Węgrów, którzy - taką mam nadzieję - będą do końca życia polować na Polaków, aby im postawić drinka zwrotnego. Inne wiadomości: Pierwszym miejscem, do którego Węgrzy mogą się udać po odbiór butelki to kawiarnia Gdansk https://www.facebook.com/gdansk.konyvesbolt/

Aby dodać komentarz lub

TK
5 zł

Tomasz Kosiur

Wszystkiego Dobrego !!! Egészségre :)

KO
25 zł - zwrócone
Kamil Olszewski
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
J
50 zł
Jasmina
RS
15 zł
Remigiusz Szatkowski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
TW
20 zł
Tomasz Witkowski
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Grzegorz Droba
100 zł
Grzegorz Droba
ŁD
100 zł
Łukasz Dąbrowski
KK
5 zł
Krzysztof Kakareko
MI
10 zł
Małgorzata i Sławomir Wyglądałowie
KS
25 zł
Krzysztof Salatycki
KS
5 zł
Krzysztof Salatycki
TK
5 zł
Tomasz Kosiur
GP
25 zł
Grzegorz Pawlikowski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AW
25 zł
Anna Warżel
SW
5 zł
Slawosz Wamberski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
MO
10 zł
Mariusz Olkowski
IF
ukryta
Ilona Felicjańska
P
5 zł
Paweł
Użytkownik niezarejestrowany
25 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
Piotr Plebaniak
1 zł
Piotr Plebaniak
4 zł
Joanna Kozieł
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Piotr Plebaniak
25 zł
Piotr Plebaniak

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

ŁD
100 zł
Łukasz Dąbrowski
Nasi użytkownicy założyli

335 989 zrzutek

NAGRODY

Kubki z inspirującą sentencją

5 zł i więcej

Firma Veroni sprzedająca piękną porcelanę funduje 30 kubków z inspirującą sentencją.UWAGA: Kubki będą rozlosowane! Nie każda osoba, która wybierze tą opcję, dostanie kubek - ilość nagród to 30 sztuk. Bardzo za to przepraszam.Czas losowania: 11 listopada 2018.Czas do otrzymania: do końca listopada 2018.

wybrano 2 razy (pozostało 28 z 30)

przewidywana dostawa: 30 listopada, 2018

Książka wydawnictwa Zysk i S-ka

6 zł i więcej

Do rozlosowania 20 książek wydawnictwa Zysk i S-ka, ufundowanych przez samo wydawnictwo. Każdy wylosowany zrzutkowicz może wybrać z aktualnej oferty dowolną książkę, której cena okładkowa nie przekracza kwoty 50 zł.Czas losowania: 11 listopada 2018.UWAGA! To jest losowanie, a więc nagroda nie jest gwarantowana dla wszystkich, którzy wpłacą 6 zł i więcej.

wybrano 3 razy (pozostało 17 z 20)

przewidywana dostawa: 30 listopada, 2018

Małe noże-koziki z Tajwanu

999 zł i więcej

Dla pięciu osób, które wpłacą najwięcej, nagroda pocieszenia: mały nożyk aborygeński z Tajwanu. Długość ostrza ok. 4,5-10 cm - w sam raz na ryby lub na biwak.Zasady wyboru noża:Długość i kształt do uzgodnienia ze mną i wg. przykładowych zdjęć.Jeśli ktoś nie lubi noży, w zamian malutki mieszek na pieniądze zrobiony przez lokalną artystkę.Na zdjęciu: malutki mieszek z wzorem aborygeńskim.Losowanie: 11 listopada 2018.Dostawa: zależnie od uzgodnienia kształtu noża lub wyglądu wyrobu rękodzieła skórzanego.

(pozostało 5 z 5)

przewidywana dostawa: 30 listopada, 2018

Nagroda główna - nóż aborygeński z Tajwanu

1000 zł i więcej

Nóż aborygeński typu "konkretna kosa" o wartości ok. 300 zł poleci (paczką lotniczą, naturalnie) do osoby, która wpłaci najwyższą kwotę do końca akcji tj. 11 listopada 2018.Kształt noża, kolory oplotu, kształt (zależy od ludu aborygenskiego, których tu jest kilkanaście) itp. do ustalenia.Jeśli ktoś nie lubi noży, inny podarunek do uzgodnienia.UWAGA! Kwota 1000 złotych wpisana jest wyłącznie informacyjnie - zrzutka.pl nie umożliwia wpisania (najwyższa kwota) w pole wartości nagrody. Również ilość to 1 (słownie: jedna) - inaczej nie da się zdefiniować nagrody.

(pozostało 2 z 2)

przewidywana dostawa: 30 listopada, 2018

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.