id: 67522j

Zupy dla warszawiaków na czas epidemii i #posiłkidlaSOR

Zupy dla warszawiaków na czas epidemii i #posiłkidlaSOR

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
53 830 zł 
z 80 000
67%
zakończona
30.05.2020r
640
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 939 136 zrzutek i zebrali 931 501 760 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności14

 • Medycy, seniorzy i bezdomni nas potrzebują, więc gotujemy! Do tej pory wydaliśmy 6300 porcji zupy. To niezbędna pomoc w świecie pełnym niewiadomych. Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy zwykłej ludzkiej solidarności i wsparcia.

   

  Dziękujemy Wam za każdą złotówkę, którą wspieracie naszą akcję oraz:


  Liebherr za wypożyczenie zamrażarki na mięso dla zup

  Unilever Food Solutions za pomidory w puszce, ryż i inne porządne składniki

  Harleyowcy za pieniądze, bez których moglibyśmy ugotować tylko wodę

  Baziółka za świeże zioła i nieustające wsparcie

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć,

jesteśmy ludźmi, którzy od 13 lat na co dzień gotują z dziećmi, rodzinami i firmami. Otwieramy na radość z gotowania i uczymy, jak zdrowiej żyć. Chcemy przetrwać ten trudny czas gotując zupy dla warszawiaków.


Czujemy się odpowiedzialni za naszych klientów, dlatego zgodnie z zaleceniami rządu odwołaliśmy zajęcia w ciągu najbliższych dwóch tygodni. 

Czujemy się odpowiedzialni za ludzi, których zatrudniamy i miejsce, w którym działamy. 

Czujemy się odpowiedzialni też za innych - nas wszystkich, którzy powinniśmy unikać kontaktów społecznych i tych, którzy ze względu na sytuację życiową nie mogą się izolować we własnych domach i tych, którym nie ma kto pójść po zakupy. 

Dlatego postanowiliśmy wykorzystać naszą kuchnię i gotować pożywne zupy dla mieszkańców Warszawy i 25 posiłków dziennie dla personelu medycznego ze szpitala na Szaserów. Gotujemy je w naszym studiu kulinarnym, gdzie możesz je kupić i skąd mogą je odbierać organizacje pozarządowe.


Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy na 

 • zakup produktów na zupy
 • utrzymanie lokalu, w którym gotujemy.
 • opłaty za media
 • wynagrodzenia pracowników
 • opłaty administracyjne


Jak działamy?

 • codziennie od poniedziałku do piątku gotujemy 50l zupy - jeśli zbierzemy więcej, możemy gotować więcej, jeśli będzie taka potrzeba
 • współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, które docierają do potrzebujących: samotnych seniorów, bezdomnych, domów samotnej matki. Organizacje, które się do nas zgłoszą dostają posiłki ZA DARMO. Jeśli chcesz zgłosić swoją organizację, zadzwoń: 881 713 123
 • gotujemy 25 posiłków dziennie dla personelu medycznego szpitalu na Szaserów #posiłkidlaSOR
 • w naszej siedzibie na ul. Rejtana 15 w Warszawie oferujemy możliwość zakupu zup od poniedziałku do piątku, w godzinach 11-13: 500 ml - 10 zł, 1 l - 20 zł. UWAGA: pierwszeństwo mają NGO, sprzedajemy to, co zostanie
 • zbieramy słoiki - jeśli możesz, przynieś półlitrowe i litrowe słoiki pod naszą siedzibę - czekają na nie wystawione kosze. Wejście od strony parkingu przy ul. Rejtana 15.


Kim jesteśmy?

Edukatorami ze szkoły gotowania Little Chef i fundacji Samodzielność od Kuchni. Codziennie od 13 lat budujemy wspólnotę przy stole, ucząc gotować. 

Szkoła Gotowania Little Chef powstała w 2007 roku. Naszym celem jest gotowanie z dziećmi tak, by polubiły zdrowe jedzenie. Współpracujemy z dziesiątkami szkół i przedszkoli w Warszawie i okolicach, podróżujemy do odległych zakątków Polski z naszymi warsztatami. Od 2007 roku w naszych zajęciach wzięło udział ponad 80 000 dzieci. Prowadzimy stałe cykle zajęć dla szkół, które przyjeżdżają do naszej kuchni na warsztaty, lekcje kulinarnej historii czy sezonowości w kuchni. W naszej przestronnej kuchni organizujemy cykliczne warsztaty, urodziny, pokazy kulinarne. 

Oprócz codziennych zajęć dla dzieci i młodzieży, szkoła jest organizatorem licznych wydarzeń korporacyjnych dla dzieci i dorosłych pod marką Super Chef. Gotowali z nami przedstawiciele takich firm jak: Heinz, Sony, ING Bank, Svenska Handelsbanken, Groupon, Orange, Pudliszki, Nickelodeon, Citibank, Telekomunikacja Polska SA, Toshiba, Ambasada Amerykańska, Whirlpool, Skarbiec, Hoya, Mercedes Polska, etc.

o82ffd95eb8ab802.png


Fundacja Samodzielność od kuchni pod 2018 r. pomaga stanąć młodzieży opuszczającej domy dziecka na własnych nogach, ucząc gotować. Wspieramy młodzież w nauce podstawowych umiejętności kulinarnych, konstruowania budżetu czy savoir vivre’u, ale też podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności. Wspieramy wychowawców w pracy z młodzieżą. Współpracujemy z kucharzami, restauratorami, administracją publiczną i innymi organizacjami pozarządowymi. Wspólnie z nimi sprawiamy, że młodzieży z placówek łatwiej zacząć dorosłe życie.

m405d3ad4d43467d.jpeg
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 640

MW
Marta
2 000 zł
BR
Bartłomiej Raczkowski
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MA
Marzena&Raf
1 000 zł
WW
Wojciech Wiewiorowski
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
GR
Gracjan
1 000 zł
AK
K. Kazimierczak
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
AH
Anna H-Cz
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 46

 
2500 znaków