id: 67522j

Zupy dla warszawiaków na czas epidemii i #posiłkidlaSOR

Zupy dla warszawiaków na czas epidemii i #posiłkidlaSOR

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
53 830 zł 
z 80 000 zł
67%
zakończona 30.05.2020r
640 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności14

 • Medycy, seniorzy i bezdomni nas potrzebują, więc gotujemy! Do tej pory wydaliśmy 6300 porcji zupy. To niezbędna pomoc w świecie pełnym niewiadomych. Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy zwykłej ludzkiej solidarności i wsparcia.

   

  Dziękujemy Wam za każdą złotówkę, którą wspieracie naszą akcję oraz:


  Liebherr za wypożyczenie zamrażarki na mięso dla zup

  Unilever Food Solutions za pomidory w puszce, ryż i inne porządne składniki

  Harleyowcy za pieniądze, bez których moglibyśmy ugotować tylko wodę

  Baziółka za świeże zioła i nieustające wsparcie

  Czytaj więcej
 • O naszych działaniach mówiliśmy w programie TVN UWAGA!:


  https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/koronawirus-male-i-duze-firmy-pomagaja-w-dobie-epidemii,319723.html?fbclid=IwAR2Z6alumI9kIL3NDOGICrGeoDSmjYfGo9zmZExP1Ofeh1OchIG33h97K-U

  Czytaj więcej
 • Zaraz po Świętach wróciliśmy do pracy pełną parą! Nasi wolontariusze codziennie dostarczają zupy do szpitala na Szaserów - #posiłkidlaSOR. Wspieramy też osoby w kryzysie bezdomności i rodziny objęte programem pomocy społecznej. Łącznie 70l. Mamy środki do końca kwietnia, teraz zbieramy na maj, wiemy, że możemy na Was liczyć!

  dad732eeaaf3e2e0.jpeg

  Czytaj więcej

 • Za nami prawie cztery tygodnie akcji „Zupy na czas epidemii i #posiłkidlaSOR”.

  16 marca, w pierwszy dzień ograniczeń, które zmieniły nasze codzienne życie, szkoła gotowania dla dzieci Little Chef zmieniła się w „kuchnię pomocy”. To była jedyna słuszna decyzja – musieliśmy pomóc naszym sąsiadom, lekarzom i potrzebującym. Dzięki temu możemy nadal pozytywnie patrzeć w przyszłość, mamy nadzieję uratować nasze miejsce pracy i połączyć setki dobrych ludzi we wspólnym celu. 

  Zespół Little Chefa i Fundacji Samodzielność od Kuchni niestrudzenie pięć razy w tygodniu obiera, kroi, miesza, doprawia. Sebastian Gołębiewski koordynuje pracę w kuchni Igi, Julki, Katii, Pawła i Zuzy i powstaje prawie 70 litrów zupy dzienne.

  Przygotowaliśmy 3207 posiłków dla osób potrzebujących i personelu medycznego ze szpitala na Szaserów. W pierwszych tygodniach dostarczaliśmy również zupy do szpitala MSWiA. Szacowana wartość tej pomocy to prawie 30.000 zł. Wciąż zwiększamy skalę pomocy, będziemy działać również w kwietniu i w maju, dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia na: https://zrzutka.pl/posilkidlasor

  Nasze zupy odbierane są przez organizacje:

  Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR

  Wspólnotą Sant’Egidio

  Powiślańską Fundacją Społeczną

  Dom dla Bezdomnych

  Urząd Dzielnicy Wilanów

  Docieramy również do seniorów, osób w kryzysie bezdomności, osób objętych programem pomocy społecznej. 

  Wspierają nas też wolontariusze, którzy rozwożą zupy po całej Warszawie: Michał, Mariusz, Magda, Mikołaj, Artur, Anna, Iwona, Alicja, Leszek, Janek P. i Janek G, Beata i Marta oraz Hania, Marta i Ola. 

  Zapłaciliśmy pensje pracownikom. Złożyliśmy wniosek o obniżenie czynszu, który na razie nie został rozpatrzony. Dzięki hojności darczyńców wspierających nas na zrzutka.pl oraz firm: BakallandBaziółkaBefsztyk MokotówBSH Sprzęt Gospodarstwa DomowegoBidfood FarutexLiebherr, Maracana, Warsaw Chapter Poland HOGWypożyczalnia Gastronomiczna - Gastro Magic Service, PID Sp z.o.o., Tom-GastUnilever Food SolutionsZielona Skrzynka mamy zasoby, żeby przygotowywać zupy do końca kwietnia. 

  Będziemy dalej pomagać, możecie na nas liczyć. 

  Pomóżcie nam sfinansować majową pomoc: https://zrzutka.pl/posilkidlasor

  Dziękujemy! 

  Katia, Iga, Julka, Paweł, Sebastian, Zuza

  Czytaj więcej
 • Nasze zupy od wczoraj pomagają nam rozwozić Harcerze i Harcerki z Okręgu Mazowieckiego ZHR. Dzięki tej współpracy docieramy do dużo większej liczby rodzin objętej pomocą warszawskich Ośrodków Pomocy Społecznej. A przy okazji ćwiczymy robienie zdjęć w czasach #socialdistancing.

  x6ef5b5fb96ec32c.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dostajemy od Was bardzo dużo wsparcia również w postaci słoików - bardzo dziękujemy! Słoiki zbieramy cały czas pod naszą siedzibą, na ul. Tadeusza Rejtana 15.

  Codziennie wydajemy ponad 50 słoików litrowych, więc każda ilość się przyda! Współpracujemy z:

  • Szpital WIM na Szaserów
  • Powiślańska Fundacją Społeczną
  • Wspólnota Sant' Egidio
  • Stowarzyszenie PAR-TER
  • Mokotowska Wigilia
  • Dom Bezdomnych na Gniewkowskiej
  • indywidualni seniorzy

  i67b3b4d3b2eaf11.jpeg

  Czytaj więcej
 • Za nami kolejny tydzień akcji #posiłkidlaSOR i zupy na czas epidemii!


  Ugotowaliśmy już 500l zup!

  • codziennie dostarczamy zupy personelowi medycznemu z Szaserów
  • pomagamy seniorom
  • wydaliśmy zupy podopiecznym Wspólnoty Sant Egidio
  • lff2fd0b9fd561e3.jpeg
  Czytaj więcej
 • Będziemy zbierać środki do Wielkanocy, bo chcemy pomagać jak najdłużej. Wspierajcie nas, bardzo Was potrzebujemy!
  Czytaj więcej
 • We wtorek zaczęliśmy dostarczać zupy do szpitala MSWiA na Wołoskiej. Pomagamy też seniorom z Mokotowa i Śródmieścia.
  Czytaj więcej
 • #PosiłkidlaSOR dostarczone, zupa rozdana, czyli pierwszy dzień za nami!
  Czytaj więcej
 • Dzisiaj #posiłkidlaSOR gotuje z nami Sebastian Gołębiewski!
  Czytaj więcej
 • Zwiększamy skalę pomocy! Zapotrzebowanie rośnie, dostajemy sygnały od organizacji pozarządowych i gotujemy dla lekarzy i personelu medycznego!#posiłkidlaSOR
  Czytaj więcej
 • Drodzy! Dziękujemy Wam za ogromne wsparcie jakim nas obdarzacie! Udało nam się uzbierać na dwa tygodnie gotowania dla NGOsów i 25 posiłków dziennie w ramach akcji #posiłkidlaSOR. Będziemy informować o kolejnych krokach już wkrótce!
  Czytaj więcej
 • Dzisiaj pod siedzibą Chefa, na Rejtana 15 wystawiliśmy skrzynki na puste, czyste słoiki (0.5l i 1l). Przynieście, jeśli możecie.
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć,

jesteśmy ludźmi, którzy od 13 lat na co dzień gotują z dziećmi, rodzinami i firmami. Otwieramy na radość z gotowania i uczymy, jak zdrowiej żyć. Chcemy przetrwać ten trudny czas gotując zupy dla warszawiaków.


Czujemy się odpowiedzialni za naszych klientów, dlatego zgodnie z zaleceniami rządu odwołaliśmy zajęcia w ciągu najbliższych dwóch tygodni. 

Czujemy się odpowiedzialni za ludzi, których zatrudniamy i miejsce, w którym działamy. 

Czujemy się odpowiedzialni też za innych - nas wszystkich, którzy powinniśmy unikać kontaktów społecznych i tych, którzy ze względu na sytuację życiową nie mogą się izolować we własnych domach i tych, którym nie ma kto pójść po zakupy. 

Dlatego postanowiliśmy wykorzystać naszą kuchnię i gotować pożywne zupy dla mieszkańców Warszawy i 25 posiłków dziennie dla personelu medycznego ze szpitala na Szaserów. Gotujemy je w naszym studiu kulinarnym, gdzie możesz je kupić i skąd mogą je odbierać organizacje pozarządowe.


Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy na 

 • zakup produktów na zupy
 • utrzymanie lokalu, w którym gotujemy.
 • opłaty za media
 • wynagrodzenia pracowników
 • opłaty administracyjne


Jak działamy?

 • codziennie od poniedziałku do piątku gotujemy 50l zupy - jeśli zbierzemy więcej, możemy gotować więcej, jeśli będzie taka potrzeba
 • współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, które docierają do potrzebujących: samotnych seniorów, bezdomnych, domów samotnej matki. Organizacje, które się do nas zgłoszą dostają posiłki ZA DARMO. Jeśli chcesz zgłosić swoją organizację, zadzwoń: 881 713 123
 • gotujemy 25 posiłków dziennie dla personelu medycznego szpitalu na Szaserów #posiłkidlaSOR
 • w naszej siedzibie na ul. Rejtana 15 w Warszawie oferujemy możliwość zakupu zup od poniedziałku do piątku, w godzinach 11-13: 500 ml - 10 zł, 1 l - 20 zł. UWAGA: pierwszeństwo mają NGO, sprzedajemy to, co zostanie
 • zbieramy słoiki - jeśli możesz, przynieś półlitrowe i litrowe słoiki pod naszą siedzibę - czekają na nie wystawione kosze. Wejście od strony parkingu przy ul. Rejtana 15.


Kim jesteśmy?

Edukatorami ze szkoły gotowania Little Chef i fundacji Samodzielność od Kuchni. Codziennie od 13 lat budujemy wspólnotę przy stole, ucząc gotować. 

Szkoła Gotowania Little Chef powstała w 2007 roku. Naszym celem jest gotowanie z dziećmi tak, by polubiły zdrowe jedzenie. Współpracujemy z dziesiątkami szkół i przedszkoli w Warszawie i okolicach, podróżujemy do odległych zakątków Polski z naszymi warsztatami. Od 2007 roku w naszych zajęciach wzięło udział ponad 80 000 dzieci. Prowadzimy stałe cykle zajęć dla szkół, które przyjeżdżają do naszej kuchni na warsztaty, lekcje kulinarnej historii czy sezonowości w kuchni. W naszej przestronnej kuchni organizujemy cykliczne warsztaty, urodziny, pokazy kulinarne. 

Oprócz codziennych zajęć dla dzieci i młodzieży, szkoła jest organizatorem licznych wydarzeń korporacyjnych dla dzieci i dorosłych pod marką Super Chef. Gotowali z nami przedstawiciele takich firm jak: Heinz, Sony, ING Bank, Svenska Handelsbanken, Groupon, Orange, Pudliszki, Nickelodeon, Citibank, Telekomunikacja Polska SA, Toshiba, Ambasada Amerykańska, Whirlpool, Skarbiec, Hoya, Mercedes Polska, etc.

o82ffd95eb8ab802.png


Fundacja Samodzielność od kuchni pod 2018 r. pomaga stanąć młodzieży opuszczającej domy dziecka na własnych nogach, ucząc gotować. Wspieramy młodzież w nauce podstawowych umiejętności kulinarnych, konstruowania budżetu czy savoir vivre’u, ale też podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności. Wspieramy wychowawców w pracy z młodzieżą. Współpracujemy z kucharzami, restauratorami, administracją publiczną i innymi organizacjami pozarządowymi. Wspólnie z nimi sprawiamy, że młodzieży z placówek łatwiej zacząć dorosłe życie.

m405d3ad4d43467d.jpeg
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 640

MW
Marta
2 000 zł
G
Gracjan
1 000 zł
BR
Bartłomiej Raczkowski
1 000 zł
M
Marzena&Raf
1 000 zł
WW
Wojciech Wiewiorowski
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
AH
Anna H-Cz
500 zł
MK
Marta Krupinska
500 zł
DP
Daria Pawlewska
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 47

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

752 493 zrzutki

i zebrali

542 864 494 zł

A ty na co dziś zbierasz?