id: 6772nu

Wesprzyj akcję społeczną #DronesForUkraine

Wesprzyj akcję społeczną #DronesForUkraine

Aktualności5

 • j40k9tI3rzCUitDo.jpg


  Obraz olejny 100x140 cm, Katarzyna Szurkowska, 2023

  Katarzyna Szurkowska na marcowy plener malarski w mazurskim Folwarku Łękuk przywiozła obraz olejny „Powrót”. Postanowiła, że pieniądze ze sprzedaży jej dzieła mają zasilić pomoc dla walczącej Ukrainy i podarowała obraz Krzysztofowi i Izabeli Przyłuckim, właścicielom Folwarku. Ci zaś zdecydowali się przekazać ten pejzaż w nieprzypadkowych niebiesko-żółtych kolorach na rzecz Fundacji Instytut Mikromakro i koordynowanej przez nas akcji #DronesForUkraine. Po rozmowie z autorką zmieniliśmy nazwę obrazu na „Powrót nad Morze Azowskie” – niech tam dolecą nasze drony!


  Ufamy, że za pieniądze z aukcji kupimy przynajmniej jeden dron klasy Parrot Anafi AI, dwa drony klasy Mavic 3 pro i jeden Air 3, który przekazalibyśmy współpracującym z nami ukraińskim organizacjom pozarządowym. Ale zobaczymy jak wyjdzie – mamy w zanadrzu kilka innych pomysłów. Słowem oddamy piękny obraz za fundusze na drony.


  Notabene Katarzyna Szurkowska, która ukończyła Instytut Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Zielonogórskim w 2003 r., zajmuje się malarstwem, rysunkiem i projektowaniem przestrzennym. Marchandzi widzą w jej dziełach świat pomiędzy abstrakcją a figuratywnością. Popatrzymy zresztą na oferowany pejzaż. W którym momencie kończy się złocisty brzeg, a zaczyna się morze? A może to jest ukraińska flaga albo brzeg morza nocą? Co się odbija w wodzie, o ile jest to woda…?


  W każdym razie ten obraz olejny na płótnie o wielkości 100 x 140 cm świetnie będzie wyglądał w domowych salonie jak i w biurze na reprezentacyjnym miejscu. To szlachetny zakup, ale też – nie ukrywajmy – inwestycja. Wartość obrazów Katarzyny Szurkowskiej znajdujących się kolekcjach prywatnych zarówno w kraju, jak i zagranicą rośnie z roku na rok. Dołącz do nas, Morze Azowskie jest w naszym zasięgu! 

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Do tej pory poprzez stronę dronynawschod.mikromakro.pl zbieraliśmy nowe i używane drony, zniszczone maszyny i części do nich. Pozyskiwaliśmy również darowizny pieniężne. W mediach społecznościowych piszemy non-stop o tym przedsięwzięciu. Ale skala potrzeb jest tak ogromna, że po raz kolejny uruchamiamy Zrzutka.pl do wspólnego, systematycznego działania.


Ostatnia zrzutka na części zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy oczekiwane 15 tys. złotych na części do dronów i prace serwisowe. Już wkrótce wyślemy kolejne maszyny. Ale ledwo co zakończyliśmy naszą zrzutkę nr 2, gdy zadzwonił do nas wolontariusz. - Koledzy są na froncie pod Charkowem. Czy moglibyście im przysłać jakiegoś drona do obserwacji? Za chwilę dostajemy email od innego aktywisty. Zaczynamy szkolenia instruktorów dronowych, którzy nauczą się jak zbierać dane z powietrza o zniszczeniach wojennych i następnie przekażą swoją wiedzę kolejnym osobom. Potrzebne są im drony!


Ta pierwsza wielkoskalowa wojna dronowa pokazuje moc jak tkwi w latających robotach. Nie możemy spocząć na laurach i odnotowywać ileż to dronów się już wysłało. Nasi wolontariusze twierdzą, że cywilny dron starcza na trzy dni tj, albo zostanie uszkodzony przy lądowaniu, postrzelony lub jego elektronikę "usmaży" jakiś system antydronowy. Trzeba wciąż kupować sprzęt i części. Temu służy ta cykliczna zrzutka. Niech nasi przyjaciele w Ukrainie wiedzą, że na nas mogą liczyć. Akcja #DronesForUkraine (alias #DronyNaWschód) wciąż trwa. Dorzuć się do akcji i weź udział w aukcji: https://zrzutka.pl/6772nu/award/ybpx9f

sd7y8GfiAkrmX0Wq.jpg


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Sztuka i rękodzieło • Obrazy
Powrót nad Morze Azowskie - pejzaż 100x140 cm Katarzyny Szurkowskiej
Obraz olejny 100x140 cm, Katarzyna Szurkowska, 2023 Katarzyna Szurkowska na marcowy plener malarski w mazurskim Folwarku Łękuk przywiozła obraz olejny...

Cena końcowa

8000 zł
Zakończona

Wpłaty 83

BJ
Barbara Jazukiewicz
100 zł
KP
Krzysztof Przyłucki
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
580 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
1 350 zł
AK
Aleksandra Kazimierska
50 zł
MR
Michał
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!