id: 67966r

!POMÓŻ ZROZUMIEĆ DZIECIOM ICH ONKOLOGICZNY ŚWIAT! DANUSIA PANDUSIA OSWAJA WKŁUCIA CENTRALNE!

!POMÓŻ ZROZUMIEĆ DZIECIOM ICH ONKOLOGICZNY ŚWIAT! DANUSIA PANDUSIA OSWAJA WKŁUCIA CENTRALNE!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 152 374 zrzutki i zebrali 1 197 755 021 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY w zebraniu środków na pokrycie kosztów produkcji Pand Danuś edukacyjnej zabawki przeznaczonej dla dzieci leczonych z powodu chorób nowotworowych na oddziałach onkologicznych w Polsce.


Mamo jak to działa? Co to jest?


Cewnik, port centralny, wkłucie obwodowe. To codzienność onkologicznych małych Bohaterów. Początki leczenia onkologicznego są bardzo trudne emocjonalnie dla rodzica, ale przede wszystkim dla małego wystraszonego dziecka, które nie rozumie dlaczego nie może iść na plac zabaw, do przedszkola lub szkoły. Czemu musi przechodzić tyle badań, aż w końcu OPERACJA, wstawienie cewnika albo portu.

Jako mama dziecka onkologicznego wielokrotnie odpowiadałam a pytania „Mamo jak to działa?” „Co to jest?”. Ciężko wytłumaczyć coś czego widzi się tylko część. W cewniku widzimy tylko kabelki i końcówki do których podłączane są kroplówki. Jednak ciekawość dziecka chce wiedzieć co ukryte jest w żyle głównej jego ciała na wiele miesięcy. A my rodzice dzieci onkologicznych musimy im pomóc to zrozumieć. Oswoić nasze dzieci z ich nową codziennością, ich onkoświatem.

Dla tego z pomocą przychodzi DANUSIA PANDUSIA. Stworzona przez wspaniałe lekarki dr. Małgorzatę Sawicką-Żukowską oraz lek. Annę Krętowską-Grunwald z Oddziału Onkologi i Hematologii UDSK w Białymstoku. Danusia jest nie tylko cudowną przytulanką, ale przede wszystkim pierwszym jedynym w Polsce narzędziem edukacyjnym, które ma za zadanie pomóc dzieciom z nowotworami zrozumieć zasady działania dojść centralnych oraz zredukować lęk związany z procedurą i pomóc przejść przez najtrudniejszy okres leczenia. Celem lekarek jest przekazanie Pandusi Danusi każdemu nowo rozpoznanemu dziecku onkologicznemu w Polsce! Danusia ma cewnik centralny lub port, który można umieścić w specjalnej kieszeni, na głowie kolorową chusteczkę, bransoletkę z wkłuciem obwodowym i złotą wstążeczkę - symbol chorób nowotworowych. Dziecko może podawać wodę do cewnika i wenflonu a to najlepsza zabawa dla każdego pacjenta! Pandusia Danusia została wyprodukowana przez firmę@beppe.pl.

Dla tego prosimy wspomóż naszą zbiórkę i pozwól dzieciom onkologicznym bez stresu oswoić się z ich nowym światem.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 357

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków