id: 67pzeb

48 h marsz Nordic Walking dla Weroniki Żarskiej

48 h marsz Nordic Walking dla Weroniki Żarskiej

Nasi użytkownicy założyli 1 038 211 zrzutek i zebrali 1 109 602 128 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Weronika urodziła się 15.01.2014 r. z wodogłowiem pokrwotocznym. W trzecim tygodniu życia wszczepiono układ przeciekowy komorowo — otrzewnowy ponieważ w wyniku zablokowania przepływu płynu mózgowo rdzeniowego pomiędzy czaszką, a rdzeniem kręgowym rosło ciśnienie śródczaszkowe, które powodowało powiększanie się obwodu głowy i ucisk na mózg.

W drugim miesiącu życia u Weroniki rozpoznano niedowidzenie, a z chwilą ukończenia pierwszego roku życia zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe w stopniu umiarkowanym.

Na chwilę obecną Weronika zmaga się z niedowładem lewostronnym całego ciała oraz niedowidzeniem, przez co jest zapóźniona w rozwoju ruchowym i jest rehabilitowana przez ośrodek rehabilitacyjny w miejscu zamieszkania 2 razy w tygodniu, oraz dojeżdża raz w tygodniu do pobliskiej miejscowości na zajęcia realizowane przez Fundację „Od Nowa” z zakresu umiejętności społecznych.

Weronika jest pod stałą opieką lekarzy neurologa, okulisty w Warszawie i Gdańsku, chirurga dziecięcego w Gdańsku oraz lekarza rehabilitanta w Gdyni.


Podejmujac się marszu przez 48h techniką Nordic Walking pragnę wesprzeć swoimi kilometrami zbiórkę na turnus rehabilitacyjny którego koszt wynosi ok. 8000 zł. Mocno wierzę, że siła społeczności jest wielka i uda nam się zebrać te środki na sfinansowanie tak potrzebnej rehabilitacji !!!


Kim jestem?


Jestem sportowcem, maszerem, instruktorem i pasjonatem Nordic Walking, który zaraża pozytywnie tą aktywnością fizyczną jak największą rzesze osób prowadząc zajęcia w Malborku i okolicach.

We wrześniu 2020 roku poraz pierwszy podjąłem się 24h marszu na rzesz Szymona Żołdaka wspierając harytatywna zbiórkę środków (ponad 120 km). Powysep Helski i mierzeja Wiślana już za mną 😉. W sierpniu tego roku brałem udział w 12h marszu na rzecz dzieci autystycznych w Morągu "Akcja rehabilitacja" (70 km wydeptane).


Kolejne wyzwania sportowe łączę z pomaganiem. Tak będzie i tym razem!


Między 09 a 11 września podejmę próbę marszu techniką Nordic Walking przez 48h po wyznaczonej leśnej pętli ok. 14 km w Nadleśnictwie Kwidzyn, Leśniczówka Wilki.


Pragnę pokonać jak najwiekszą ilość pętli bez względu na panujące warunki atmosferyczne co przełoży się na jak największą sumę kilometrów i zebrać środki na turnus rehabilitacyjny dla Weroniki Żarskiej.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 19

 
Dane ukryte
40 zł
AP
Kapitan KP
300 zł
BK
Bartłomiej Kownacki
200 zł
EB
Ewelina Bocian
180 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MS
Małgorzata Stachyra
100 zł
MT
Marek Tkacz
1 000 zł
MW
Mariusz Wiączkowski
100 zł
EK
Edyta Kęsik
50 zł
OL
Olga Lipowska
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
  • Rafał Błądek

    Podejmujac się tego marszu przez 48h techniką Nordic Walking pragnąłem wesprzeć swoimi kilometrami zbiórkę na turnus rehabilitacyjny. Mocno wierzę, że siła społeczności jest wielka i uda nam się zebrać środki na sfinansowanie tak potrzebnej rehabilitacji !!!

  • Rafał Błądek

    W dniach 09-11.09.2022r. udało się pokonać 178.6 km maszerując pełnymi leśnymi ścieżkami i drogami. Dziękuję Bardzo MOCNO za aktywny udział w wydarzeniu i Wszystki, którzy wspierali i wspierają mnie w tej inicjatywie ❤️✊