id: 68cnr6

Pierwsza mini-maszyna CNC

Pierwsza mini-maszyna CNC

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 180 720 zrzutek i zebrali 1 234 635 090 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam. Jestem młodym człowiekiem, pracuję, studiuję zaocznie więc jak się domyślanie - nie przelewa mi się zbytnio. Z wykształcenia jestem elektronikiem, moja praca jest nieco powiązana z tematem. Po godzinach zajmuję się trochę serwisem GSM/PC na czym robię sobie dodatkowy niewielki pieniądz na zakup sprzętu, który pozwoli mi na wykonywanie bardziej skomplikowanych operacji. Mam masę pomysłów w głowie na budowę rozwiązań w dziedzinie elektroniki, natomiast każdy pomysł wymaga przemyślanego projektu i odpowiednio zrealizowanego prototypowania. Generalnie fascynuję się dźwiękiem i oświetleniem oraz połączeniem tych dwóch dziedzin w całość. Aczkolwiek lubię wykonywać coś na zamówienie, gdzie trzeba się czegoś douczyć, doczytać, pomyśleć i zaprojektować. O ile za sam projekt odpowiadam ja, o tyle po stronie prototypowania stoją firmy zewnętrzne... I tutaj pojawia się problem w postaci finansowej. Przygotowanie obwodu PCB w opcji prototypowej to około 500zł (oczywiście mowa o krajowych dostawcach). Koszt elementów to już sprawa zależna od konstrukcji, montaż w prototypie jestem w stanie wykonać u siebie - świeżym urządzeniem na biurku jest stacja lutownicza hot-air więc problem montaży powierzchniowego mam już za sobą. Dlaczego maszyna CNC? Maszynę CNC jestem w stanie wykorzystać zarówno do stworzenia prototypu obwodu PCB jak również do wykonania obudowy. Czyli generalnie rzecz biorąc za pomocą takiej maszyny jestem w stanie wykonać całe, kompletne urządzenie za cenę mocno niższą. Ponadto przy nie drogiej modyfikacji i zakupie dyszy do druku 3D taką maszynę łatwo można przekonwertować w drukarkę 3D. Ktoś zapyta - dlaczego sam nie wybudujesz takiego urządzenia?.. Odpowiedź jest prosta - nie mam doświadczenia w tym zakresie i moim zdaniem lepiej na start wykorzystać gotowe rozwiązanie aby stworzyć swoją listę oczekiwań i według niej stworzyć coś swojego, przystosowanego pod swoje wymagania. Zwyczajnie chcę zrobić coś swojego, chcę wystartować ze swoimi pomysłami przy swoim mocno ograniczonym budżecie, w przyszłości może założyć własną firmę - czemu nie. Zaczynam od zera. Nie ociekam pieniędzmi, wszystko co mam wypracowałem własnymi dłońmi. Zatem stąd moja drobna prośba o wsparcie. Tak samo nie zbieram na wysoce wyspecjalizowany sprzęt. Na pierwszy rzut idą Chińskie maszyny z popularnego Azjatyckiego portalu aukcyjnego, tj CNC 3018 z małym laserem. Są to wolne i małe maszynki, ale znacząco pomogłoby mi to w realizacji pomysłów i po części marzeń. Wiadomo - fajnie byłoby mieć coś większego i wydajniejszego. Natomiast ja chcę sobie stworzyć platformę startową. Resztę przecież mogę wypracować swoimi rękoma i kreatywnością. Za każdą złotówkę będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!