2 900 zł 
z 4 000 zł
72%
267 dni do końca
43 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Bezpestkowe, to projekt założony w 2018 roku, którego celem jest wsparcie osób z zespołem Mayera-Rokitansky’ego-Küstera-Hausera oraz uświadamianie społeczeństwa na jego temat. Bezpestkowe tworzą głównie osoby z zespołem MRKH, lekarki oraz terapeutki zaproszone do współpracy. Razem budują bezpieczną przestrzeń oferującą przydatne i rzetelne informacje, odpowiedzi na nurtujące pytania, a także pomoc - psychiczną i medyczną. 


Celem zrzutki jest przedłużenie domeny bezpestkowe.pl, która jest głównym źródłem wiedzy o zespole MRKH w Polsce, organizacja spotkań ze specjalistami, którzy na co dzień pomagają pacjentkom z zespołem MRKH oraz edukowanie o zespole MRKH na terenie całego kraju.


Zespół Mayera-Rokitansky’ego-Küstera-Hausera (w skrócie zespół MRKH) to schorzenie genetyczne, które występuje u 1:4500 urodzonych kobiet, szacunkowo w Polsce jest 4200 Bezpestkowych. Zespół MRKH to wada genetyczna, którą cechuje brak jajowodów, macicy i pochwy, co wiąże się z brakiem miesiączki, niemożnością urodzenia dziecka i odbywania stosunków pochwowych.


Więcej o Bezpestkowych można przeczytać na stronie bezpestkowe.pl

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 43

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

777 070 zrzutek

i zebrali

578 594 907 zł

A ty na co dziś zbierasz?