id: 69m9p5

Mierzymy Wysoko! (Nie) pełnosprawni na szczytach Korony Gór Polskich

Mierzymy Wysoko! (Nie) pełnosprawni na szczytach Korony Gór Polskich

Nasi użytkownicy założyli 1 226 419 zrzutek i zebrali 1 348 722 669 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Gdzie jest szczyt możliwości osób z (Nie)pełnosprawnościami? Nadszedł czas, żeby sprawdzić czy są oni w stanie zdobywać najwyższe szczyty w Polsce!032

Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Fundacji Różyczka podjęły wyzwanie zdobycia Korony Gór Polski. Grupa siedmiu (wspaniałych) śmiałków w czasie roku podejmie próbę zdobycia 28 najwyższych szczytów polskich gór, w tym tatrzańskie Rysy. Dla nich niemożliwe nie istnieje!

Nasz projekt jest o tyle przełomowy i wyjątkowy, że prawdopodobnie jeszcze nigdy żadna placówka Warsztatów Terapii Zajęciowej nie podjęła takiego wyzwania i nie zdobyła Korony Gór Polski. W naszym mniemaniu, mamy szansę być tymi pierwszymi, tworząc tym samym swoistą historię instytucji WTZ i swoją własną. Dlatego też zwracamy się z prośbą o współfinansowanie projektu, które pokryje koszty transportu, wyżywienia, w wybranych partiach gór opieki przewodnika a także noclegów, gdyż niektóre miejscowości są bardzo oddalone od naszego miejsca zamieszkania. Potrzebujemy 28 tysięcy złotych na zdobycie 28 szczytów. Wszystko po to, by nasi podopieczni mogli przeżyć niezapomniane chwile i nauczyli się pokonywać własne słabości.

Czym zajmują się Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Gliwicach?

Celem Warsztatów jest przygotowanie uczestników, poprzez zajęcia rehabilitacyjne, do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w społeczeństwie. Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Gliwicach istnieją od 1993 r. To jedna z najstarszych tego typu placówek w Polsce. W 2023 roku placówka będzie obchodzić swoje 30-lecie. Dlatego zakończenie projektu planujemy właśnie na rok 2023. Projekt zdobycia Korony Gór Polski będzie zatem kolejnym bardzo ważnym powodem do świętowania obchodów 30-lecia. Fundacja „Różyczka” ma przyjemność i zaszczyt prowadzić ten ośrodek od 1 stycznia 2016 roku. W tym niezwykłym miejscu, pod okiem życzliwych i wykwalifikowanych terapeutów, prowadzona jest rehabilitacja 55 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 4

 
Kaliszewscy
100 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!