Mierzymy Wysoko! (Nie) pełnosprawni na szczytach Korony Gór Polskich
Mierzymy Wysoko! (Nie) pełnosprawni na szczytach Korony Gór Polskich
Nasi użytkownicy założyli 1 226 419 zrzutek i zebrali 1 348 722 669 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Gdzie jest szczyt możliwości osób z (Nie)pełnosprawnościami? Nadszedł czas, żeby sprawdzić czy są oni w stanie zdobywać najwyższe szczyty w Polsce!032
Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Fundacji Różyczka podjęły wyzwanie zdobycia Korony Gór Polski. Grupa siedmiu (wspaniałych) śmiałków w czasie roku podejmie próbę zdobycia 28 najwyższych szczytów polskich gór, w tym tatrzańskie Rysy. Dla nich niemożliwe nie istnieje!
Nasz projekt jest o tyle przełomowy i wyjątkowy, że prawdopodobnie jeszcze nigdy żadna placówka Warsztatów Terapii Zajęciowej nie podjęła takiego wyzwania i nie zdobyła Korony Gór Polski. W naszym mniemaniu, mamy szansę być tymi pierwszymi, tworząc tym samym swoistą historię instytucji WTZ i swoją własną. Dlatego też zwracamy się z prośbą o współfinansowanie projektu, które pokryje koszty transportu, wyżywienia, w wybranych partiach gór opieki przewodnika a także noclegów, gdyż niektóre miejscowości są bardzo oddalone od naszego miejsca zamieszkania. Potrzebujemy 28 tysięcy złotych na zdobycie 28 szczytów. Wszystko po to, by nasi podopieczni mogli przeżyć niezapomniane chwile i nauczyli się pokonywać własne słabości.
Czym zajmują się Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Gliwicach?
Celem Warsztatów jest przygotowanie uczestników, poprzez zajęcia rehabilitacyjne, do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w społeczeństwie. Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Gliwicach istnieją od 1993 r. To jedna z najstarszych tego typu placówek w Polsce. W 2023 roku placówka będzie obchodzić swoje 30-lecie. Dlatego zakończenie projektu planujemy właśnie na rok 2023. Projekt zdobycia Korony Gór Polski będzie zatem kolejnym bardzo ważnym powodem do świętowania obchodów 30-lecia. Fundacja „Różyczka” ma przyjemność i zaszczyt prowadzić ten ośrodek od 1 stycznia 2016 roku. W tym niezwykłym miejscu, pod okiem życzliwych i wykwalifikowanych terapeutów, prowadzona jest rehabilitacja 55 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!