Na wyjazd wapieńskich drużyn szachowych na finał wojewódzki ID: 69ukzs

Na wyjazd wapieńskich drużyn szachowych na finał wojewódzki ID: 69ukzs

1 015 zł z 1 200 zł

84%

1 015 zł

1 015 zł

z 1 200 zł

zakończona

zakończona

26.11.2019r

18

18

wspierających
84%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 4

 • Relacja z wyjazdów na stronie szkolnej: https://zswapno.blogspot.com/2019/12/szachisci-blisko-sensacji.html Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!
  Czytaj więcej
 • Dzisiaj (dopiero) usłyszałem ostateczną cenę za wyjazdy. Każdy z nich został wyceniony na 500 zł. Zatem potrzebujemy ... 1000 zł.
  Czytaj więcej
 • Zebrana do dej pory kwota oraz znalezienie odpowiedniego przewoźnika, pozwoliło na zgłoszenie pierwszej drużyny (młodszej) do udziału w Finale :)
  Czytaj więcej
 • Kolejny telefon do firmy przewozowej z zapytaniem i ... wreszcie pada niższa cena. Właściciel wstępnie wycenia (pojedynczy kurs) na "czterysta z małą górką" zakładając nawet, że "górka to 50 zł. Jest szansa na 450 zł a, to 200 zł mniej niż pierwsza firma. Inna sprawa, że do 5 osób nie jest potrzebny wielki bus wystarczy wersja "mikro" :) Zapomniałem jeszcze ustalić, która drużyna pojedzie w przypadku uzbierania połowy kwoty ... zatem może w komentarzach proszę wskazywać własne preferencje :)
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

18 października 2019 r. odbył się w Wapnie Finał Powiatowy Drużynowych Mistrzostw SZS w Szachach. Wapieńskie drużyny w kat. kl. 1-6 i w kat. kl 7/8 wygrały rywalizację, zajęły pierwsze miejsca i wywalczyły awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 2 i 3 grudnia w Zbąszyniu. Aby tam pojechać (dwa razy) potrzebujemy ok. 1200 zł.

W finale wojewódzkim może zagrać ok. 50 drużyn czteroosobowych (3 chł. + 1 dz) z całego województwa wielkopolskiego. Teoretycznie sprawa jest banalna, tzn. szkoła powinna wysłać uczniów na rozgrywki i cieszyć się, że udało się uczniom awansować. Mamy jednak problem. Mieszkańcy powiatu wągrowieckiego na pewno słyszeli, że Gmina Wapno ma trudności finansowe. Fundusze na wyjazdy uczniów ... już się skończyły. Jedyną szansą jest zebranie środków we własnym zakresie i przelanie przez konto Rady Rodziców. Chętnie wziąłbym uczniów do własnego samochodu i zawiózł do Zbąszynia za własne pieniądze. Niestety jest to niemożliwe, ze względu na przepisy. W przeszłości (zamierzchłej) tak bywało, ale teraz jest to już niemożliwe. Musi być przewoźnik z licencją na przewóz osób. Dzisiaj kontaktowałem się z jednym z takich przewoźników i wycenił taką trasę na 650 zł. Dwie drużyny, dwa wyjazdy, to będzie 2x650=1300 zł. Oczywiście można szukać tańszego przewoźnika, ale nadal będzie do kwota tego rzędu. Na wyjazd starszych uczniów "szykuje się" szkoła ze Skoków i wtedy moglibyśmy partycypować w kosztach, ale i tak pieniądze mieć trzeba. Dwa lata temu też była podobnego typu sytuacja tzn. brak środków na wyjazd. Zrobiłem wtedy bardzo wymyślny trik finansowy. Otóż organizatorzy mieli zbyt mało sprzętu szachowego i zgodziłem się na wypożyczenie wapieńskiego sprzętu za kwotę 500 zł na umowę zlecenie. Kwota netto, którą otrzymałem starczyła akurat na dopłatę do autokaru, którym jechaliśmy razem ze Skokami. W tym roku finał jest w Zbąszyniu i tam mają dużo sprzętu i nie będzie możliwy taki manewr.

Nasze drużyny nie pojadą tam ... walczyć o medale. Tzn. walczyć będą, ale ich realne szanse, to trzecia dziesiątka, okolice środka tabeli. To już nie są lokalne zawody, na których relatywnie łatwo zdobywamy złote medale :)

69ukzs-ebae4a21.png

Pojechać i zagrać.

To podstawowy cel. Nie da się inaczej wychować znakomitych zawodników, jak zabierając ich na silnie obsadzone turnieje.

Lokalnie już wiele osiągnęli :)

Jak nie starczy?

To zebrane fundusze przeznaczymy na nagrody w wapieńskich turniejach :)

O losach tej zrzutki ... poinformuję na tej stronie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

69ukzs-0afc679f.png

69ukzs-27fff8cc.png

Drużyna młodsza zgłoszona do gry.

14. listopada zebrana kwota zbliżyła się do 500 zł. Udało się znaleźć przewoźnika. Zatem drużyna "młodsza" pojedzie do Zbąszynia!

To już jest sukces! :)

a9b1fa18222a6f83.png

Drużyna "starsza" też zgłoszona (18.11.), też pojedzie!!!

Motywacja już jest :) ... teraz trzeba się solidnie przygotować :)

________________________

x6f16a5434349e77.png

Uzbieraliśmy 1015 zł, cała kwota została przelana na konto Rady Rodziców.


Wpłacający18

 
Dane ukryte
300 zł
Kamil Łochowicz
150 zł
JS
Janette Stopkova
100 zł
RB
Rakowicz Bartosz
50 zł
J
Jasiu Ciszewski
50 zł
M
Mikołaj Grewlibg
50 zł
AU
Agnieszka Urban
50 zł
A
Anna Markiewicz
50 zł
 
Jacek Haja
25 zł
MP
Magdalena Pawłowska
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
 • Kamil Łochowicz

  Lubię pomagać ... :)

  150 zł
 • Jacek Haja

  Z reguły w takich akcjach wpłacam anonimowo, ale tym razem, odstępuję od tej reguły :) Jeśli dojdzie do wyjazdu, to ... będzie widać "kto się dołożył" :) Oczywiście wpłacać anonimowo też można i też taki wybór uszanujemy.

  25 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

523 337 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?