id: 6a32a3

Feldenkrais dla każdego

Feldenkrais dla każdego

Nasi użytkownicy założyli 957 439 zrzutek i zebrali 964 058 311 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności21

 • Dziś była lekcja o oczach. Nr 11 na soundcloudzie. W niedzielę warsztaty :)

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Celem projektu jest oferowanie w Internecie:



Dostęp do nich jest otwarty dla wszystkich. Oparty tylko na dobrowolnych wpłatach. Dzięki zbiórce kolejne warsztaty, nagrania i scenariusze będą przygotowane oraz udostępnione.


Od 2010 roku zajmuję się popularyzacją Metody Feldenkraisa. To moja pasja i codzienna praktyka. Jest to łagodna praca z ciałem. Ponieważ w Polsce jest mało certyfikowanych nauczycieli i zajęcia są tylko w kilku miastach, to wiele osób nie może z nich skorzystać. Także osoby, które z powodów zdrowotnych lub innych nie mogą opuścić domu, nie skorzystają z tradycyjnych zajęć. Na szczęście, każdy może praktykować sam w domu uczestnicząc w warsztatach online, włączając nagranie lub czytając scenariusz lekcji. Nie potrzeba żadnego sprzętu. Wystarczy wygodny strój, kawałek podłogi, koc lub mata.


O Metodzie Feldenkraisa: to praktyka ruchowa i nauka nowych ruchów, której celem jest sprawniejsze funkcjonowanie. Doktor fizyki i judoka Moshe Feldenkrais stworzył ją w XX wieku w Izraelu zainspirowany ruchami niemowlęcymi, wschodnimi sztukami walki oraz nauką o uczeniu się człowieka.


Składa się z kilkuset lekcji na różne naturalne czynności od wstawania, siedzenia na krześle i chodzenia po minimalne ruchy gałek ocznych, palców stóp i pracy mentalnej z wyobraźnią. To "zagadki somatyczne", czasami proste, czasami złożone, w których należy znaleźć łatwy ruch wykonany z przyjemnością i bez zbędnego wysiłku. Poszukujemy go eksplorując z uwagą i ciekawością, porównując różne warianty oraz odczuwając różnice. Każdy poszukuje samodzielnie bez naśladowania prowadzącego ani porównywania się z innymi, także bez teoretyzowania „dlaczego”; za to z akceptacją, jaki jest, jakie ma obecnie możliwości, emocje czy nastrój. Często zaczynamy od ruchu małego i powolnego, aby mieć więcej czasu i odczuć więcej doznań czyli odebrać więcej informacji z ciała. Następnie nabieramy biegłości, zwiększamy tempo, swobodę oraz zakres. Z małych poruszeń organicznie tworzą się duże jak zmiana pozycji i przemieszczanie w przestrzeni. Rozwiązaniem jest ruch najlepiej zorganizowany, efektywny, wykonany z minimalnym napięciem, o wiele mniejszym niż na co dzień. Robimy tylko to, co konieczne. Dzięki temu sam ruch, a także nasze myśli, spostrzeżenia i emocje stają się proste i klarowne.


O mnie: Paweł Wójtowicz – certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa. Zajmuje się nią od 12 lat. Ukończył 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Od 2013 roku prowadzi warsztaty w całej Polsce i zagranicą; m.in. dla studentów Akademii Muzycznej w Katowicach i w Łodzi, AWF w Poznaniu, a także na festiwalu Cyrkulacje we Wrocławiu i Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, dla aktorów Teatru Rozbark w Bytomiu i uczniów Szkoły Baletowej w Gdańsku. Ponadto pracuje indywidualnie tą Metodą z dziećmi z porażeniem mózgowym m.in. w Ukrainie.


Więcej informacji:

https://www.facebook.com/Met.Feldenkraisa/

http://pawelwojtowicz.pl/

https://soundcloud.com/pawel-wojtowicz-372971390

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 1 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Sesja indywidualna online
Dla czterech pierwszych osób wpłacających kwotę co najmniej 160 zł oferuję bezpłatną sesję indywidualną. Szczegóły takiej sesji opisane są tutaj https://www.facebook.com/events/538087583545930/
160 zł

Kupione 4 z 4

Zakończona

Wpłaty 639

JK
Jerzy Kluczny
AK
Agnieszka Kozak
DK
Dorota Kotlarz
ZJ
Zuzanna Jendryczko
BK
Beata Kościuk
EG
Ewa Grzywacz
KB
Karolina Bianga
MS
Małgorzata Starszewska
AW
Anna Wachowiak
MP
Maja
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków