Międzynarodowa gra kryptologiczna ID: 6a5f8y

Międzynarodowa gra kryptologiczna ID: 6a5f8y

206 zł z 10 000 zł

2%

206 zł

206 zł

z 10 000 zł

5 dni

5 dni

do końca

8

8

wspierających
2%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

TheCODEBREAKERS to darmowa, międzynarodowa gra online, dzięki której gracze mogą zmierzyć się ze sobą nawzajem w rozwiązywaniu kryptologicznych zagadek. Rozgrywka ma także na celu promowanie na całym świecie faktu złamania szyfru Enigmy przez polskich matematyków. 


bbae9472a3dba9b8.jpegJak to działa?


Aby zagrać, wystarczy zarejestrować swoje konto na naszej stronie www.thecodebreakers.org. Dzięki wykładom tłumaczonym na sześć wersji językowych (polski, niemiecki, angielski, hiszpański, francuski, rosyjski) uczestnicy gry poznają historię najciekawszych szyfrów biorącą swój początek już w starożytności. Po zapoznaniu się z treścią wykładu, gracze przechodzą do próby rozwiązania specjalnie przygotowanych zadań. Zespoły, które najszybciej rozwiążą zadania finałowe otrzymują nagrody kryptologiczne. Dla każdej drużyny przygotowany zostanie specjalny certyfikat potwierdzający ukończenie gry. Międzynarodowa gra kryptologiczna


Szyfry, kody, tajemnice i zagadki towarzyszom ludzkości od zarania dziejów. Na takowe możemy napotkać się zarówno w bankach, w internecie, jak i wśród najmłodszych, którzy próbują ukryć swoje wiadomości przed dorosłymi lub rówieśnikami używając do tego prymitywnych szyfrów. Dlatego właśnie zapraszamy do udziału w naszej grze, tak aby każdy mógł stać się adeptem kryptologii. Oprócz próby łamania szyfrów staramy się w wykładach przekazywać wiedzę o kluczowej roli Polaków w złamaniu szyfru Enigmy.Co planujemy w tym roku?


Stawiamy na ciągły rozwój naszego projektu. W tym roku oddajemy do dyspozycji graczy nowy, odświeżony wygląd strony głównej oraz przetłumaczenie wykładów na dwa dodatkowe języki (francuski, rosyjski). Co roku skupiamy się na stworzeniu nowych, atrakcyjnych zadań z historycznym podłożem fabularnym. Dzięki wsparciu będziemy mogli poszerzyć działalność promocyjną gry na całym świecie. Drobnymi krokami dążymy do powiększenia bazy naszych użytkowników. W tym roku naszym celem jest osiągnięcie pułapu 4 tysięcy zarejestrowanych graczy.  Zebranie większej ilości środków pozwoli nam na dalszą rozbudowę gry. W planach mamy zarówno dodawanie kolejnych języków, jak i stworzenie dedykowanej gry dla Polaków. Uczestnicy poprzednich edycji


Do tej pory w TheCODEBREAKERS wzięło udział kilka tysięcy użytkowników z całego świata. Poniższa mapa obrazuje, że możliwe jest dotarcie do najdalszych zakątków naszej planety. Wiemy jednak, że wciąż możemy się poprawiać i docierać do szerszej grupy odbiorców. Bez wsparcia nie jest to jednak możliwe.


fea3bc92675c4520.jpeg


Pomóż promować sukces pogromców Enigmy!Dla każdego wpłacającego przygotowaliśmy upominki lub wpisanie na listę wspierających na naszej stronie internetowej. Nie chcemy, aby wasza pomoc przeszła bez echa.


Bieżąca edycja międzynarodowej gry kryptologicznej theCODEBREAKERS jest współfinansowana przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Wpłacający8

RC
Ryan Chapman
75 zł
TS
Tomasz Skowronek
50 zł
MS
Marek Stankiewicz
30 zł
 
Dane ukryte
11 zł
J
Jan
10 zł
 
Dane ukryte
4 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej

Wymienienie na Liście Wspierających

Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy. Każda osoba, która obdarzy nas wpłatą w tej wysokości, zostanie wymieniona na Liście Wspierających naszej strony.


przewidywana dostawa: 30 stycznia, 2021

Wybieram

Wpłać 30 zł i więcej

Smycz

Smycz

Jesteśmy wdzięczni za wsparcie taką sumą. Zdecydowanie pomaga nam to w promowaniu naszego kraju za granicą. W tym progu każdy wpłacający otrzymuje od nas także Smycz Enigma, dostępną w kilku wariantach kolorystycznych. Wsparcie łączy się z progiem Lista Wspierających

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 30 stycznia, 2021

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Kubek logo Enigmy

Kubek logo Enigmy

Razem tworzymy coś wielkiego. W tym progu chcemy podziękować wam za wpłatę upominkiem w postaci kubka. Nadruk przedstawia projekt Enigmy pochodzący z wniosku patentowego. Wsparcie łączy się z progiem Lista Wspierających.

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 30 stycznia, 2021

Wybieram

Wpłać 75 zł i więcej

Kubek TheCODEBREAKERS

Kubek TheCODEBREAKERS

Razem tworzymy coś wielkiego. W tym progu chcemy podziękować wam za wpłatę upominkiem w postaci kubka. Nadruk przedstawia podobizny trójki polskich matematyków na tle Zamku Cesarskiego w Poznaniu. Wsparcie łączy się z progiem Lista Wspierających. 

przewidywana dostawa: 30 stycznia, 2021

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Koszulka Pogromcy Enigmy

Koszulka Pogromcy Enigmy

To już poważne wsparcie naszej inicjatywy. Dziękujemy za pomoc w rozwijaniu naszej kryptologicznej gry, w zamian odwdzięczając się tematyczną koszulką! Wsparcie łączy się z progiem Lista Wspierających

przewidywana dostawa: 30 stycznia, 2021

Wybieram

Wpłać 130 zł i więcej

Koszulka TheCODEBREAKERS

Koszulka TheCODEBREAKERS

Nowa wersja kryptologicznej koszulki w kolorze czarnym. Front koszulki zdobią podobizny trójki polskich kryptologów. Wsparcie łączy się z progiem Lista Wspierających

przewidywana dostawa: 30 stycznia, 2021

Wybieram

Wpłać 300 zł i więcej

Gra Łamacze Szyfrów

Gra Łamacze Szyfrów

Niewyobrażalne wsparcie i dodatkowa motywacja dla nas, by kontynuować rozpoczętą pracę. Po przekroczeniu tego progu w ramach podziękowania wyślemy do wpłacającego kryptologiczną grę planszową. 

(pozostało 3 z 3)

przewidywana dostawa: 30 stycznia, 2021

Wybieram

Wpłać 1500 zł i więcej

Wykład

Wykład

Za tak szczodrą wpłatę jesteśmy w stanie przeprowadzić wykład o tematyce historii szyfrów oraz Enigmy w zorganizowanej przez Ciebie sali. Wykłady prowadzone są dla grup liczących maks. 50 osób.

(pozostało 3 z 3)

przewidywana dostawa: 30 stycznia, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

589 272 zrzutki

i zebrali

332 365 061 zł


A ty na co dziś zbierasz?