id: 6a92ab

Jesteśmy Kołem Łowieckim od m-ca 06.2019 r. Nie posiadamy obwodu, mamy pomysł na biesiadę myśliwską w M. Szczecinek .Pragniemy wybić medal Za zasługi dla łowiectwa Ziemi Szczecineckiej oraz Medalu dla Weteranów misji poza granicami RP.

Jesteśmy Kołem Łowieckim od m-ca 06.2019 r. Nie posiadamy obwodu, mamy pomysł na biesiadę myśliwską w M. Szczecinek .Pragniemy wybić medal Za zasługi dla łowiectwa Ziemi Szczecineckiej oraz Medalu dla Weteranów misji poza granicami RP.

Nasi użytkownicy założyli 1 038 280 zrzutek i zebrali 1 109 823 518 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy Kołem Łowieckim na warunkach Stowarzyszenia, posiadamy jako nieliczne Koło w Polsce swój autonomiczny Nr KRS. Istniejemy w środowisku łowieckim od czerwca 2019, w tym miesiącu wpisani zostaliśmy do ewidencji kół łowieckich Polskiego Związku Łowieckiego. Nie posiadamy obwodu łowieckiego choć bardzo mocno staraliśmy się o jego uzyskanie.

Nasze korzenie sięgają roku 1997 w miejscowości Naqoura w Libanie, gdzie grupa myśliwych - żołnierzy podjęła pomysł powołania Towarzystwa Myśliwskiego Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Po powrocie do Polski, w miesiącu listopadzie 2005 r. podczas mszy św. koncelebrowanej w kościele św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku przez wówczas biskupa Kazimierza Nycza, Towarzystwo nasze po raz pierwszy zaprezentowane zostało w środowisku łowieckim naszego miasta Szczecinka.

Od tamtego dnia nasza obecność w mediach społecznościowych była już mocno zauważalna. W czasopismach łowieckich ukazywały się wzmianki na temat naszego koła, tak w okręgowej gazecie "Echo Pomorskiej kniej", czy "Braci Łowieckiej", ale również byliśmy aktywni w "Łowcu Polskim". W roku 2015, w eliminacjach konkursu organizowanego przez Polski Związek Łowiecki na łamach czasopisma "Łowiec Polski" zorganizowany został konkurs "Myśliwy w sieci". Nasza strona internetowa zajęła wówczas trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej w Polsce. Był to dla nas nie wątpliwy sukces medialny. Przez cały okres 25-lecia naszego Towarzystwa Myśliwskiego PKW, czy potem od roku 2019 jako Koło Łowieckie Nr 55 PZŁ Towarzystwo Myśliwskie Rosomak ze Szczecinka, a od roku 2022 jako Stowarzyszenie Koło Łowieckie Nr 55 PZŁ Towarzystwo Myśliwskie Rosomak, staliśmy na stanowisku, że w naszej działalności, na pierwszym miejscu będzie zawsze - człowiek i jego potrzeby.

Dlatego dbając o podstawowe potrzeby w zakresie kultury i tradycji, kultywowaliśmy pamięć gen Wł. Andersa. Za tę działalność otrzymaliśmy medal pamiątkowy 100 lat koła żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich z Rzymu. Te informacje oczywiście można odnaleźć na naszej stronie internetowej, na którą serdecznie zapraszamy.

Tam, też w sposób wyczerpujący opisana jest geneza powstania naszego Towarzystwa Myśliwskiego, którego korzenie sięgają Jerozolimy, a dokładniej V Stacji Drogi Krzyżowej, która powstała dzięki inicjatywie żołnierzy polskich, w latach 40 zeszłego wieku.

Nie mieliśmy szczęścia w uzyskaniu obwodu łowieckiego, lecz mimo to nie pozostaliśmy z tyłu, w tradycji i kultury cały czas jesteśmy obecni, czy to podczas organizacji Orszaku Trzech Króli w Szczecinku, czy podczas organizacji organizowanego przez RDLP w Szczecinku iventu Dary Lasu, którego, może to zabrzmi bardzo nieskromnie, ale jesteśmy pomysłodawcą i wielokrotnym uczestnikiem tej imprezy pro bono.

Obecnie chcieliśmy zorganizować dla Miasta i Powiatu Szczecinek Biesiadę myśliwską, taką z prawdziwego zdarzenia. Mamy też w zanadrzu przygotowany projekt Medalu zasłużony dla Łowiectwa Ziemi Szczecineckiej, który miałby być przeznaczony dla ludzi, którym łowiectwo te prawdziwe, jest bliskie sercu każdego uczciwego myśliwego. Ale to co najważniejsze jako, że jesteśmy kołem łowieckim, którego korzenie wywodzą się mimo wszystko z szeregów wojska a szczególnie weteranów misji PKW, mamy przygotowany projekt medalu pamiątkowego dla weteranów - żołnierzy - myśliwych, którzy ciałem pełnili swoją chlubną służbę poza granicami, w wielu zakątkach świata, ale sercem byli niemal z każdym wspomnieniem podczas misji w polskiej kniei.

Tym ludziom - myśliwym – weteranom, to się w pełni należy, dlatego chcielibyśmy projekt doprowadzić do szczęśliwego końca, a to wszystko może stać się dzięki wsparciu państwa, choćby drobną kwotą.

 

 

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 5

WK
Wojciech Krukowski
100 zł
KM
Krzysztof Mielnikiewicz
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!