id: 6abf85

Fundacja Bracia - Razem do celu!

Fundacja Bracia - Razem do celu!

1 157 zł 
z 5 000 zł
23%
25 dni do końca
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zrzutka na realizację zadań statutowych Fundacji Bracia oraz na pokrycie stałych kosztów funkcjonowania organizacji.

O fundacji:

Fundacja Bracia jest organizacją charytatywną skierowaną dla środowisk miłośników militarnych gier terenowych – w szczególności ASG, której nadrzędnym celem jest pomoc w trudnej sytuacji życiowej, w jakiej znalazły się osoby i członkowie ich rodzin z naszego otoczenia. Nazwa fundacji – Bracia – nawiązuje do niezwykłej, braterskiej i nienazwanej więzi „towarzyszy broni”, która zawiązuje się między ludźmi w skrajnie trudnych sytuacjach. Więź ta nawet po latach jest silniejsza od tej rodzinnej.

Nasza historia

Decyzja o utworzeniu samej organizacji dojrzewała kilka lat. Będąc graczem od przeszło 12 lat miałem możliwość obserwowania zmian i rozwoju pasji młodych ludzi. Z roku na rok przybywało w niej osób. Im bardziej się poznawaliśmy tym powstałe więzi zaciskały się – z chłopców zamieniliśmy się w mężczyzn, mężów i ojców. Wraz z tym zmienił się nasz świat i problemy, które zaczęliśmy zauważać. Pierwsze działania, by „coś zmienić” były powiązanie z akcją Szlachetna Paczka, którą wspieramy, co roku. Chęć niesienia pomocy stała się coroczną tradycją wpisaną w nasz kalendarz. Im głębiej w las tym więcej drzew – rozrastające środowisko przyciągało różnych ludzi, także tych skrytych, którzy choć potrzebowali pomocy to o tym nie wspominali jak tata Antosia, z którym strzelaliśmy się od 3 lat a znałem go osobiście od 19… Sprawy nie można było od tak zostawić… Od 2015 roku zorganizowaliśmy kilkanaście akcji pomocowych: dla dwuletniej Ani chorej na raka mózgu, Antosia z autyzmem, Wiktora chorego na SMA, Paulinki z porażeniem mózgowym i Jacka, którego nie oszczędził rak. Z czasem potrzeby rosły a pomoc była za mała. Właśnie wtedy powstała idea Fundacji, na początku odległa, ale dziś możemy realizować nasze marzenia – pomagać innym. Jako środowisko mamy wspólną pasję, cele i możliwości spędzania czasu razem. Ta nieformalna więź, jak we wspomnianej rodzinie może zdziałać cuda, bo nawet największa podróż zaczyna się od małego kroku…

MASZ CHĘĆ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

Zapraszamy na naszą stronę ww

www.FundacjaBracia.pl

Na co przeznaczymy środki:

Zebrane środki przeznaczymy na:1) cele statutowe fundacji - bieżąca pomoc osobom niepełnosprawnym, pokrycie kosztów leczenia podopiecznych - na dzień otwarcia zrzutki zebraliśmy 8 586,70 zł

2) utworzenie funduszu wypadkowego - chcielibyśmy utworzyć rezerwę środków dla nagłych wypadków i losowych sytuacji. Ostatnie kilka miesięcy pokazało że życie negatywnie nas zaskakuje w ciągu chwil a jako organizacja nie mamy sił by nawet w doraźny sposób udzielić wsparcia. Planowana wysokość funduszu wynosi ok 30 000 zł.

3) Fundacja jako organizacja musi byś samowystarczalna. Pomimo wspaniałych ludzi którzy nas otaczają - udostępnienie serwera pod stronę www, bezpłatne miejsce na biuro oraz dokumenty ponosimy koszty działalności. Mniej więcej jest to 300 zł miesięcznie - 220,17 zł księgowość oraz pozostałe koszty administracyjne. Rocznie jest to kwota ok 3600 zł.

Na co nie przeznaczymy środków:

wypłaty, premie i wynagrodzenia - fundacja nikogo nie zatrudnia, a zarząd nie pobiera wynagrodzenia za swoją pracę (jedynie zasadnie poniesione koszty dojazdów, administracyjne itp). Fundację założyliśmy i prowadzimy by służyła ludziom, a zarabiamy na życie jak większość ludzi - chodząc na co dzień do pracy.

Czym się różnimy od innych fundacji ?

My nie czekamy aż podopieczni zaczną "sami sobie" zbierać środki a my ograniczymy się do udostępnienia rachunku i obserwowanie z boku rozwoju sytuacji. Skoro ktoś potrzebuje pomocy, to staramy się uruchomić własną inicjatywę bez straty cennego czasu.

Wśród naszych podopiecznych są: Bartek - po ciężkim wypadku samochodowym Adam - wymaga rehabilitacji po ciężkim złamaniu Olga - od urodzenia cierpi na padaczkę oraz zespół innych chorób Jakub - mały chłopczyk, któremu przyszło się zmierzyć z rakiem mózgu

i jeszcze inne osoby....

Nasze ostatnie akcje:

Bez partnerów nie damy rady...

Na szczęście oto są i Oni. Grupy bezinteresownych osób, bez których nie dalibyśmy rady. To tylko niewielka część z nich:

Zrzutka stworzona przez [Piotr Rawski]Prezes zarządu Fundacji Bracia

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 9

 
Dane ukryte
910 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
16 zł
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

776 203 zrzutki

i zebrali

577 075 936 zł

A ty na co dziś zbierasz?