id: 6att5a

Pomoc w organizacji zajęć chóralnych dla dzieci i młodzieży z regionu przemyskiego oraz na zakup instrumentu: małych, przenośnych organów piszczałkowych (pozytywu)

Pomoc w organizacji zajęć chóralnych dla dzieci i młodzieży z regionu przemyskiego oraz na zakup instrumentu: małych, przenośnych organów piszczałkowych (pozytywu)

Nasi użytkownicy założyli 1 146 328 zrzutek i zebrali 1 194 149 233 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drodzy Państwo!


Opierając się na wspaniałej tradycji kształcenia muzycznego w Przemyślu, powołaliśmy w 2018 r. Fundację, której główną ideą jest kontynuacja misji słynnej Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu (1916-1963). Najważniejszymi celami naszej działalności są edukacja muzyczna dzieci i młodzieży, a także podejmowanie różnego rodzaju inicjatyw kulturalno-edukacyjnych służących popularyzowaniu muzyki, zwłaszcza w społeczności lokalnej.


Rok temu uruchomiliśmy Szkołę chóralną dla dzieci i młodzieży. Liczba chętnych do nauki śpiewu już od samego początku uświadomiła nam, jak bardzo potrzebny i oczekiwany w Przemyślu jest taki rodzaj edukacji kulturalnej. Niestety, nasze plany dotyczące dalszego rozwoju tej inicjatywy pokrzyżowała pandemia koronawirusa… Jednakże pozytywna energia osób nas wspierających oraz zmotywowany do działania zespół młodych ludzi sprawiły, że jesteśmy mocno zdeterminowani do kontynuowania tej idei – w trosce o najmłodszych członków naszej społeczności.


Chcielibyśmy zorganizować darmowe zajęcia artystyczne dla każdej młodej osoby, która zgłosi się do nas, pragnąc rozwijać swój talent i pasję. Planujemy zatrudnić wykwalifikowane osoby do prowadzenia zajęć chóralnych i umuzykalniających. Dopełnieniem całego przedsięwzięcia, a zarazem niepowtarzalną okazją do kontaktu z żywą muzyką byłyby koncerty edukacyjne, prowadzone w sposób przystępny dla najmłodszych, stwarzające możliwość poznania z bliska różnych instrumentów muzycznych, ich odmian oraz budowy, a także rozmowy z artystami o ich drodze do kariery.

 

Bardzo ważnym narzędziem w pracy dydaktycznej oraz narzędziem służącym rozpowszechnianiu kultury muzycznej jest instrument. Chcielibyśmy, aby Fundacja posiadała małe, przenośne organy (tzw. pozytyw), do których mieszkańcy mniejszych miejscowości, takich jak Przemyśl, nie mają dostępu. W długotrwałej perspektywie posiadanie własnego instrumentu sprawia, że realizacja koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży jest łatwiejsza i tańsza, a realizacja dydaktyki organowej w ogóle możliwa.

 

Jako organizacja pozarządowa nie mamy żadnych stałych środków finansowania. Ufamy, że są ludzie, którym, tak jak nam, leży na sercu rozwój najmłodszych i spełnianie ich marzeń.

 

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą okazaną pomoc, przybliżająca nas do realizacji tej misji. Zapraszamy do uczestnictwa w organizowanym przez Fundację cyklu koncertów on-line, dostępnych już niebawem na stronie internetowej: www.sso-przemysl.pl, które będą odzwierciedleniem naszej ogromnej determinacji, ale przede wszystkim podziękowaniem za Państwa wsparcie. 


D Z I Ę K U J E M Y !!!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 7

 
Dane ukryte
50 zł
BF
Bozena frey
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!