id: 6bn46n

Plenery Artystyczne Dla Dzieci

Plenery Artystyczne Dla Dzieci

10 zł
z 3 200
0%
zakończona
26.06.2019r
2
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 037 771 zrzutek i zebrali 1 108 539 571 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Plenery Artystyczne „Wieś jest cool”. Pierwszy plener został zorganizowany w 2010 roku z inicjatywy pani Władysławy Bimkiewicz - sołtys Woli Jablońskiej. Plener jest organizowany dla dzieci w wieku 7-12 lat z obszarów wiejskich, gdzie dostęp do warsztatów artystycznych jest z wielu względów utrudniony.

Dajemy dzieciom okazje i szanse tworzenia pierwszych dzieł w wielu technikach pod okiem doświadczonych artystów. Przez sześć dni dzieci spędzają z nami ponad 50 godzin, wspólnie tworząc, poznając oraz wspaniale się bawiąc. Radość na ich twarzach jest dla nas prawdziwą motywacja do ciągłego ulepszania projektu. Warto wspomnieć o gronie dzieciaków, które dzięki naszym plenerem zafascynowali się sztuką i wciąż rozwija swoje pasje.

Plenery Artystyczne „Wieś jest Cool” organizowane są przy współpracy z doświadczonymi nauczycielami, natomiast dzieci w trakcie trwania pleneru znajdują się cały czas pod opieką osób z uprawnieniami pedagogicznymi.

Dzieci w trakcie plenerów mogą wybrać kilka zajęć z bardzo zróżnicowanej listy. Organizujemy zajęcia m.in. z malowania, rysowania, rzeźbiarstwa, rytmiki, tańca oraz zajęć sportowych. Dodatkowo podczas VI Edycji plenerów zostały zorganizowane zajęcia z fotografii, pierwszej pomocy oraz zajęcia survivalowe dla małych mężczyzn. Ważnym punktem każdych plenerów jest spotkanie z zaproszonym gościem, bywają u nas znani artyści, podróżnicy a nawet policja ze alkogoglami oraz psem policyjnym. Każde spotkanie przynosi ogromną dawkę wiedzy ale i co najważniejsze świetnej zabawy.Plenery Artystyczne „Wieś jest Cool” organizowane są przy współpracy z doświadczonymi nauczycielami, natomiast dzieci w trakcie trwania pleneru znajdują się cały czas pod opieką osób z uprawnieniami pedagogicznymi. Bardzo dużą pomoc w organizacji i przeprowadzeniu pleneru otrzymujemy od studentów pedagogiki. Dzięki wspaniałej współpracy studentów z doświadczonymi pedagogami oraz artystami, studenci zdobywają doświadczenia oraz cenne wskazówki. Dzieci w trakcie plenerów mogą wybrać kilka zajęć z bardzo zróżnicowanej listy. Organizujemy zajęcia m.in. z malowania, rysowania, rzeźbiarstwa, rytmiki, tańca oraz zajęć sportowych. Dodatkowo podczas VI Edycji plenerów zostały zorganizowane zajęcia z fotografii, pierwszej pomocy oraz zajęcia survivalowe dla małych mężczyzn. Ważnym punktem każdych plenerów jest spotkanie z zaproszonym gościem, bywają u nas znani artyści, podróżnicy a nawet policja ze alkogoglami oraz psem policyjnym. Każde spotkanie przynosi ogromną dawkę wiedzy ale i co najważniejsze świetnej zabawy.W trakcie trwania każdych plenerów, wyruszamy na prawdziwą wyprawę do oddalonego o kilka kilometrów Parku Historycznego uroczysko Wolkołaka gdzie mieści się osada Drużyny Wojów Piastowskich Jantar. Tam spędzamy cały dzień, wspólnie poznając historię oraz słuchając niesamowitych legend i baśni. Znajdujemy także czas na trening władania mieczem czy rzutu oszczepem.Sobota natomiast jest dniem podsumowania, zajmujemy się dokończeniem dzieł i ostatnimi treningami. Przygotowujemy wystawę dzieł oraz pokazy dla rodziców, którzy przychodzą wieczorem podziwiać nasze talenty. Oczywiście zakończenie plenerów musi zakończyć się ogniskiem i wspólnymi zabawami.Warto wspomnieć, że nasze działa można podziwiać jeszcze przez cały kolejny tydzień w trakcie wystawy po plenerowej.

Na co zbieramy środki?

Planujemy zakup 12 drewnianych sztalug malarskich o regulowanej wysokości.

Przez ostatnie edycje plener odbywał się na sali wiejskiej. W kolejnej edycji chcemy aby duża część zajęć, prowadzona była na świeżym powietrzu.

Do osiągnięcia tego celu potrzebujemy kilku pawilonów ogrodowych, aby dzieci nie przebywały wielu godzin na słońcu.

Zakup przyborów rysowniczych, farb oraz uzupełnienie sprzętu sportowego.

Dane Fundacji:

Wola Jabłońska 60 64-308 Jabłonna

KRS: 0000625756NIP: 9950237879REGON: 364825974

Kontakt:

Krzysztof Bimkiewicz731-160-379[email protected][email protected]www.mambzika.pl

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Galeria
Za każdą wpłatę dostaniesz od nas link do galerii z najbliższej edycji Plenerów Artystycznych "Wieś jest Cool"Pamiętaj aby udostępnić nam swój adres e...
1 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Galeria + elektroniczne podziękowanie
Za każdą wpłatę dostaniesz od nas link do galerii z najbliższej edycji Plenerów Artystycznych "Wieś jest Cool"Dodatkowo otrzymasz skan podziękowania w...
50 zł
Zakończona
Inne
Galeria + dzieło
Za każdą wpłatę dostaniesz od nas link do galerii z najbliższej edycji Plenerów Artystycznych "Wieś jest Cool"Dodatkowo prześlemy  na podany adres poc...
100 zł
Zakończona

Wpłaty 2

 
Dane ukryte
2 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!