id: 6czhfg

Lepsze życie chorego Amstaffa - jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...

Lepsze życie chorego Amstaffa - jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 176 461 zrzutek i zebrali 1 228 371 212 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Proszę Was ludzie dobrego serca o pomoc w zbiórce dla przygarniętego przez nas pieska, który wymaga leczenia. Pies, to starszy amstaff, którego los doświadczył w bardzo przykry sposób. Choć kiedyś kochany i tresowany, kiedy przyjęliśmy go pod nasz dach był schorowany, wycieńczony, wygłodzony i przerażająco smutny. Proszę przeczytaj jego historię i pomóż nam zebrać chociaż trochę środków na jego leczenie. Nawet jedna złotówka to dla nas olbrzymi krok na przód!

Leki, dieta i badania = cud życia

Kobel ma około 10 lat, kiedyś zapewne był prężnym i silnym przedstawicielem swojej rasy, jednak obecnie to taka jedna kupka psich nieszczęść.

Z wyników badań widać, że Kobel ma znacznie podwyższony poziom kreatyniny oraz mocznika we krwi, co oznacza, że cierpi na przewlekłą niewydolność nerek (PNN), która choć może być leczona skutecznie i łagodząco, jednak kończy się śmiercią, a bez leczenia i opieki paliatywnej w późniejszej fazie - w męczarniach.

Jak objawia się PNN? Pies w trakcie choroby, która latami może nie dawać znaków, ma cały zakwaszony organizm - odczuwa zgagę, jest apatyczny, traci kontakt z otoczeniem, chudnie bo nie ma apetytu, ma problemy z wypróżnianiem się mając przy tym wzmożone pragnienie. W ostatniej fazie choroby zwierzę ledwo oddycha, bardzo cierpi, zaczyna wymiotować i siusiać krwią.

Jakby PNN to było mało, to pies musiał zostać wykastrowany z powodu wykrytego raka jądra (co w stanie jego nerek było ryzykowne, ale konieczne) a także usunięto mu kilka zębów z uwagi na ich fatalny stan (grubsza warstwa kamienia od samego zęba, w zębach resztki pokarmu, papier, trawa, ropa). W dodatku ma reumatyczne stawy z racji swojego wieku, odzywające się krzywo zrośnięte złamanie łapy, niegojące się drobne rany na ciele oraz zapalenie rogówki.

Kobel jednak walczy. Nie poddaje się. Nasz dom tymczasowy dla niego zmienił się w dom adopcyjny, bo uważamy, że skoro on walczy, to my też dla niego powinniśmy zrobić wszystko - dać mu radość i dobre samopoczucie chociaż miałby to być dla nas za krótki czas niż byśmy tego chcieli.

Nasza codzienność z nim to: poranne leki - Azodyl (sprowadzany z USA miks probiotyków) (cena u naszego weterynarza to około 350zł na 20 dni), RenalVET (wspomagacz układu moczowego, cena około 45 zł/mies), Nolpaza (lub pochodny) na zgagę (ok 18 zł za opakowanie/mies.); wieczorne leki Azodyl, RenalVET plus Nefrokrill (olej z kryla z minerałami) (ok 45 zł/mies.) a także rano i wieczorem krople do oczu Dicortineff (18 zł/4 tygodnie) oraz Octenisept na rany skórne.

Jak łatwo policzyć, koszt miesięczny tych leków i suplementów to około 651 zł. Do tego należy doliczyć kroplówki (20 zł) i cotygodniowe badania krwi (40 zł).Karma weterynaryjna na nerki kosztuje około 200 zł/miesięcznie (z uwagi na żeby trzeba podawać zamiennie suchą i mokrą by nie stracił chęci do jedzenia, wówczas kwota rośnie).

Obecnie choć schorowany, stara się zachować pogodę ducha i stawić czoła wyzwaniu jakim jest leczenie. Nic tak nie cieszy jak jego merdanie ogonem, błysk w oku, apetyt, zdrowa sierść i łaszenie się by go pogłaskać.

Pomóż i pozwól mu godnie i bez cierpienia dożyć sędziwej starości jako kochany i zadbany pies. Każda jedna złotówka to dla nas trojga ogromny krok naprzód. POMÓŻ, proszę.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 38

 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków