id: 6d3dkh

Działalność Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wsi Kieleckiej

Działalność Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wsi Kieleckiej

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 176 687 zrzutek i zebrali 1 228 719 782 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy ludźmi, którym na sercu leży nasze, polskie dziedzictwo kulturowe. Chcemy go badać, popularyzować i w ten sposób, ostatecznie ochronić przed zapomnieniem lub bezpowrotnym zniszczeniem. W tym celu organizujemy „zrzutkę” na własną działalność statutową.

Jak wszyscy wiedzą, stowarzyszenia to nie Fundacje, i nie mamy stałych wpływów w postaci środków finansowych na podejmowane przez nas przedsięwzięcia. Pomysłów mamy dużo lecz zawsze istniej ograniczenie w postaci tzw. „wkładu własnego”, którego nie jesteśmy w stanie zapewnić tylko dzięki składkom członkowskim. Stąd nasza prośba do wszystkich uczynnych o wsparcie abyśmy mogli dalej działać i pomagać w ochronie i promocji dziedzictwa polskiej wsi.   

Dlaczego to jest ważne?

W ostatnich latach można zaobserwować stopniowy ale stały wzrost zainteresowania kulturą ludową. Nie jest to tylko zasługa Cleo i Donatana ale też chęci powrotu do swoich korzeni, do kultury tradycyjnej. My nie interesujemy się nią tylko od święta ani dla chęci zysku. Jej dobro leży nam na sercu bo uważamy, że tradycja jest bardzo ważna i potrzebna aby zachować własną niepowtarzalną tożsamość. Jest też przy okazji piekielnie ciekawa… zwłaszcza gdy nawiązuje do dawnych technik rzemieślniczych, przesądów lub wierzeń. W roku ubiegłym, dzięki wsparciu instytucji i innych osób udało nam się wydać nietypową publikację o kapliczkach, krzyżach i figurach przydrożnych oraz zorganizować konferencję, podczas której prowadzone były rozważania nad tym jak robić ekspozycje muzealne aby były one atrakcyjne poznawczo i poprawne merytorycznie.

Kim jesteśmy?

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wsi Kieleckiej od kilkudziesięciu lat stara się wspierać działania oraz promuje Muzeum Wsi Kieleckiej, poprzez różnego rodzaju akcje społeczne, organizację konferencji naukowych i popularnonaukowych, wydawnictwa oraz inne działania zgodne z zakresem posiadanego statutu. Na kanwie tych działań zostało zrealizowanych wiele projektów pokazujących nasze stowarzyszenie jako organizację godną zaufania i sprawnego realizatora powierzonego mu przez społeczeństwo celu, jakim jest ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego polskiej wsi. Obecnie TP MWK jest międzypokoleniowym zespołem ambitnych i chętnych do działania osób, które nie wyobrażają sobie tego, że kultura naszych dziadków, pradziadków i prapradziadków zniknie bezpowrotnie

Dlaczego my?

Bo mamy chęć coś zrobić i wiemy jak tego dokonać. Mamy w tym zakresie duże doświadczenie, które zdobyliśmy angażując się w projekty zrealizowane na rzecz społeczności lokalnych. Chcemy aby dziedzictwo kulturowe, którego czujemy się beneficjentami przetrwało.

Pomóżcie nam w tym!!

Z góry dziękujemy za waszą pomoc i zaangażowanie. W ten sposób stajecie się mecenasami dziedzictwa.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!