id: 6dbm57

Na wybudzenie Mileny ze śpiączki

Na wybudzenie Mileny ze śpiączki

Nasi użytkownicy założyli 1 167 447 zrzutek i zebrali 1 215 051 649 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Z uwagi na fakt, iż wiele osób wspiera Milenę korzystając z tej zbiórki - nie zamykamy jej. Zbieramy jednakże fundusze na kolejne miesiące neurorehabilitacji - zapraszamy do zbiórki pod adresem https://zrzutka.pl/z8py9n


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Milena ma 20 lat i jest naszą najmłodszą siostrą. Ma mnóstwo planów na życie oraz nie mniej energii, by je realizować. Nasze dzieci uwielbiają ciocię Milenę, bo zawsze ma dla nich dużo serca i cierpliwości, poświęcając całą swoją uwagę. 


Od kilku tygodni nie wiemy co im mówić, ponieważ w wyniku wypadku samochodowego Milena doznała poważnego urazu mózgu i rozpoczęła samotną walkę o życie na OIT. Przez 3 tygodnie rodzina w bezsilności i strachu czekała na kolejne wiadomości. Gdy już nadchodziły, nie dawały nadziei, jak np. następujące po sobie w przeciągu kilku dni informacje - że przestała samodzielnie oddychać, że kolejny tomograf nie wykazał poprawy - że tak naprawdę pozostaje nam tylko czekać i liczyć się z każdym możliwym scenariuszem. W efekcie, każde nadchodzące połączenie i dźwięk telefonu powodowały lęk przed najgorszą z możliwych informacji - że usłyszymy, że Milena nie wygrała tej pierwszej i najważniejszej bitwy - o przeżycie.


Po prawie 3 tygodniach siostra stała się wydolna oddechowo. Dzięki jej wielkiej woli życia i niesamowitym możliwościom regeneracyjnym młodego organizmu na twarzach członków rodziny pojawił się uśmiech. Niestety tylko na chwilę. Ceną przeżycia Mileny okazała się śpiączka mózgowa. By móc ją wybudzić i kiedykolwiek z nią porozmawiać potrzebujemy ogromnych środków. Koszt miesięcznego pobytu w ośrodkach wybudzeniowych w zależności od stanu pacjenta waha się między 20.000 zł a 25.000 zł. Intensywna i wzmożona rehabilitacja jest podstawowym warunkiem poprawy stanu zdrowia – kluczowe jest jej wdrożenie jak najszybciej po urazie. Możliwości korzystania z usług ośrodków w ramach NFZ są ograniczone, bowiem pacjent musi otrzymać odpowiednio wysoką ocenę w skali Glasgow. Pamiętać należy także o listach oczekujących na przyjęcie (w olsztyńskim Budziku w kolejce do przyjęcia czeka kilkuset pacjentów). Aktualnie siostra nie spełnia wymogów według skali Glasgow, zaś w terminie najbliższych 14 dni szpital ma prawo podjąć decyzję o wypisie, pozostawiając rodzinę samą sobie. Nie możemy pozwolić by miesięczna, heroiczna walka siostry i najtrudniejsze chwile w życiu rodziny zostały zmarnowane. Walczymy nie o to, by Milena pozostała z nami w stanie wegetatywnym, ale o to by wróciła do nas jako świadoma osoba. O to, by mogła dalej marzyć i mieć plany, by nasze dzieci znowu mogły radośnie podskakiwać na wieść, że przyjeżdża ciocia. Walczymy o to, by nasi rodzice, dla których jest to szczególnie ciężki czas, mogli wieczorem położyć się spać wiedząc, że Milena jest pod odpowiednią, dającą nadzieję opieką.


  Celem naszej zbiórki jest pokrycie 4 miesięcznej terapii w prywatnym ośrodku, w sytuacji w której siostra nie zakwalifikuje się do programu NFZ. W przypadku, gdy siostra zostanie objęta opieką NFZ, za uzbieraną sumę chcemy opłacić pobyt w ośrodku (pobyt w ramach NFZ nie jest bezpłatny, choć kilkukrotnie niższy), a także zapewnić odpowiedni sprzęt oraz rehabilitację stosowną do jej potrzeb już po ewentualnym wyjściu z ośrodka, gdy rozpocznie się żmudna, prawdopodobnie wieloletnia walka o powrót do sprawności. Mamy nadzieję, że w późniejszym terminie sami nauczymy się odpowiedniej stymulacji, która znacznie obniży koszty. 

 

Nasza rodzina nie posiada zasobów finansowych, pozwalających zapewnić Milenie odpowiednią rehabilitację - jesteście naszą jedyną nadzieją. Bez Was nasza siostra na zawsze pozostanie uwięziona w swoim ciele i w swojej głowie. Prosimy o każdą pomoc - zarówno finansową, jak również pod postacią udostępnienia zrzutki. Liczy się dosłownie każda złotówka i każda forma pomocy. 

Jeśli możecie nagłaśniajcie naszą sprawę - musimy wyrwać Milenę ze snu! Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1257

preloader

Komentarze 77

 
2500 znaków