Domowy ośrodek terapeutyczny - Normalny DDDom Fundacji PRZEMOCNIe
Domowy ośrodek terapeutyczny - Normalny DDDom Fundacji PRZEMOCNIe
Nasi użytkownicy założyli 1 226 470 zrzutek i zebrali 1 348 882 215 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Ta zbiórka jest podyktowana bardzo konkretną, i nie ukrywamy, bardzo miłą dla nas potrzebą - do Fundacji zgłosiło się na pobyt stały (czyli terapię ‘all inclusive’) na raz kilka osób, a my czujemy się na siłach udzielić im tej pomocy.
Z tego powodu potrzebujemy wynająć dom, który pozwoli nam rozszerzyć działalność (teraz prowadzimy dom z jedną osobą w trakcie całościowej terapii i utrzymujemy go ze środków prywatnych).
Teraz potrzebujemy budynku, który:
Spełnia standardy miejsca zarówno do pracy biurowej i intelektualnej, jak i do aktywności fizycznych, codziennego życia i pracy sklepu charytatywnego;
Zapewni odpowiedni poziom intymności i bezpieczeństwa dla łącznie:
- do 3 osób przyjętych na pobyt stały,
- rodziny (z dziećmi lub bez) przyjętej na pobyt tymczasowy,
- uczestników warsztatów, konsultacji oraz zjazdów,
- będzie się znajdował na południowo - zachodniej ścianie Polski, gdyż Fundacja coraz bardziej związana jest z Holandią i ten związek będzie się pogłębiał,
- będzie mógł być zamieszkany przez zwierzęta, którymi opiekuje się Fundacja,
- jest ogrodzony - wpływa to bardzo dobrze na samopoczucie klientów i usprawnia ich proces terapeutyczny.
Dlaczego każdemu opłaca się zainwestować w siedzibę Fundacji?
Bo jest to bardzo szybka i wbrew pozorom jedna z najtańszych metod terapii, to znaczy: dorzucając się do prowadzenia tego ośrodka, wspierasz kulejący i utykający system opieki zdrowotnej nad swoimi rodakami. Niewieloma rodakami - ale za to rzetelnie i kompleksowo, bo my pracujemy ze wszystkim: od problemów emocjonalnych, niedojrzałość społeczną, brak kompetencji zawodowych i wykształcenia, zaniedbania higieniczne i brak dyscypliny, po niemarnowanie jedzenia.
Od nas człowiek wychodzi silniejszy, zdrowszy i gotowy do życia w każdym aspekcie, który był u niego wcześniej zaniedbany - inne terapie tego nie oferują.
W tych “nieodrealnionych” warunkach domowej społeczności, wszystkie zaniedbania wychowawcze są naprawiane - bardzo intensywnie i bardzo szybko.
Nasz ośrodek zawsze prowadzimy jako prawdziwy dom i mamy już w tego typu działalności kilka lat doświadczenia.
U nas nie ma wychowawców - Fundacja oferuje warunki, w których wspólnie: mieszka się, pracuje i wchodzi w relacje. Jest to terapia w praktyce - tworzymy warunki niemal identyczne jak te, z którymi każdy z nas spotyka się w dorosłym, codziennym życiu; można tu zmierzyć się z własnymi lękami, traumami, wątpliwościami i skonfrontować się z ostatecznymi przyczynami swoich nieszczęść w prawdziwych relacjach - tak, by wyjść zdrowszym, pewniejszym siebie, jeszcze bardziej zmotywowanym i z wiedzą, jak rozwijać umiejętności komunikacyjne i organizacyjne potrzebne każdemu, kto chce wieść zdrowe i szczęśliwe życie.
W bezpiecznym i pilnowanym otoczeniu można znaleźć wreszcie czas i miejsce na to, by wsłuchać się w siebie, zweryfikować swoje przekonania, wypróbować swoje siły i zintegrować życiowe doświadczenia.
……………
Fundację PRZEMOCNIe tworzą obecnie trzy osoby:
Anna Lachowska - założycielka, pedagog, pracownik socjalny, terapeutka TSR, interwent kryzysowy; autystka z ADHD po zakończonej psychoterapii
Remigiusz Wróbel - hiperlingwista, któremu praca w Fundacji uratowała życie; autystyczny ADHD-owiec w trakcie terapii zaburzenia borderline
Czym się zajmujemy?
Psychoedukujemy i prowadzimy pracę socjalną na najwyższym poziomie - zarówno w kontakcie bezpośrednim, jak i online. Jesteśmy osobami mocno doświadczonymi przez życie - dotyczą nas takie kwestie, jak syndrom DDA/DDD, spektrum autyzmu, ADHD, nerwica, PTSD, depresja, zaburzenia osobowości, uzależnienia; jest jednak dla nas jasne, że:
- zdrowe, konsekwentne i pozbawione uprzedzeń podejście do zdobyczy nauk psychologicznych i społecznych,
- podjęcie się psycho- i farmakoterapii, oraz
- nawiązywanie relacji z ludźmi, którzy z własnej inicjatywy szukają dla siebie pomocy i rozwiązania swoich problemów -
NAPRAWDĘ DZIAŁA, co podkreślają nasi zadowoleni klienci i odbiorcy.
W ramach Fundacji prowadzimy między innymi Program Pracy Samemu nad Sobą “DDDetox”, przeznaczony dla osób zmagających się z traumą zaniedbań wychowawczych i przemocą w rodzinie oraz niezdrowymi relacjami z partnerami, rodziną, środowiskiem pracy itp.
Ponadto, na naszym kanale w serwisie YouTube opublikowaliśmy od 2017 r. kilkaset filmów o tematyce psychoedukacyjnej, a z konsultacji (prowadzonych zarówno bezpośrednio, jak i online) skorzystało już łącznie kilka tysięcy osób.
W poprzedniej siedzibie Fundacji prowadziliśmy ponadto warsztaty typu “DIY”, wzmagające poczucie zaradności, samodzielności i inicjatywy, a w najbliższej przyszłości chcemy ponadto wprowadzić usługę felinoterapii (jesteśmy w trakcie wyrabiania certyfikatów terapeutycznych dla fundacyjnych kotów) oraz stworzyć profesjonalną holenderską agencję pracy przeznaczoną specjalnie dla osób w spektrum autyzmu.
Kierujemy do zaufanych i renomowanych ośrodków zdrowia psychicznego oraz udzielamy pomocy w samodzielności - poza systemem opieki społecznej. Rozpoczęliśmy też pracę nad portalem lifestylowo - influencerskim.
Kontaktują się z nami osoby, które z najróżniejszych przyczyn - ale zawsze związanych ze zdrowiem psychicznym - nie umieją zrozumieć siebie ani otoczenia, nie potrafią odnaleźć własnego miejsca w świecie, czują się nieszczęśliwe z powodu niezdrowych i toksycznych relacji z innymi ludźmi. Osoby z dużym potencjałem intelektualnym, utalentowane, ale zagrożone wykluczeniem społecznym lub już wykluczone.
Nasze własne doświadczenie pokazuje, że nawiązywanie bliskich kontaktów z innymi osobami pracującymi nad swoimi problemami tworzy naturalną społeczność, w której klient uczy się rozumieć swoje życiowe doświadczenie, dostrzegać i wykorzystywać swój własny potencjał oraz stawiać zdrowe granice i tworzyć zdrowe, szczęśliwe związki.
My nie chcemy mieć podopiecznych - każdego naszego klienta traktujemy od samego początku jak świadomą, odpowiedzialną za siebie osobę, której umożliwiamy kontakt i nawiązywanie relacji z innymi ludźmi w procesie zdrowienia - poprzez rozmowy, konsultacje, warsztaty, wspólne lektury i dyskusje oraz po prostu przez uczestnictwo w codziennym życiu, czyli dbaniu o swoje dobre samopoczucie oraz rozwój, wypełnianiu obowiązków i spędzaniu czasu wolnego.
Na ten cel prowadzimy też zbiórkę niepotrzebnych ubrań: https://www.ubraniadooddania.pl/foundation/campaigns/136
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.
Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej
Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!
Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.