id: 6eh9e6

Szlachetna Paczka - okulary dla głuchoniemej pani Aleksandry

Szlachetna Paczka - okulary dla głuchoniemej pani Aleksandry

501 zł
z 500
100%
zakończona
26.11.2018r
13
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 035 059 zrzutek i zebrali 1 101 900 457 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pani Aleksandra (48 lat) jest głuchoniema i samodzielnie wychowuje 13-letnią córkę. Niskie zarobki sprawiają, że miesięcznie na życie zostaje im około 60 zł na osobę. Wzrok dla osoby głuchoniemej jest podstawowym środkiem komunikacji ze społeczeństwem, a pani Aleksandra musi chodzić w starych, zbyt słabych okularach, bo nie stać jej na nowe. Razem możemy sprawić, że te święta pani Aleksandra ujrzy świat wyraźnie i w jasnych barwach :)

Życie pani Aleksandry uległo zmianie od października, kiedy wyprowadziła się od męża. Obecnie wynajmuje niewielkie mieszkanie w Gdyni. Kobieta ma problem ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Powodem jest fakt, że jest głuchoniema. Obecnie pracuje jako sprzątaczka, a córka uczy się w podstawówce. Obecne wynagrodzenie wynosi 1450 zł. Otrzymuje również rentę chorobową w wysokości 668 zł i zasiłek pielęgnacyjny- 184 zł. Po odjęciu wszystkich kosztów utrzymania (2180 zł, dochód na jedną osobę wynosi zaledwie 61 zł. Pani Aleksandra jest bardzo zżyta z córką Pauliną. Pomimo, że ciężko im się porozumieć, to starają się spędzać wspólnie jak najwięcej czasu grając w gry planszowe czy chodząc na spacery do lasu. Obie mają traumatyczne przeżycia, lecz teraz dzięki pomocy wielu osób, z powrotem stają na nogi i mają co raz więcej powodów do uśmiechów. Posiadają wiele marzeń i planów. Paulina trenuje piłkę ręczną w klubie przy szkole, w której się uczy. Jej mama również interesuje się sportem. Uczestniczy we wszystkich biegach, maratonach i marszach w okolicach Trójmiasta. Prawie zawsze stoi na podium. Odpowiednie okulary są niezmiernie ważne dla każdej osoby z wadą wzroku, a dla osoby osoby głuchoniemej to niemal kwestia być albo nie być. Razem możemy sprawić pani Aleksandrze piękny prezent na święta!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Paweł
50 zł
AJ
Anka
50 zł
OS
Ola
30 zł
JD
Justyna
25 zł
WT
Wioleta Tomczak
25 zł
NM
Natalia Modrzejewska
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!