id: 6ep375

Pomoc dla Gabrysi - zrób prezent na Dzień Dziecka w postaci rehabilitacji, sprzętu

Pomoc dla Gabrysi - zrób prezent na Dzień Dziecka w postaci rehabilitacji, sprzętu

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
23 136 zł 
z 20 500
112%
zakończona
31.12.2020r
344
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 936 126 zrzutek i zebrali 926 280 331 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Kochani niezmiennie prosimy o wsparcie. Rozpoczal sie nowy okres rozliczenia z Urzedem Skarbowym. Srodki z 1% podatku nie starczaja na wszystkie potrzeby jednak jest to dla nas ogromna pomoc.W tym roku mamy wielkie plany na poprawe sprawnosci Gabrysi. W planach mamy 2 turnusy rehabilitacyjne (koszt 5500 zl za jeden turnus), zakup platformy wibracyjnej(koszt 15000 zl), zakup baterii dokoflatora (koszt okolo 2500 zl), codzienna rehabilitacja i zakup innych niezbednych srodkow, sprzetow, lekow (sprzety sie zuzywaja i wciaz pojawiaja sie nowe potrzeby). Bardzo prosimy oprzekazanie 1% podatku KRS: 0000037904 Cel szczegółowy: 15214 Pawlik Gabriela Maria ale rowniez o wsparcie naszej zrzutki. Dziekujemy za dotychczasowe wsparcie.
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Gabrysia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA typ 1. Miała nie dożyć 2 urodzin a walczy z potworem już 7 lat!

6ep375-9e9bb41f.png

Jeśli możesz zrób prezent na Dzień Dziecka dla Gabrysi

Gabrysia urodziła się jako zdrowe dziecko. Do 3 miesiąca życia nic nie wskazywało na to, że w jej ciele siedzi potwór, który za chwilę odezwie się i będzie chciał zniszczyć nasze życie.

Gdy otrzymaliśmy diagnozę nasz świat się zawalił. Wiedzieliśmy, że Gabrysia tak jak inne dzieci z SMA, tym bardziej z typem 1 nigdy sama nie usiądzie, nigdy nie będzie chodzić, ale co najgorsze, że jej życie będzie zależne od wielu maszyn oraz od nas. Wtedy nie mogliśmy powstrzymać choroby. Walczyliśmy z całych sił intensywnie ćwicząc Gabrysię żeby powstrzymać chorobę, która codziennie zabierała po troszeczkę jej siły, jej życie. Gabrysia przestała podnosić rączki, trzymać głowę w pionie, przestała sama jeść i sama oddychać. Żyje dzięki respiratorowi i gastrostomii. Nie przestaliśmy jednak walczyć. Wierzyliśmy, że w końcu nadejdzie ten dzień, że pojawi się lek na rdzeniowy zanik mięśni-chorobę genetyczną, postępującą i nieuleczalną wówczas.

Nasza wiara w ten cud trzymała nas przy życiu. Walczyliśmy o Gabrysię ale i o innych chorych na SMA. Pomagamy jak potrafimy, zbieramy środki na badania nad lekiem, angażujemy się w wiele działań na rzecz chorych z SMA, bo chcemy aby inni nie musieli przechodzić przez to co my przeszliśmy.

To nie jest jednak walka na siłę, wbrew wszystkiemu. Widzimy jak Gabrysia kocha życie, że nie cierpi tylko chce się rozwijać, poznawać, bawić się, że ma pragnienia, marzenia. Zrobimy więc wszystko żeby jej życie było szczęśliwe.

6ep375-78ce6f67.png

6ep375-383ed762.png

Nasze marzenie się spełniło i Gabrysia jest leczona w Polsce pierwszym lekiem na SMA. Droga do leczenia nie była łatwa i prosta, ale udało się. A efekty widzimy codziennie. Przede wszystkim zatrzymaliśmy postęp choroby a oprócz tego dostaliśmy wiele bonusów takich jak wzmocnienie siły, samodzielne oddychanie do 1,2 godziny, trzymanie głowy przez kilka sekund. Dla jednych to może niewiele dla nas to dopiero początek. Nie uzdrowimy naszego dziecka, ale możemy sprawić by była bardziej samodzielna, by była silniejsza, by żyła!

Po co więc ta zbiórka?

Aby leczenie przynosiło efekty musimy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Tylko dzięki specjalistycznej fizjoterapii mamy pierwsze efekty leczenia.

Gabrysia jest bardzo mądrą małą dziewczynka, która doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki leczeniu i rehabilitacji może więcej, że jest silniejsza i bardzo chce walczyć. Na swoim komputerze sterowanym oczkami (w ten sposób Gabrysia komunikuje się ze światem) pisze, że chce ćwiczyć, czy możemy poćwiczyć, i czy możemy pojechać do Warszawy do lekarza, do kliniki.

Na naszym koncie w fundacji nie ma niestety już środków. Dopóki nie otrzymamy środki z 1% podatku (około listopada) nie mamy środków na rehabilitację, potrzebny sprzęt i środki medyczne.

Na co jeszcze zbieramy:

- fizjoterapia - koszt około 2000 zł miesięcznie

- łóżko rehabilitacyjne - 2500 zł

- gorset - około 4000 zł

- leki, środki medyczne, wizyty u specjalistów itp. - około 1000 zł miesięcznie

Proszę pomóż mi spełnić marzenie mojego dziecka o tym by być silniejszą, sprawniejszą, bardziej samodzielną. Żeby mogła jak inne dzieci cieszyć się życiem.

Zrób prezent na Dzień dziecka dla Gabrysi i daj jej moc do walki z potworem!

Zamiast kartki, kwiatka, zabawki - każda złotówka to dla nas ogromna pomoc.

Za okazałe serce dziękuję.

Zajrzyj do Gabrysi

Polub i obserwuj codzienne zmagania, radości, wzloty i upadki Gabrysi Walecznej

Strona Gabrysi na Facebooku

Strona Gabrysi

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 344

JA
Jacek
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
JG
Janusz Guzowski
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MW
Maciej Witas
50 zł
Jacek Świątek
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
DT
Damian Tuczyński
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze 29

 
2500 znaków