id: 6f2xkh

Zakup wozu strażackiego dla LOSP (OSP Leszno - Lotnisko)

Zakup wozu strażackiego dla LOSP (OSP Leszno - Lotnisko)

8 271 zł 
z 16 500 zł
50%
zakończona 27.05.2022r
45 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Lotniskowa Ochotnicza Straż Pożarna (LOSP) to być może pierwsza i jedyna taka formacja w Polsce, która ochotniczo zabezpiecza teren Lotniska Leszno oraz docelowo jego bezpośrednie otoczenie.


Podobnie jak na leszczyńskim lotnisku, także w naszej jednostce sporo zmieniło się w ostatnim czasie. W tym roku z własnych środków kupiliśmy urządzenie gaśnicze CAFS (do szybkiej reakcji w przypadku pożaru statku powietrznego), hydrauliczny nożyco-rozpierak, piły, 2 komplety ubrań specjalistycznych (tzw. NOMEX) oraz niezbędnego w każdej jednostce „HOOLIGANA”. Zrobiliśmy też spore zakupy do naszej torby medycznej PSP R1, doposażając ją m.in. w tlen, komplet opatrunków na oparzenia i inne ważne elementy sprzętu medycznego i ratowniczego. Zakupiliśmy również przyczepę, która po kilku przeróbkach mieści całą posiadaną przez nas armaturę gaśniczą, w tym motopompę, węże, słupek hydrantowy, zbiornik ppoż.


Do pełnej gotowości bojowej brakuje nam tylko lekkiego wozu pożarniczego, przeznaczonego do ratownictwa technicznego. Pojazdu, który sprawdzi się w warunkach lotniskowych, najlepiej z napędem 4x4, nowoczesnym i oszczędnym silnikiem… Takie auto to wydatek nawet kilkuset tysięcy, jesteśmy jednak realistami i potrafimy mierzyć siły na zamiary, dlatego postanowiliśmy postawić na lekkie, używane auto ratowniczo-techniczne, na którym zamontujemy wszystkie nasze urządzenia gaśnicze i wyposażenie ratownicze. Nasz Lublin mógłby nie podołać temu zadaniu, ale już egzemplarz ze zdjęć - zdecydowanie tak!


Potrzebujemy Państwa wsparcia na zakup prezentowanego pojazdu, który w pełni zaspokoi nasze potrzeby. Udało nam się go nawet wstępnie zarezerwować (sprzedaje go inna jednostka OSP, a wiadomo strażaki to fajne chłopaki!).

Podana w zbiórce kwota to koszt zakupu pojazdu. Jeśli udałoby się zebrać więcej, „górkę” przeznaczymy na dodatkowe zakupy sprzętu i wyposażenia (ciągle brakuje nam np. ubrań specjalistycznych i obuwia) oraz szkolenia.


Jesteśmy pewni, że Państwa wsparcie + nasze zaangażowanie podniosą poziom bezpieczeństwa na lotnisku, który zostanie doceniony przez użytkowników i przyjaciół Lotniska Leszno. Dziękujemy!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Szybowników 28, 64

Leszno, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 45

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Szybowników 28, 64

Leszno, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

878 451 zrzutek

i zebrali

807 456 080 zł

A ty na co dziś zbierasz?