id: 6h8t59

Wsparcie działalności Łowców Burz Pawła i Marty Błaszkowskich

Wsparcie działalności Łowców Burz Pawła i Marty Błaszkowskich

335 zł z 2 000 zł
16%
197 dni do końca
7 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Witamy na naszej zrzutce. Z góry dziękujemy za każde wsparcie.

    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy małżeństwem pasjonatów które ściga i dokumentuje burze oraz inne zjawiska meteorologiczne. Planujemy a następnie jeździmy po Polsce i Europie w najbardziej zagrożone miejsca. Dokumentujemy niebezpieczne zjawiska. Poprzez naszą pasję również edukujemy innych prowadząc wykłady i spotkania


  • Nasz FP gdzie publikujemy nasze zdjęcia, filmy oraz relacje Live:  KLIKNIJ
  • Prężnie rozwijającą się grupę na FB skupiającą ludzi interesujących się meteorologią: KLIKNIJ
  • Kanał na YouTube na którym prezentujemy filmy z naszych wyjazdów: KLIKNIJ


Każdy nasz wyjazd to czas poświęcony na przygotowanie (techniczne oraz merytoryczne tj. wytypowanie miejsca na działania), dojazd, działania w terenie. Ale też przygotowanie i obrobienie materiału wynikowego. Mamy terabajty materiałów. Ale też niedobór czasu ponieważ oboje pracujemy.

95706001_1571545876337072_5408891863358767104_o.jpgPaweł podczas pościgu widoczny na mapie SOB


W poprzednim roku jeszcze bardziej zacieśniliśmy współpracę z Siecią Obserwatorów Burz i Aplikacją Monitor Burz. Dzięki czemu można śledzić nasz każdy ruch (oraz oglądać naszą relację) podczas pościgu burzowego na mapie dynamicznej. Jest to rozwiązanie rodem z USA.

W tym sezonie planujemy dokonać zakupu i zamontować na naszym aucie profesjonalną stację meteorologiczną przekazującą na bieżąco podstawowe parametry meteorologiczne. Te parametry będą widoczne podczas pościgu. Posłużą także do badań zjawisk burzowych.  

 

Dlatego też prosimy o wsparcie naszych działań. Pozwoli nam to na pełniejsze poświęcenie się naszej pasji jaką są burze.Więcej o nas...

119958653_1702666776558314_7255642422202144529_o.jpgPaweł podczas obserwacji tworzących się chmur Stratus.

Mam na imię Paweł, a burze od zawsze stanowiły sens mojego życia. Lubiłem siadać przy oknie w dzieciństwie i obserwować nadciągającą burzę - początkowy mały deszczyk przeistaczał się w potężną ulewę, i następowało pierwsze uderzenie silnego wiatru. Podziwiałem potęgę błyskawic.

Z tego narodziła się prawdziwa pasja…

Lata mijały, a ja szkoliłem się w tajnikach informatyki i fotografii. Ale nie zapomniałem o tym, co mnie najbardziej fascynuje. Nie zapomniałem o burzach...

IMGP5875-2-dnv1.jpgSuperkomórka burzowa

W 2016 roku dołączyłem do organizacji Sieć Obserwatorów Burz. Wtedy też na poważnie rozpocząłem przygodę bycia “Łowcą Burz”. Zacząłem naukę meteorologii, zakupiłem potrzebny sprzęt (aparaty fotograficzne, obiektywy, kamerę) i rozpocząłem wyprawy na terenie woj. mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, dokumentując burze i fronty atmosferyczne.

 118614563_1682897768535215_454408363529717503_o.jpgPaweł i Marta podczas relacji z tworzenia się układu burzowego

W 2016 roku również poznałem Martę, która także okazała się miłośniczką piorunów i błyskawic :) Podobno takie rzeczy zdarzają się tylko w komediach romantycznych, ale u nas stało się to naprawdę - nagle spotykały się dwie obce sobie osoby, których pasją jest obserwacja burz...

 

Razem utworzyliśmy oficjalną ekipę pościgową. Ja zajmuję się kierowaniem, fotografią i filmowaniem, Marta filmowaniem i pilotowaniem naszych wyjazdów. Jeżdżą z nami także inni pasjonaci, między innymi Rafał Kowalczyk, który jest nieocenionym asystentem.

Od tego czasu pracowaliśmy nad profesjonalizacją naszej działalności. Wykonaliśmy nasze logo (ręcznie rysowane przez Moją Żonę). Zainwestowaliśmy w sprzęt, wymieniając aparaty na nowe (poprzednie działały w trudnych warunkach, co dało im w kość). W ostatnim sezonie dzięki Sieci Obserwatorów Burz mogliście obserwować nasze poczynania na mapie dynamicznej. Zaczęliśmy jeździć nie tylko po całym kraju, ale też za granicą. Łowiliśmy burze w Chorwacji.

IMGP6407-Pano-dna-dn.jpg

Piorun uderzający w zbocze góry niedaleko miasta Knin. Chorwacja 2020

 


Nasza idea przyciąga coraz więcej osób, bo prowadzi nas pasja i miłość - dwie bohaterki, na które nie ma mocnych :) 

Dotychczas swoje poczynania finansowaliśmy z własnego budżetu. Dążąc jednak do profesjonalizacji tego, co robimy, postanowiliśmy poprosić Was o wsparcie, bo chcemy dostarczać Wam jeszcze więcej materiałów z samego serca burz!

Dlatego prosimy Was o to, abyście zostali naszymi Patronami.

Jesteśmy dla Was. 

Paweł i Marta Błaszkowscy


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 7

RK
Rafał Kowalczyk
200 zł
DS
Dominik Sadowski
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MB
Monitor Burz
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
5 zł
A
Anna Walotek
ukryta

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 467 zrzutek

i zebrali

473 975 189 zł

A ty na co dziś zbierasz?