id: 6hjzuf

Na rekonstrukcję witraży w dziuplach wierzby

Na rekonstrukcję witraży w dziuplach wierzby

4 010 zł 
z 4 000
100%
zakończona
05.03.2021r
99
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 913 829 zrzutek i zebrali 877 480 489 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W 2018 roku, w ramach Stypendium Artystycznego m.st. Warszawy, opracowałem własną technikę wykonywania witraży z recyklingowanego plastiku, a następnie stworzyłem na wymiar i umieściłem witraże w dziuplach pięknej, pustej w środku, starej wierzby, rosnącej w fosie warszawskiej Cytadeli, na Żoliborzu. Powstała Wierzbowa Świątynia, otwarta dla wszystkich. W słoneczny dzień w jej wypalonym wnętrzu tańcują kolory.


Jak część z Was mogła już zauważyć, witraże wprawione w dziuple starej wierzby w fosie Cytadeli uległy w ostatnim miesiącu częściowemu zniszczeniu. Nie jest w sumie ważne, czy było to czyjeś celowe działanie, czy też kilka zabłąkanych twardych śnieżek i efekt 2 lat wiatru i zmian temperatur . . . szkoda, że to się stało. Jednocześnie cieszę się, że one tyle przetrwały – kiedy mocowałem je w dziuplach wierzby w lipcu 2018 roku, po kilku miesiącach pracy nad ich stworzeniem, byłem pogodzony z ewentualnością, że po tygodniu będą już rozbite. Jednak, zamiast je rozbijać, ludzie cieszyli się nimi przez dwa lata . . . bardzo jestem z tego powodu szczęśliwy.


Teraz chciałbym zrekonstruować witraże. Praca nad ich odbudowaniem będzie bardzo absorbująca – myślę, że może zająć około miesiąca pracy. Muszę ponownie zdjąć z dziupli negatywy (odbitki pustej przestrzeni) i ukształtować je w matryce/kopyta do formowania właściwego witrażu (matryce witraży z 2018 roku niestety zostały wyrzucone z miejsca, w którym je przechowywałem), następnie uformować na kopytach sam witraż, klejąc go kwadracik do kwadracika z kawałków ręcznie obrobionej plexi, potem malując kostki witrażu i wzmacniając jego obramowania, na koniec zaś umieścić witraże w dziuplach.


Tak więc będzie to duża ilość pracy i trochę potrzebnych materiałów. Dlatego założyłem zrzutkę na to przedsięwzięcie i chciałem prosić Was, jeśli ktoś z Was może sobie na to pozwolić, jeśli chcieli byście wesprzeć odbudowę witraża, o zasilenie tej zrzutki. Pozdrawiam!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 99

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków