id: 6hjzuf

Na rekonstrukcję witraży w dziuplach wierzby

Na rekonstrukcję witraży w dziuplach wierzby

Nasi użytkownicy założyli 1 155 746 zrzutek i zebrali 1 199 774 589 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W 2018 roku, w ramach Stypendium Artystycznego m.st. Warszawy, opracowałem własną technikę wykonywania witraży z recyklingowanego plastiku, a następnie stworzyłem na wymiar i umieściłem witraże w dziuplach pięknej, pustej w środku, starej wierzby, rosnącej w fosie warszawskiej Cytadeli, na Żoliborzu. Powstała Wierzbowa Świątynia, otwarta dla wszystkich. W słoneczny dzień w jej wypalonym wnętrzu tańcują kolory.


Jak część z Was mogła już zauważyć, witraże wprawione w dziuple starej wierzby w fosie Cytadeli uległy w ostatnim miesiącu częściowemu zniszczeniu. Nie jest w sumie ważne, czy było to czyjeś celowe działanie, czy też kilka zabłąkanych twardych śnieżek i efekt 2 lat wiatru i zmian temperatur . . . szkoda, że to się stało. Jednocześnie cieszę się, że one tyle przetrwały – kiedy mocowałem je w dziuplach wierzby w lipcu 2018 roku, po kilku miesiącach pracy nad ich stworzeniem, byłem pogodzony z ewentualnością, że po tygodniu będą już rozbite. Jednak, zamiast je rozbijać, ludzie cieszyli się nimi przez dwa lata . . . bardzo jestem z tego powodu szczęśliwy.


Teraz chciałbym zrekonstruować witraże. Praca nad ich odbudowaniem będzie bardzo absorbująca – myślę, że może zająć około miesiąca pracy. Muszę ponownie zdjąć z dziupli negatywy (odbitki pustej przestrzeni) i ukształtować je w matryce/kopyta do formowania właściwego witrażu (matryce witraży z 2018 roku niestety zostały wyrzucone z miejsca, w którym je przechowywałem), następnie uformować na kopytach sam witraż, klejąc go kwadracik do kwadracika z kawałków ręcznie obrobionej plexi, potem malując kostki witrażu i wzmacniając jego obramowania, na koniec zaś umieścić witraże w dziuplach.


Tak więc będzie to duża ilość pracy i trochę potrzebnych materiałów. Dlatego założyłem zrzutkę na to przedsięwzięcie i chciałem prosić Was, jeśli ktoś z Was może sobie na to pozwolić, jeśli chcieli byście wesprzeć odbudowę witraża, o zasilenie tej zrzutki. Pozdrawiam!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 99

JD
Joanna
290 zł
DL
Dominik Libicki
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MJ
Maria
100 zł
ZI
ZielonyŻoliborz i "ŻonaZielonegoŻoliborza"
100 zł
KJ
Krzysiek
100 zł
AO
Antoni Otffinowski
100 zł
RG
Roman Głowacki
100 zł
AO
Antoni Ozynski
100 zł
MT
Małgorzata Tomaszewska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków