id: 6hkmwy

Nowy sztandar dla harcerzy z Hufca ZHP Oświęcim

Nowy sztandar dla harcerzy z Hufca ZHP Oświęcim

3 250 zł 
z 3 000
108%
zakończona
04.09.2020r
50
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 4 nagrody / oferty!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 934 404 zrzutki i zebrali 922 376 877 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Hufiec ZHP Oświęcim zmienia patrona! Z tej okazji ufundowany zostanie sztandar, który będzie dumnie reprezentował nasze środowisko na uroczystościach oraz ceremoniach. Wesprzyj nas i stań się częścią tej misji! 

 

KIM JESTEŚMY? 

Hufiec Oświęcim to lokalny oddział organizacji pozarządowej, jaką jest Związek Harcerstwa Polskiego. Działamy na terenie Oświęcimia, Brzeszcz, Jawiszowic oraz Woli. Skupiamy w swoich szeregach ponad 300 osób - dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat oraz osoby dorosłe, pełniące funkcje przede wszystkim wychowawcze. Wspieramy wychowanie dzieci i młodzieży zgodnie z harcerskimi wartościami, takimi jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, sprawiedliwość. Nasze działania można śledzić na naszym profilu na Facebooku, profilu na Instagramie oraz naszej stronie www.

nc46ec5a456df3da.jpegW ciągu roku harcerskiego odbywają się zbiórki, podczas których dzieci i młodzież mogą odkrywać nowe pasje, rozwijać swoje umiejętności, pogłębiać wiedzę, zdobywać nowe doświadczenia, a także po prostu dobrze się bawić. Dzięki harcerstwu mogą zdobyć sprawności na całe życie. Uczymy ich samodzielności i kreatywności oraz kształtujemy ich postawy. To właśnie w harcerstwie mają możliwość przeżywać niesamowite przygody i znaleźć przyjaźnie, które przetrwają lata. 

n7664473fbfe1beb.jpegJesteś rodzicem zucha? Może ktoś w Twojej rodzinie jest harcerką lub harcerzem? Jesteś instruktorką lub instruktorem? W przeszłości byłeś harcerzem lub byłaś harcerką?

W takim razie wiesz, jak ważnym symbolem jest sztandar. Wesprzyj naszą zbiórkę! 

 

NA CO ZBIERAMY I DLACZEGO? 

Zmiana patrona hufca wiąże się z potrzebą kupna nowego sztandaru. Jednocześnie od ponad 10 lat używamy sztandaru, który jest niewłaściwy, ponieważ powstał w czasach, gdy w godle Polski orzeł nie miał korony.  

W ZHP sztandar odgrywa kluczową rolę odróżnienia danej jednostki od innych. Jest również symbolem ideałów, do osiągnięcia których dąży każdy harcerz, oraz tradycji, na jakich opiera się działanie organizacji.  

Koszt wykonania sztandaru wynosi około 8000 złotych. Nasze działania nie są nastawione na zysk, dlatego nie jesteśmy w stanie sami sfinansować tego przedsięwzięcia. 

W związku z tym prosimy - dołóż swoją cegiełkę! 

W listopadzie 2019 roku nasz hufiec rozpoczął kampanię bohater. Jest to zaplanowany ciąg działań wychowawczych i programowych, w trakcie których członkowie hufca poznają sylwetkę wybranego bohatera. Zwieńczeniem kampanii będzie nadanie hufcowi nowego imienia.  Uroczystość ta odbędzie się już 5 września. Naszym nowym bohaterem zostanie harcmistrz Edmund Wilkosz, były komendant naszego hufca oraz bohater walk pod Monte Casino.  

rdcb96f112d05468.jpeg

NA CO DOKŁADNIE PRZEZNACZYMY ZEBRANE PIENIĄDZE? 

Zebrana kwota zostanie przeznaczona na: 

1) pokrycie brakujących kosztów sztandaru, 

2) akcesoria dla drużyny sztandarowej:  

  • rękawiczki, 
  • szarfy, 
  • berety, 
  • gablotę na sztandar. 

Jeśli uda nam się zebrać więcej niż wyznaczony cel zrzutki, pieniądze te zostaną wykorzystane na tablicę informacyjną na budynek, w którym znajduje się hufiec oraz nowe plakietki hufca i chusty hufca. 


JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ NOWY SZTANDAR? 

Z jednej strony, na czerwonym tle umieszczone zostanie godło Polski. Z drugiej - Krzyż Harcerski oraz napisy: "Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska” oraz “Hufiec Oświęcim im. hm. Edmunda Wilkosza”. Całość zostanie obszyta srebrnymi frędzlami oraz umieszczona na drzewcu zwieńczonym lilijką. 

 

Liczymy na Twoją pomoc! Zostań jednym z fundatorów naszego nowego sztandaru! 


Informujemy, że nagrody za wpłaty nie będą wysyłane pocztą. Dla wpłat do 01.09.2020 r. będzie możliwość odbioru nagrody na apelu, który odbędzie się 5 września, lub w siedzibie hufca (ul. Śniadeckiego 26a, 32-600 Oświęcim) do dnia 31.12.2020 r. po wcześniejszym umówieniu - kontakt na adres mailowy [email protected]

Dla wpłat po 01.09.2020 r. odbiór nagrody będzie możliwy wyłącznie w siedzibie hufca (ul. Śniadeckiego 26a, 32-600 Oświęcim) do dnia 31.12.2020 r. po wcześniejszym umówieniu - kontakt na adres mailowy [email protected]

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 4 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Podziękowanie w Internecie

Imienne podziękowanie w mediach społecznościowych i na stronie www hufcaPamiętaj aby w uwagach do wpłaty zostawić kontakt (adres e-mail) do siebie!

15 zł

Kupione 12

Zakończona
Inne
Podziękowanie w formie dyplomu

Imienne podziękowanie w mediach społecznościowych i na stronie www hufca oraz podziękowanie w formie pamiątkowego dyplomuPamiętaj aby w uwagach do wpłaty zostaw...

50 zł

Kupione 16

Zakończona
Inne
Tabliczka na gablocie na sztandar

Imienne podziękowanie w mediach społecznościowych i na stronie www hufca, podziękowanie w formie pamiątkowego dyplomu oraz tabliczka z imiennym grawerem na gabl...

150 zł

Kupione 6

Zakończona
Inne
Plakietka hufca

Imienne podziękowanie w mediach społecznościowych i na stronie www hufca, podziękowanie w formie pamiątkowego dyplomu, tabliczka z imiennym grawerem na gablocie...

500 zł

Kupione 1

Zakończona

Wpłaty 50

SI
Stanisława i Marcin Hatłas
500 zł
JG
Jańczuk Grażyna i Witold
200 zł
JG
Włodzimierz Paluch
200 zł
ZK
150 zł
PG
Patrycja Gołębiowska
150 zł
SS
Mariusz Składnik
150 zł
SB
FizjoGo Borowska Sylwia
100 zł
KD
100 zł
SK
Szymon Kowalski
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków