id: 6hkmwy

Nowy sztandar dla harcerzy z Hufca ZHP Oświęcim

Nowy sztandar dla harcerzy z Hufca ZHP Oświęcim

Opis zrzutki

Hufiec ZHP Oświęcim zmienia patrona! Z tej okazji ufundowany zostanie sztandar, który będzie dumnie reprezentował nasze środowisko na uroczystościach oraz ceremoniach. Wesprzyj nas i stań się częścią tej misji! 

 

KIM JESTEŚMY? 

Hufiec Oświęcim to lokalny oddział organizacji pozarządowej, jaką jest Związek Harcerstwa Polskiego. Działamy na terenie Oświęcimia, Brzeszcz, Jawiszowic oraz Woli. Skupiamy w swoich szeregach ponad 300 osób - dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat oraz osoby dorosłe, pełniące funkcje przede wszystkim wychowawcze. Wspieramy wychowanie dzieci i młodzieży zgodnie z harcerskimi wartościami, takimi jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, sprawiedliwość. Nasze działania można śledzić na naszym profilu na Facebooku, profilu na Instagramie oraz naszej stronie www.

nc46ec5a456df3da.jpegW ciągu roku harcerskiego odbywają się zbiórki, podczas których dzieci i młodzież mogą odkrywać nowe pasje, rozwijać swoje umiejętności, pogłębiać wiedzę, zdobywać nowe doświadczenia, a także po prostu dobrze się bawić. Dzięki harcerstwu mogą zdobyć sprawności na całe życie. Uczymy ich samodzielności i kreatywności oraz kształtujemy ich postawy. To właśnie w harcerstwie mają możliwość przeżywać niesamowite przygody i znaleźć przyjaźnie, które przetrwają lata. 

n7664473fbfe1beb.jpegJesteś rodzicem zucha? Może ktoś w Twojej rodzinie jest harcerką lub harcerzem? Jesteś instruktorką lub instruktorem? W przeszłości byłeś harcerzem lub byłaś harcerką?

W takim razie wiesz, jak ważnym symbolem jest sztandar. Wesprzyj naszą zbiórkę! 

 

NA CO ZBIERAMY I DLACZEGO? 

Zmiana patrona hufca wiąże się z potrzebą kupna nowego sztandaru. Jednocześnie od ponad 10 lat używamy sztandaru, który jest niewłaściwy, ponieważ powstał w czasach, gdy w godle Polski orzeł nie miał korony.  

W ZHP sztandar odgrywa kluczową rolę odróżnienia danej jednostki od innych. Jest również symbolem ideałów, do osiągnięcia których dąży każdy harcerz, oraz tradycji, na jakich opiera się działanie organizacji.  

Koszt wykonania sztandaru wynosi około 8000 złotych. Nasze działania nie są nastawione na zysk, dlatego nie jesteśmy w stanie sami sfinansować tego przedsięwzięcia. 

W związku z tym prosimy - dołóż swoją cegiełkę! 

W listopadzie 2019 roku nasz hufiec rozpoczął kampanię bohater. Jest to zaplanowany ciąg działań wychowawczych i programowych, w trakcie których członkowie hufca poznają sylwetkę wybranego bohatera. Zwieńczeniem kampanii będzie nadanie hufcowi nowego imienia.  Uroczystość ta odbędzie się już 5 września. Naszym nowym bohaterem zostanie harcmistrz Edmund Wilkosz, były komendant naszego hufca oraz bohater walk pod Monte Casino.  

rdcb96f112d05468.jpeg

NA CO DOKŁADNIE PRZEZNACZYMY ZEBRANE PIENIĄDZE? 

Zebrana kwota zostanie przeznaczona na: 

1) pokrycie brakujących kosztów sztandaru, 

2) akcesoria dla drużyny sztandarowej:  

  • rękawiczki, 
  • szarfy, 
  • berety, 
  • gablotę na sztandar. 

Jeśli uda nam się zebrać więcej niż wyznaczony cel zrzutki, pieniądze te zostaną wykorzystane na tablicę informacyjną na budynek, w którym znajduje się hufiec oraz nowe plakietki hufca i chusty hufca. 


JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ NOWY SZTANDAR? 

Z jednej strony, na czerwonym tle umieszczone zostanie godło Polski. Z drugiej - Krzyż Harcerski oraz napisy: "Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska” oraz “Hufiec Oświęcim im. hm. Edmunda Wilkosza”. Całość zostanie obszyta srebrnymi frędzlami oraz umieszczona na drzewcu zwieńczonym lilijką. 

 

Liczymy na Twoją pomoc! Zostań jednym z fundatorów naszego nowego sztandaru! 


Informujemy, że nagrody za wpłaty nie będą wysyłane pocztą. Dla wpłat do 01.09.2020 r. będzie możliwość odbioru nagrody na apelu, który odbędzie się 5 września, lub w siedzibie hufca (ul. Śniadeckiego 26a, 32-600 Oświęcim) do dnia 31.12.2020 r. po wcześniejszym umówieniu - kontakt na adres mailowy [email protected]

Dla wpłat po 01.09.2020 r. odbiór nagrody będzie możliwy wyłącznie w siedzibie hufca (ul. Śniadeckiego 26a, 32-600 Oświęcim) do dnia 31.12.2020 r. po wcześniejszym umówieniu - kontakt na adres mailowy [email protected]

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 50

SI
Stanisława i Marcin Hatłas
500 zł
JG
Jańczuk Grażyna i Witold
200 zł
W
Włodzimierz Paluch
200 zł
M
Mariusz Składnik
150 zł
PG
Patrycja Gołębiowska
150 zł
KM
Karol Momot
150 zł
ZK
Zbigniew Krzemień
150 zł
SK
Szymon Kowalski
100 zł
KD
Krzysztof Drobniak
100 zł
H
hm. Krzysztof Drobniak
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 15 zł i więcej
Podziękowanie w Internecie

Imienne podziękowanie w mediach społecznościowych i na stronie www hufca


Pamiętaj aby w uwagach do wpłaty zostawić kontakt (adres e-mail) do siebie!

wybrano 12 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Podziękowanie w formie dyplomu

Imienne podziękowanie w mediach społecznościowych i na stronie www hufca oraz podziękowanie w formie pamiątkowego dyplomu


Pamiętaj aby w uwagach do wpłaty zostawić kontakt (adres e-mail) do siebie!

wybrano 16 razy

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Tabliczka na gablocie na sztandar

Imienne podziękowanie w mediach społecznościowych i na stronie www hufca, podziękowanie w formie pamiątkowego dyplomu oraz tabliczka z imiennym grawerem na gablocie na sztandar


Pamiętaj aby w uwagach do wpłaty zostawić kontakt (adres e-mail) do siebie!

wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Plakietka hufca

Imienne podziękowanie w mediach społecznościowych i na stronie www hufca, podziękowanie w formie pamiątkowego dyplomu, tabliczka z imiennym grawerem na gablocie na sztandar oraz pamiątkowa plakietka hufca oprawiona w ramkę.


Pamiętaj aby w uwagach do wpłaty zostawić kontakt (adres e-mail) do siebie!

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

677 207 zrzutek

i zebrali

437 855 495 zł

A ty na co dziś zbierasz?