id: 6hwfz9

W piekle już były. Pomóż stworzyć dla nich raj. Psiraj

W piekle już były. Pomóż stworzyć dla nich raj. Psiraj

2 427 zł
z 20 000
12%
zakończona
30.08.2021r
53
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka nie ma jeszcze skarbonek
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 065 444 zrzutki i zebrali 1 159 407 991 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Gorąco dziękujemy za wsparcie, pomoc w wykarmieniu naszej czworonożnej bandy i dające wiarę w ludzką życzliwość słowa.zc6f50becf30c113.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Ofiary zaniedbań, agresji, bezmyślności. Niektóre przyjazne od pierwszej chwili, inne wymagały miesięcy, żeby przestać żyć strachem. Rany, blizny, wybite zęby, śrut wbity w ciało dziesiątkami, przetrącone kości, wybite oko…

Przez ostatnie lata współtworzyłem działające dla zwierząt stowarzyszenie, mając udział w uratowaniu kilkuset zwierzaków i znalezieniu im domów wśród dobrych ludzi. Tych kilkanaście niechcianych zostało, ten stary, ten chory, ten zbyt trudny. Kilka przyszło pożegnać z myślą, że choć na sam koniec poznały smak domu i rodzinnego ciepła. Potem była przeprowadzka z dziewiątką czworonogów, na miejscu pojawiła się kolejna czwórka. Dystans spowodował moją rezygnację z funkcji prezesa i członkostwa w stowarzyszeniu, teraz trzynastką kochanych zwierzaków opiekujemy się w rodzinnym gronie z dala od większych ludzkich skupisk. Stworzenie warunków i utrzymanie będących obecnie pod naszą opieką zwierząt już graniczy z cudem, strach zagląda w oczy na myśl o ewentualnej konieczności leczenia któregokolwiek z nich. A w pobliskim kilkunastotysięcznym mieście kolejne poranione i zmarznięte zwierzaki czekają na pomoc, bez której nie przeżyją zimy, nikt nie kwapi się, żeby im jakkolwiek pomóc, nie potrafimy przejść obok nich obojętnie.

Tu pojawia się gorąca prośba o wsparcie. Nie dla mnie, ja nie zamarznę, nie przymieram głodem. Dla nich, bezbronnych, którym choroby depczą po piętach, dla tych kopniakami przeganianych sprzed furtek, którym chcemy stworzyć bezpieczną enklawę i dla tych, które już tu przystań mają, a które z wiekiem zaczynają wymagać coraz dalej idącej pomocy, której we własnym zakresie nie będziemy w stanie im zaoferować.

Dwa z naszych psów mają uszkodzone kręgosłupy, ewentualna operacja w klinice w Gdańsku to koszt rzędu 4000 złotych za zwierzaka, zapalenie jelit kolejnego psa wymaga lekarstwa na chorobę Leśniowskiego-Krohna (Entocort), bez refundacji sto tabletek kosztuje około 400 złotych, do tego dochodzi specjalistyczna karma (naprędce wybrane przykłady). Świeżo przybyła czwórka to koszta sterylizacji, każde nowo przybyłe zwierzątko też będzie jej potrzebować. Do tego diagnostyka, większość z nich to staruszki (osłabione stawy, wypadające zęby, postępująca utrata wzroku), standardów jakości podawanych im karm obniżyć za nic nie możemy.

Ogrzanie dodatkowych przestrzeni, zabezpieczenie przed atmosferycznymi warunkami, stworzenie odpowiednich higienicznie warunków, wożenie do weterynarza, środki opatrunkowe, zabezpieczanie przed pasożytami, kleszczami… Na to właśnie wydamy zebrane pieniądze.

Największym sukcesem byłoby znalezienie domu z gospodarczą zabudową, odpowiednią do prowadzenia pro-zwierzęcej działalności bez prowizorycznych rozwiązań. O tym, póki co, nie śmiemy nawet marzyć.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 53

MA
Marcin
250 zł
AM
Adam
50 zł
EB
Ewa Badowiec
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
EB
Ewa B
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
SK
Kasia Sobczak
50 zł
JJ
Jolanta Strakosz
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków