id: 6mhkpx

Zbiórka na pomoc dla oszukanego Powstańca Warszawskiego!

Zbiórka na pomoc dla oszukanego Powstańca Warszawskiego!

Nasi użytkownicy założyli 1 188 213 zrzutek i zebrali 1 250 861 386 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • UDAŁO SIĘ! PAN BOGUSŁAW JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU BĘDZIE MIAŁ NOWY DACH! ZBIÓRKA NA REMONT ZAKOŃCZONA SUKCESEM! ❤️


  Tutaj możecie przeczytać podziękowania od naszego Bohatera dla wszystkich wpłacających: https://www.facebook.com/BohaterON/

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pilnie potrzebna pomoc dla oszukanego 92-letniego Powstańca Warszawskiego! Pan Bogusław stracił oszczędności, które zgromadził na naprawę przeciekającego dachu. Ruszyła zbiórka na remont! Musimy zdążyć przed zimą!


Choć trudno w to uwierzyć, uczestnik powstania warszawskiego – Bogusław Czarmiński ps. „Maszynka”, harcerz Szarych Szeregów, „roznosiciel radości”, który ryzykując życie, doręczał korespondencję ludności cywilnej - padł ofiarą perfidnych oszustów podających się za firmę dekarską.


Przeciekający dach zmusił naszego Bohatera do poszukiwania firmy zajmującej się usługami dekarskimi, która wykona naprawę poszycia domu. Ucieszył się, bo w internecie trafił na ogłoszenie ekipy, która oferowała szybką realizację i dobrą cenę.


W wiadomości, którą otrzymaliśmy na adres akcji #BohaterON czytamy: „Niestety, sędziwy mój wiek (rocznik 1928) wykazał się brakiem czujności, a wzrostem dobrotliwego zaufania. Taki niby dzielny Powstaniec, a dałem się nabrać.”


f70602c19e5929e2.jpeg


Na początku wszystko wyglądało jak należy - mężczyźni przyjechali dużym, oklejonym reklamą firmy samochodem. Przywieźli ze sobą też narzędzia i wdrapali się na dach szybko zrywając jego fragment. Tymi działaniami zwiedli Powstańca, który bez zastanowienia wypłacił im umówioną kwotę. Było to 10 tysięcy złotych, które Pan Bogusław przekazał jednemu z wykonawców na podstawie odręcznie spisanego pokwitowania. Po przekazaniu pieniędzy kontakt z wykonawcami urwał się. Okazało się również, że pod adresem widniejącym na pokwitowaniu znajduje się sklep mięsny.


Oszuści nie mogą czuć się bezkarni - zdarzenie została zgłoszona na policję i do prokuratury. Nie może jednak czekać do momentu rozwiązania sprawy! Temperatura spada, a z nieba leje się deszcz. Częściowo odkryty dach wymagają podjęcia natychmiastowej interwencji!


q79844a2e1c7c0a7.jpeg


„Przy stracie 10 tys. zł. jest to dla mnie sytuacja katastroficzna. Toteż ośmielam się prosić, o ile to możliwe o jakąś pomoc finansową.”


KOCHANI! MUSIMY POMÓC BOHATEROWI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO!


Wykonanie kompletnego pokrycia dachu wraz z obróbkami blacharskimi oraz pracami towarzyszącymi zostało wycenione przez profesjonalną i sprawdzoną firmę dekarską na około 30 000 zł netto. Wysoka cena wynika ze skomplikowanej połaci dachu.


ZDAJEMY SOBIE SPRAWĘ, ŻE JEST TO DUŻA KWOTA, ALE WIERZYMY, ŻE SUMĄ MAŁYCH WPŁAT OSIĄGNIEMY CEL I JESZCZE PRZED ZIMĄ NAPRAWIMY DACH I NADSZARPNIĘTE PRZEZ OSZUSTÓW ZAUFANIE PANA BOGUSŁAWA.


Przeczytajcie fragment powstańczych wspomnień „Maszynki”:

„Co jest najlepsze w harcerstwie? Najlepsze jest to, że wszyscy stają w kręgu, na koniec podają sobie ręce, nikt nie pyta, kto stoi obok i kto kim jest? Tylko uścisk dłoni i jak prąd ten uścisk przebiega z powrotem do mnie. Krzykniemy sobie: „Czuwaj!” i czujemy taką więź koleżeńską, braterską, gdzie nie ma podziałów.”


POKAŻMY, ŻE DZISIAJ RÓWNIEŻ POTRAFIMY PRZEKAZAĆ „ISKIERKĘ”! MOŻEMY NA WAS LICZYĆ?


eeb8aab14f7d5f71.png


Zbiórka została założona z inicjatywy ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!


Oprócz ogólnopolskiej akcji wysyłania kartek i listów do Powstańców Warszawskich, prowadzimy również działania, które mają na celu bezpośrednią pomoc kombatantom. Staramy się odpowiadać na indywidualne potrzeby Powstańców.


Więcej o naszych działaniach przeczytanie na www.bohateron.plTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 792

preloader

Komentarze 23

 
2500 znaków