id: 6mn6wj

Uznany za winnego!!!

Uznany za winnego!!!

72 718 zł 
z 50 000 zł
145%
zakończona 02.01.2022r
1848 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

1 rok pozbawienia wolności...


Taki prawomocny wyrok usłyszał 02 grudnia 2021r. nasz kolega Bartek Lademann, który od 13 lat służy w Komendzie Miejskiej

w Sopocie, najpierw w patrolu, a od jakiegoś czasu jako technik kryminalistyki. Wszyscy znamy go jako profesjonalnego, spokojnego, skromnego i bardzo opanowanego faceta, kolegę, partnera z patrolu, na którego zawsze można liczyć. Tak też było feralnej nocy, gdy wraz z Łukaszem Kawczakiem pojechali na zleconą interwencję na ul. Podjazd w Sopocie, gdzie przy przejściu dużej grupy osób, ktoś rzucał w tłum szklanymi butelkami. Po przyjeździe zostali zaatakowani przez znanych im sopockich pseudokibiców. W trakcie interwencji Bartek przez jednego z nich został chwycony od tyłu za szyję i był podduszany. Interweniujący Policjanci zgodnie z przepisami mogli wtedy użyć wobec agresora broni palnej. Jednak Łukasz, który trenował sztuki walki kopnął bandytę w brzuch z całej siły, uwalniając Bartka z uścisku. To wtedy wg biegłych mogło dojść do obrażeń wewnętrznych, których doznał jeden ze sprawców napaści na funkcjonariuszy. Interwencja trwała dłuższy czas i była bardzo dynamiczna. Jednak decyzją Sądu Okręgowego w Gdańsku, który na podstawie dowodów w postaci zeznań WIELOKROTNIE KARANYCH ZA PRZESTĘPSTWA PSEUDOKIBICÓW obaj interweniujący policjanci zostali uznani winnymi ciężkiego uszkodzenia ciała i przekroczenia uprawnień. SĄD DAŁ WIARĘ PRZESTĘPCOM, którzy oskarżyli policjantów o pobicie, do którego miało dojść w trakcie transportu do jednostki i w samej jednostce.


Wyrok jest prawomocny. Jedyne co zostało to wniesienie do Sądu Najwyższego o kasację wyroku. Bartek nie może już dłużej wykonywać swojej pracy, tj. dbać o porządek i bezpieczeństwo obywateli z narażeniem życia. Wielokrotnie nagradzany, nigdy nie karany, nie miał żadnego postepowania dyscyplinarnego. Wzorowy funkcjonariusz.

A rzekomy pokrzywdzony przy kontaktach z innymi Policjantami śmieje się i chełpi z tego, że już wsadził do więzienia Psy, "a Ty możesz być następny".


Poprzednia zbiórka przeznaczona była na zapewnienie Bartkowi adwokata. Teraz chcemy, żeby pomóc mu w normalnym funkcjonowaniu jego rodziny, co jest trudne przy utracie pracy z dnia na dzień i obowiązku spłaty kredytu. Pamiętajcie, że każdy z nas mógł lub może znaleźć się w takiej sytuacji. Jeśli już do niej doszło to powinniśmy być solidarni i wspierać się wzajemnie trzymając linie.


Z góry dziękujemy za każdą wpłatę!

Liczy się każda wpłacona złotówka.


BARDZO WAS PROSIMY O POMOC!

TO RÓWNIEŻ JEST NASZA SPRAWA I NASZ DRAMAT!


Koleżanki i Koledzy Bartkahttps://gdansk.tvp.pl/57247335/zapadl-wyrok-w-sprawie-policjantow-z-sopotu

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1848

 
Dane ukryte
50 zł
SW
Sylwester Walczyna
100 zł
SO
Solidarni
20 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KR
Krzysztof
20 zł
AB
Adam Baczewski
50 zł
GR
Grzegorz
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 52

 
2500 znaków
 • RG
  Funkcjonariusze KPP w Grodzisku Mazowieckim

  Życzymy powodzenia - trwa zbiórka podpisów o ułaskawienie.

  750 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymaj się!

  30 zł
 • CZ
  Cywil z Poznania

  Jak mamy czuć się bezpiecznie jeżeli szczuje się na policjantów. Jak policjant ma wykonywać swoje obowiązki jeżeli wie że system nie stoi za nim? W różnych organizacjach są zgniłe jabłka ale nie możemy przekreślać i być obojętni wobec służby ludzi narażających swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, relacje z bliskimi i wiele innych kosztów. Moja skromna wpłata to wyraz wsparcia dla Pana Bartosza, jego rodziny i innych Policjantów, szanuję i wierzę w wasze poświęcenie.

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  JP100%

  1 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  To jest podziękowanie dla funkcjonariusza za lata służby i narażanie własnego życia a przede wszystkim własnego życia prywatnego i zdrowia psychicznego. Trzymaj się i pamiętaj, że lepiej żeby czterech sądziło niż sześciu niosło. Cała Polska trzyma linię razem z Tobą, podziękowania dla organizatora za inicjatywę.

  50 zł
 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

865 006 zrzutek

i zebrali

763 987 365 zł

A ty na co dziś zbierasz?